List otwarty

Postprzez szer-szeń » 18 lip 2008, o 22:08

A i jeszcze coś mi umknęło.
Najbardziej podobało mi się stwierdzenie ,bodajże- wychowywanie krzykiem,sprawdzone metody- czy coś w tym stylu
Naprawdę szczerze współczuję tobie i wszystkim innym wychowywanym w podobny sposób.
szer-szeń

Postprzez zna-na-niez-na-na » 18 lip 2008, o 23:13

Masz rację szer-szeń. Metody wychowawcze "krzykiem" widać zrobiły na kondorze swoje. Też szczerze współczuję, ale ja nie pozwolę by na dźwięk głosu Cioci Dyrektor moje dziecko za każdym razem drżało. Z przykrością też stwierdzam ,że stara "przedszkolna szkoła" nijak się ma do wyzwań, jakie stoją przed naszymi dziećmi w czasach dzisiejszych. Bo one będą tworzyć historię XXI wieku, a nie poprzedniej epoki.

Jak to było u Rejmonta??? Jagnę na wozie ze wsi wywieźli. Historia zna też przypadki, że parafianie klucze do kościoła księdzu zabrali. To stare zwyczaje.
Jakie są nowe, przekonamy się na początku września. Rodziców w trosce o dobro swych dzieci stać naprawdę na wiele. A w kupie siła.

A.Zna-na- niez-na-na
zna-na-niez-na-na

Postprzez teneryfa » 20 lip 2008, o 22:14

Drogi Kondorze - widać z tego co piszesz, że dawno już w przedszkolu na ul. Żeligowskiego nie byłeś, że napewno nie ma masz dzieci w wieku przedszkolnym a tym samym - nie obraź się ale sprawa naszego przedszkola powinna być Ci obca.

Więc, pomimo tego, że tak gardzisz młodymi mamami pozwól, że to ona będą decydowały o tym co dla ich dzieci jest najlepsze. Listy pochwalne dla Pani Sawczuk składaj proszę do rąk własnych. Tutaj potrzebna jest rozsądna i realna dyskusja

Naprawdę świat idzie do przodu i np metalowy, stary plac zabaw to nie jest atrakcja dla dzieci. Na tym placu najnowsza i najpiękniejsza jest olbrzymia ALTANA która niestety dzieciom do zabawy raczej nie potrzebna ( nie wspominając już z jakich środków finansowych głównie została wybudowana) Takich przykładów można byłby podać wiele....

A co z placem zabaw który miał być dla dzieci od strony ulicy?

Więc to nie ten PLAC ZABAW PRZEDSZKOLNY o którym piszesz. Nie wiem, czy znasz lokalizację obu z nich. Ten ogólno dostępny, miał być od strony ulicy i nie kolidowałby z życiem przedszkolnym. Czemu taki plac zabaw nie powstaje ???? Miejsca na niego dużo i zapewne więcej z niego radości dla dzieci niż z drzewek i ogródka!!

A co z faktem iż przedszkole na ul. Żeligowskiego - które jak piszesz wspaniale zlokalizowane - ma tylko 100 dzieci a przedszkole w Jabłonnie - gorzej ulokowane na ich 3 RAZY WIĘCEJ ??? Zastanawiające skąd się bierze taka różnica ???

Każda mama jest gotowa wiele zrobić dla dobra i szczęścia swojego dziecka. Ale do wszystkiego trzeba DWOJGA i dialogu.

Więc mam nadzieję, że w nowym roku szkolnym - bo teraz przedszkole ma wakacje i i tak nie działa ( kto z rodziców ma 2 m-ce urlopu ?? ) - będzie przy pomocy rodziców ( dzięki m.in Radzie Rodziców - bo oczywiście ciężko dyskutować z 200 mam i tatusiów ) oraz radosnemu i profesjonalnemi personelowi działało jak najlepiej dla DOBRA NASZYCH DZIECI

Czego każdemu z rodziców i sobie szczerze życzę.
teneryfa

Postprzez Danusia » 22 lip 2008, o 17:27

Witam
Widzę, że sprawa przedszkola pruszyła wiele osób,mnie również. Przyznaję że nie czytałam wszystkich postów, bo tak naprawdę mam swoje zdanie na ten temat i wszystkie prawne strony mało mnie interesują. Jestem mamą dziecka, które już skończyło edukację przdszkolną, ale nie na Żeligowskiego, a szkoda bo w sumie placówka jest bardzo fajna, po opiniach jakie słyszałam od innych mam i krótkiej próbie posłania tam swojego syna, poprostu zrezygnowałam.
Bardzo sie cieszę ze zmian jakie nastapią z życzę powodzenia, szkoda że tak późno ale lepiej późno niż wcale.
Co do żalów Pani Dyrektor powiem krótko, nasze dzieci są dla nas rodziców najwiekszynm skarbem i te właśnie skarby chcemy powiezyć osobom do których mamy zaufanie, a niestety Pani nie była jedna z takich osób, może przyszedł czas na małą reflekcję, nie było by takiej sytuacji gdyby była Pani bardziej otwarta, czas idzie do przodu, a niestety w naszyn przdszkolu czas sie zatrzymał.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za nowe przedszkole, mam nadzieje, ze kiedys bedziemy z niego dumni, bo mozliwosci są wielkie.
Danusia

Przedszkole w Chotomowie

Postprzez amuszynska » 24 lip 2008, o 10:10

Piszę do Państwa w sprawie przedszkola w Chotomowie przy ulicy Żeligowskiego.
Przez prawie osiem lat byłam mieszkanką Chotomowa i dwoje moich dzieci miało przyjemność uczęszczać do tej placówki przez w sumie sześć lat. Zawsze ceniłam sobie uprzejmość i fachowość kadry opiekującej się dziećmi. Dzieci lubiły przebywać w schludnym przedszkolu, które oferowało szeroką ofertę edukacyjną i programową dostosowaną do bieżących wymogów. Poza tym ceniłam fakt, że przedszkole położone jest w tak pięknym, "zielonym" miejscu. Pamiętam organizowane imprezy okolicznościowe, które zawsze były perfekcyjnie przygotowane (z pewnością zasługa opiekunek) i wystawiane we wspaniałej scenografii (przygotowywanej i projektowanej przez Panią Dyrektor). Myślę,że tak skrajnie negatywna opinia dotycząca Pani Dyrektor Sawczuk jest z pewnością krzywdząca i bezpodstawna. Naprawdę nie jest łatwo zarządzać tak ważną placówką i dopilnować by wszystko działało bez zarzutu. Wszyscy wiemy,że krytyka przychodzi najłatwiej. Proszę uwierzyć,że moje młodsze dziecko kontynuowało edukację w szkole podstawowej w Warszawie (Ursynów) i było jednym z najlepiej przygotowanych dzieci do edukacji szkolnej. Sama jestem z wykształcenia pedagogiem i naprawdę nie zauważałam w funkcjonowaniu przedszkola rażących zaniedbań czy nieprawidłowości. Oczywiście zawsze wszelkie propozycje zmian powinny być uwzględniane. Ale myślę,że można pewne problemy rozwiązywać w drodze kompromisu, a nie aż tak radykalnych decyzji, które krzywdzą osobę, która poświęciła tyle lat swojego życia na rozwój placówki i tuż przed osiągnięciem wieku emerytalnego dozna takiego rozczarowania. Myślę, że jest wiele osób, które ten wysiłek dostrzegały i pamiętają dużo dobrego. A przede wszystkim pamiętajmy o naszych dzieciach, które lubią (-biły) i tam chętnie przebywały, bawiły i uczyły się. Pozdrawiam Anna Muszyńska.
amuszynska

Postprzez nowy mieszkaniec » 24 lip 2008, o 11:35

:12: :27: dobre, dobre
kolajny na biegu stworzony pochlebca, podobny w stylistece do innych klakierów
nowy mieszkaniec

Postprzez przedszkolak » 24 lip 2008, o 11:56

Pragnę przypomnieć Pani Sawczuk, że sama jakiś czas temu zwolniła pracowniczkę, która była przed emeryturą. Zachowała się przy tym bezczelnie, bo osobie tej do emerytury brakowało już bardzo niewiele. No nie zapominajmy o Klubie Wzajemnej Adoracji, grilli przyprzedszkolnych organizowanych przez szanowną panią dyrwektor dla grupy trzymającej władzę, jak to określało pół Chotomowa. Pani już dziękujemy, pani czas się skończył
przedszkolak

Postprzez szumski » 24 lip 2008, o 14:14

Z tą emeryturą to jakaś paranoja. Nikt nikomu na świecie nie zabrania płacić składki ZUS albo jeszcze na inne fundusze emerytalne. Pracownik może się obawiać ale pracodawca? Takie ryzyko podjął i basta. Można se kupić trzy morgi ziemi i przeskakiwać na KRUS jak się w interesach pieprzy, ciągłość będzie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez maamoniowa » 30 lip 2008, o 20:38

"29 lipca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora przedszkola w Chotomowie.
Z powodu błędów formalnych dyrektor nie został wyłoniony w drodze konkursu.. W związku z tym wójt gminy Jabłonna powierzy to stanowisko wybranemu przez siebie kandydatowi."

.............. PATRZTA I UCZTA SIE!!!!...i czekajta kto bedzie mianowan.
maamoniowa

Postprzez szumski » 30 lip 2008, o 21:01

Kto postawi kopiejkę BY (ok. 0,0009 grosza) że mianowany kandydat będzie spełniał warunki określone w: OGŁOSZENIU O KONKURSIE Załącznik do zarządzenia Nr 71/2008 Wójta Gminy Jabłonna z dnia 3 lipca 2008 r.

Ja oczywiście wiem, że jak konkurs nierozstrzygnięty to mianowany spełniać ich nie musi, ale tak głupio się pytam. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedszkole