Przedszkole Gminne w Chotomowie

Postprzez sharkah » 6 lis 2010, o 01:02

kkriss napisał(a):Kolego, a gdzie?
W legionowie? gdzie pierwszeństwo mają dzieciaki z legionowa, więc z chotomowa tak naprawdę nie mają szans się dostać.
Chyba że o czymś nie wiem...

Żłobka oczywiście nie ma... Szumskiemu chodziło o to, że gdyby pieniądze nie zostały zmarnowane na wymienione przez niego rzeczy, to za tą kwotę żłobek można byłoby zbudować.
sharkah

Postprzez maja26 » 6 lis 2010, o 15:30

Astrabas napisał(a):
szumski napisał(a):Dobrze rozumiesz, bo ja wiem jak budować. Nic innego nie robię przez całe życie zawodowe.
Za projekt do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, fabryki produkującej światową markę czekolad zapłaciłem 105 000 PLN. (10 000m2) Wybudowałem w 9 m-cy. Do sprawdzenia, bo współpracowały ze mną firmy z Chotomowa.
U nas I etap projektu - szkoła podstawowa z blokiem żywieniowym - 8000 m2 gmina zapłaciła 1 200 000 PLN + zadęcia z konkursem na prawie stówę.
Widzisz różnicę???

Janusz bardzo szanuję specjalistów takich jak Ty. Osobiście uważam, że jak ktoś jest od wszystkiego to jest od niczego. Tak więc jesteś super budowlańcem i zapewne znasz się na swoim fachu.

Ale ja bym chciała się dowiedzieć, jak to wyedukowani jesteście i skąd fundusze na projekt choćby żłobka i liceum w Jabłonnie weźmiecie. A gdzie taka inwestycja miałaby powstać ?

My naprawdę powinniśmy być wdzięczni Janusz ze taki super specjalista jak on ma czas i ochotę poświęcić się naszej gminie.
Monika zadała konkretne pytanie i zupełnie nie rozumiem takiej odpowiedzi chyba ze musimy wszyscy uznawać Twoją rację za jedyna i słuszną. Szukasz oszczędności na jednym aby zadowolić innych ...... ? Inny Wójt będzie to i nie będzie gdzie oszczędności robić. Więc skąd wtedy na budowę żłobka i liceum pieniądze się weźmie ?? A gdzie ta inwestycja ma powstać. Bo jakoś nie ma odpowiedzi.
A może też opodatkować wszystkich mieszkańców gminy którzy dzieci mają i wtedy z tych pieniędzy budowę zrealizujemy ? To tak w stylu PO.
Jako specjalista w swojej dziedzinie wiesz zapewne że FIDIC żółty ma tylu samo zwolenników i przeciwników, więc to też nie takie proste rozwiązanie.
Pozdrawiam,
Maja
maja26

Postprzez ola84 » 22 sie 2011, o 21:39

A wie ktoś może czy będzie przedszkole gmine w w Jabłonnej? Słyszałam że ma być po tym prywatnym przy Modlińskiej. Coś wiadomo? Bo ja za rok muszę oddać swojego dzieciaka, a tu tylko prywatne.
ola84

Postprzez Jendrula » 1 wrz 2011, o 07:02

Ola!
szkoda takiego malucha na przedszkole, może babcia albo sprawdzona niania? Jestem męski szowinista bo uważam że "publiczne przedszkole" nie zastąpi matki i babci albo bliskiej emocjonalnie osoby-niani. O serii infekcji które złapie dziecko w ciągu 3 lat nie wspomnę ;(
Zagadka " Co to jest Dom Starców?
To zemsta dzieci na rodzicach za żłobki i przedszkola!" :00:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 1 wrz 2011, o 15:57

Gmina dla bogatych?

Porównaliśmy z żoną opłaty za przedszkole w różnych miejscowościach.
Zrobiliśmy to po tym, jak się okazało że jeśli przyprowadzamy syna do przedszkola na 07:45 to musimy zapłacić tak jak by był od godziny 7:00.
Więc musimy przyprowadzać go równiutko na 8:00 (będziemy się spóźniać do pracy, ale olać)
Ja rozumiem, że są ustalone jakieś stawki godzinowe a darmo jest tylko od 08:00 do 13:00, ale wydaje nam się że te 15 min to już raczej brak dobrej woli...

Wracając do opłat:

Ceny za godzinę
Chtomów:
rano do 08:00 - 3,05
po 13:00 - 3,05

Warszawa
rano do 08:00 - 1,80zł
po 13:00 - 3,51zł
po 16:00 - 1,80

Wrocław
rano do 07:00 - 2,49zł
po 12:00 - 2,49zł

Pionki
rano do 08:00 - 2zł
po 13:00 - 2zł

Nasz mikołaj jest w przedszkolu od 08:00 do 16:00
Opłaty:
132zł za posiłki (3 posiłki dziennie)
201,30zł za godziny po 13:00
40zł rytmika + RR (rytmika jest obowiązkowa - wynika z programu - więc powinna być za darmo!, RR jest obowiązkowe i koniec)
Co daje kwotę 373,30 bez dodatkowych zajęć.
Dodatkowo płacimy za judo, korektywę, angielski - razem 120zł miesięcznie

Razem nam to daje 493,30

Gdybyśmy mieli zostawiać go do 17:00 od 7:00
to ta opłata wyniosła by razem: 761,70

W jednym z przedszkoli prywatnych w Jabłonnie (BD) od 06:30 do 18:30 - 700zł !!!!
a w tym:
dwa razy rytmika, język angielski, taniec, stała opieka psychologa, teatrzyki, koncert, festyny, spotkania ze zwierzętami.

Coś mi tu nie halo...

Pewno bym się nie czepiał, ale jak się dowiedziałem że za te 15 min przed 08:00 mam płacić codziennie 3,05 to mnie szlag trafił....
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Gmina dla bogatych!

Postprzez lechir » 1 wrz 2011, o 18:28

Bo to jest Szanowny Panie PT "Cielak" - polityka prorodzinna w wykonaniu tych co to polecają rozmnażanie bez zastanowienia się JAK ŻYĆ? Ale mordy drą! Aborcji "niet" bez względu na skutki. Tylko tych nieszczęsnych, narodzonych inwalidów /bo badania prenatalne zakazane/, ani kościół ani Państwo - opieką otoczyć nie chce. No to trzeba bulić za to psudo przedszkole!
Współczuję i pozdrawiam!
lechir

Poprzednia strona

Powrót do Przedszkole