Opłata stała za przedszkole gminne nielegalna

Opłata stała za przedszkole gminne nielegalna

Postprzez dzikchotomowski » 20 paź 2008, o 11:50

Przedszkole na Żeligowskiego jest już przedszkolem gminnym jak wiecie. "Polska" pisze, że Woj. Sąd Administracyjny we Wrocławiu wydał wyrok stwierdzający, że tzw. opłata stała za przedszkole (ok. 120 - 150 zł) jest pobierana nielegalnie. Rodzice kilku przedszkoli w kraju już się buntują i na podstawie wyroku WSA nie chcą uiszczać opłaty, żądając równocześnie cofnięcia/likwidacji odp. uchwały gminy. A gminy jak to gminy, stawiają oczywiście opór.

Jeśli dotyczy Was ta sprawa, przeczytajcie, zastanówcie się i napiszcie co o tym sądzicie.

Tekst artykułu tutaj: http://polskatimes.pl/fakty/edukacja/54 ... l#material
dzikchotomowski

Postprzez ZBIGss » 16 sty 2009, o 20:17

...JASNEEEEE!!! Dopiero co sie cieszylismy z pierwszego w gminie przedszkola państwowego, za które nie trzeba płacic 600-800 czy 1000zł za dziecko (niektórzy mają ich np. dwoje) a tu mamy juz problem z opłatą stałą! Ludzie!!! Ta opłata zawsze była, jest i...
przecież nigdy nie była przed nami ukrywana! zgodziliśmy sie na nią i zawsze płaciliśmy... a właściwie PŁACILIŚCIE- bo ja nie doznałem tego szczęścia aby moje dzieci chodziły do zwykłego gminnego przedszkola. Ja płace w/w kwoty (600-800)za to żebym mógł pracować i utrzymać rodzinę na normalnym poziomie. Profesjonalna niania życzy sobie za taką usługę od 1200 nawet do 1800zł. Więc jeśli komuś stała opłata za przedszkole w wysokosci ok.150zł a w konsekwencji cały koszt dziecka w przedszkolu sie nie podoba to proszę posłać je do przedszkola prywatnego gdzie o kosztach 150zł mozna pomarzyc lub zatrudnic nianię. Cóż nasze prawo pełne jest podobnych niedociągnięć i trzeba juz do tego przywyknąć. Mysle ze miast rzucac kłody pod nogi nowopowstałej gminnej placówce należy ją wspomóc jak najbardziej (nekoniecznie finansowo) aby w przyszłości mogło doń uczęszczać więcej maluchów. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem! Zyczę miłej i owocnej dyskusji.

ZBIGss
ZBIGss

Postprzez Cielak » 17 cze 2009, o 09:55

zgadzam się.

My płaciliśmy za nianię 1800zł + samochód do dyspozycji!
I ciężko było znaleźć kogoś kto by się zgodził na podobne warunki (7:30 - 19:00)

Opłata za przedszkole na poziomie 150 - 200zł to jakaś bajka i nawet bym nie dyskutował.

Na Białołęce płaciliśmy 3 lata temu 360zł + angielski + dodatki. Razem zawsze wychodziło prawie 600. PAŃSTWOWE!
Cielak

Powrót do Przedszkole