List otwarty

Postprzez dorota » 21 sie 2008, o 22:07

Dobry wieczór,
jestem mamą 6-latka, ktory od wrzesnia mial rozpoczac zerowke w tak nieslawnym dzis pzedszkolu. Niestety, wlasnie sie dowiedzialam (od osoby pracujacej do tej pory w przedszkolu, wiec z w miare pewnego zrodla), ze ZEROWKI W PRZEDSZKOLU NIE BEDZIE. Czy o to nam wszyskim chodzilo?
Przerazone po raz piewrszy dzis zajrzalam na to forum z nadzieje, ze znajde jakies konkretne, praktyczne wskazowki. I co? I nic. Od kilku godzin czytam i niestety utwierdzam sie w przekonaniu, ze ludzie sa podli i zawistni. Oskarzenia nie poparte przykladem (bo tak jest wygodniej, a tlum zawsze zadny byl i bedzie igrzysk), wzajemne opluwanie (pozytywne opinie na temat P. Dyr sa co najmniej niewskazane) i plotki, plotki, plotki. A w istocie dzieci, w calym tym "sporze" sa na ostatnim miejscu.
Co ja zrobie z dzieckiem jesli prawda okaze sie dzisiejsza informacja? Jesli rzeczywiscie wszystkie dzieci wczesniej zapisane mialy miec zagwarantowane przedszkole, to w jakim celu prowadzony jest teraz nabor? Dlaczego o wszystkim dowiaduje sie przypadkowo i nieoficjalnie? Na pewno jutro zadzwonie gdzie bedzie trzeba i sprobuje u zrodla dowiedziec sie jaka jest prawda (oprocz tej gleboko ukrytej). Na razie na dobranoc mam glowe pelna niepewnosci i przeswiadczenia, ze w tym kraju nic sie nie zmienia. A Pani Muniak, na ktora niestety glosowalam, bardzo mnie rozczarowala. P. Dyrektor nie byla szczytem moich marzen.Uwazam jednak, ze sprawy, w ktore zaangazowanych jest wiele wiecej osob niz dwie ww panie wymaga minimum rozsadku, wiedzy i dobrej woli odu stron. A tego z pewnoscia tu zabraklo.

Jesli ktos ma wiecej informacji na temat naprawde dla mnie wazny, czyli zerowka, to prosze o odpowiedz.
dorota

Postprzez 2pokolenie » 21 sie 2008, o 22:39

Ja też dokładnie przeczytałam wszyskie posty i na każdy z nich znajduje poparcie. Więc .....

Z moich informacji naprawdę dla zdrowia i bezpieczeństwa dzieci dobrze się stało tak jak się stało.

Próbuję odnaleźć się w Twojej sytuacji. I ja miałabym pretensję do Pani Sawczuk. Bo ona nie poważnie postąpiła nie poinformowawszy rodziców, że nie będzie przedszkola do którego robiła rekrutację. A może będzie tylko nie na Żeligowskiego , któż to moze wiedzieć. Moja znjoma była złożyć karte do przedszkla gminnego i Pani Sawczuk jej powiedziała, że
nie musi, bo przecież w maju już złożyła kartę, więc może będzie gdziś jednak inne przedszkole.
2pokolenie

a zerówka ma być w ...... mieszkaniu Pani Sawczuk

Postprzez 2pokolenie » 21 sie 2008, o 23:24

dokładnie tak jak w temacie. Gdyż z tego co słyszałam ( i to nie plotka ) gmina planuje dla zerówek stworzyć dwie sale w tej części przedszkola, którą do celów mieszkaniowych zaadoptowała Pani Dyr. Niestety ponieważ nadal tam mieszka - choć przedszkole teraz nie działa -
Gmina nie mogła przeprowadzić wymaganego remontu, aby przystosować sale dla zerówki. Więc to, że w przedszkolu nie będzie klas "O" tylko w szkole - na dwie zmiany chyba bo ma być ich 4 - po części zawdzięczamy również Pani Sawczuk.

Ale jak sama przyznała mieszka tam od 17 lat i wszyscy o tym wiedzą - ( czyli od 17 lat łamie prawo ), ale czego Wy sie jej ludzie czepiacie. Jeszcze może by się udało dociągnąć do 25 i zasiedzenie w dobrej wierze jak znalazł.
2pokolenie

Postprzez szumski » 22 sie 2008, o 05:12

Czyli jak tam mieszka od 17 lat, to zarzut o samowolne zaadoptowanie pomieszczeń na cele mieszkalne w czasie trwania umowy użyczenia (ostatnie 8 lat) jest z brudnego palucha wyssany. Dalej, jeżeli pomieszczenie nie są wydzielone do odrębnej własności nie mogą podlegać prawu zasiedzenia, dotyczy to tak pokoi hotelowych jak i pomieszczeń przedszkola.

@2 pokolenie wie więcej niż jej się wymsnęło. Może być tak, że kobitki kręciły grubszego przekręta tylko się pokłóciły o gówno albo wiór a efekt wiadomy: ucierpią dzieciary. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez eliza » 22 sie 2008, o 22:55

doroto
może już się dowiedziałaś,ale może dla innych będzie to jakaś informacja

- dziś na komisji oświaty padły zapewnienia ,że zerówka w przedszkolu będzie

- ponowny nabór prowadzony jest dlatego ,że poprzedni robiła była dyrektor, która nie udostępniła wniosków obecnej dyrektor

i jeszcze taka moja rada
okazuje się ,że trzeba uważać kto udziela wam informacji na temat przedszkola
ponieważ okazało się ,że niektórzy ( także wybrańcy narodu) celowo wprowadzają rodziców w błąd
najlepiej pytać u źródła
dyrektor Beata Chudzik już urzęduje w przedszkolu
do przedszkola można się dostać ...przez okno balkonowe
ponieważ wejście główne jest okupowane przez byłą dyrektor

z tego co dzisiaj usłyszałam wynika też ,że nowa p.dyrektor będzie się chciała spotkać z rodzicami ,aby rozwiać wszelkie wątpliwości
informacje o spotkaniu na pewno podamy na stronie głównej
eliza

Postprzez szumski » 23 sie 2008, o 08:49

- ponowny nabór prowadzony jest dlatego ,że poprzedni robiła była dyrektor, która nie udostępniła wniosków obecnej dyrektor

Jak coś napiszecie to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać? Sawczukowa miała udostępniać dane osobowe, pewnie jeszcze historię chorób? Przecież za to idzie się siedzieć!!!

Najbardziej mnie rozśmieszyła proponowana stawka żywieniowa w przedszkolu gminnym. 5,70 PLN!!! To mniej więcej tyle co ja na wątróbkę dla kota dziennie wydaję, suche żarcie ma za gratis oporowo. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 23 sie 2008, o 11:12

a zerówka ma być w ...... mieszkaniu Pani Sawczuk

Ludziska Kochane jak Sawczukową się wywali przed upływem okresu wypowiedzenia do kanału to i WPI będzie miało sens. A po cholerę rozbudowywać chotomowską szkołę? Przecież można zerówki wcisnąć do kibla Sawczukowej.

No, że ja taki ciemniak wcześniej tego misternego planu nie pojąłem i mordę piłuję o środki na rozbudowę szkoły. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia strona

Powrót do Przedszkole