Przedszkole Gminne w Chotomowie

Przedszkole Gminne w Chotomowie

Postprzez Astrabas » 26 paź 2010, o 20:29

Dużo uwagi poświęcamy ostatnio szkole podstawowej, planowanej budowie CEKS. Jakoś pomijamy sytuację przedszkola, które jako nowe – stare wymaga ciągłych inwestycji ze strony gminy. Jeśli temat zostanie pominięty to niestety będziemy mieli za rok – dwa sytuację patową. Już w tym roku przedszkole zostało pozbawione sali gimnastycznej. Stało się tak z powodu decyzji o uruchomieniu wszystkich grup wiekowych oraz konieczności przyjęcia wszystkich dzieci 5 i 6 letnich. Dla wyjaśnienie – decyzję tą popieram i jest ona dla mnie zrozumiała. Ale musimy pamiętać o tym, iż jest to chwilowe załatwienie problemu i zapewne nowe „władze” gminy będą musiały zmierzyć się również z tym problemem.
Sprawą pilną jest również nasz przedszkolny plac zabaw, który pamięta dawne czasy.
A już zupełnie osobna sprawa to "nowy" wspaniały gminny plac zabaw. Który powstawał z wielką pompą a potem nikt nawet o skoszeniu trawy na nim nie pamięta. O połamanych deseczkach i skrzypiącej huśtawce nie wspominając.

Astrabas Monika
Astrabas

Postprzez szumski » 26 paź 2010, o 20:48

Pani Moniko w programie Waszego WODZA mamy m. inn.
budowa nowoczesnego zespołu szkolno - przedszkolnego w Chotomowie

To czekamy, żeby nam Pani przybliżyła. Przeżyliśmy budowę CEKS bez łopaty zaprawy i jednej cegły, ba nawet wiadra wody. Może przeżyjemy budowę "nowoczesnego zespołu szkolno - przedszkolnego w Chotomowie"
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Astrabas » 26 paź 2010, o 21:15

Panie Januszu,
ja tam żadnego Wodza nie posiadam. Jeśli chciałby Pan poznać ludzi których cenię zapraszam na prywatną rozmowę – bo nie bardzo rozumiem kim dla Pana jest WÓDZ
Po to kandyduję do Rady Gminy aby budowy „ bez łopaty zaprawy i jednej cegły, ba nawet wiadra wody” raz na zawsze na ternie naszej gminy poszły w niepamięć.
Takie "cuda natury" zafundowała nam obecna władza. Tym samym uważam, że potrzeba nam nowych ludzi.
Jestem osobą twardo stąpającą po ziemi i realnie oceniającą sytuację. Jestem świadoma tego – tak jak i Pan zapewne – że "nowoczesny zespół szkolno - przedszkolny w Chotomowie - nie powstanie w ciągu najbliższego roku. Biorąc pod uwagę sytuację finansową gminy i realne szanse pozyskanie funduszy. Ale to spadek jaki otrzyma nowa Rada Gminy i nowy Wójt.
Pozdrawiam,
Astrabas Monika
Astrabas

Postprzez Marcin » 26 paź 2010, o 21:27

Astrabas napisał(a):Panie Januszu,
ja tam żadnego Wodza nie posiadam. Jeśli chciałby Pan poznać ludzi których cenię zapraszam na prywatną rozmowę – (...)

Ostatni raz, jak slyszalem taki teskt, to dostalismy z Kazkiem propozycje od niejakiego buniewicza, zeby na piwo z nim pojsc poza Urzedem i "on nam wszystko wytlumaczy" :-)

Wodzu WT na swoim blogu tez mnie wyciaga na tete-a'tete, ta formacja musi miec duzo czasu na spotkania :-)

Marcin
Marcin

Postprzez Astrabas » 26 paź 2010, o 21:37

ja tam na piwo nikogo nie zapraszam ale nie wnikam w to jak inni spędzają swój wolny czas:)
Astrabas

Postprzez szumski » 26 paź 2010, o 21:40

Regulamin forum i zwyczaje tu panujące mówią żeby się nie panać, więc zaczynam pierwszy.

Monika to co Ty chcesz zrobić sama w tej radzie? Musi być wójt z silnym poparciem żeby mógł realizować program. Inaczej, wegetacja i próby ominięcia prawa - czyli rady. Taka jest rzeczywistość i innej nie ma co zaklinać.
Krytykujesz obecną władzę, lidera swojego komitetu nie popierasz, czy to oznacza że idziesz z drużyną Przemka? :P
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Astrabas » 26 paź 2010, o 22:07

Czyżby żaden ze znanych Tobie kandydatów nie miał takich samych planów jak ja. Nie znasz nikogo z kandydujących kto nie chciałby aby budowy „ bez łopaty zaprawy i jednej cegły, ba nawet wiadra wody” raz na zawsze na terenie naszej gminy poszły w niepamięć. Z miłą chęcią przedstawię Ci takich ludzi ;)

Pozdrawiam serdecznie,
Astrabas Monika
Astrabas

Postprzez Ałek » 27 paź 2010, o 05:57

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:40 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Astrabas » 29 paź 2010, o 18:19

Ałek a czego nie rozumiesz? Ja kandyduję do Rady Gminy między innymi po to aby budowle o których wspominał Janusz w naszej gminie już nie powstawały. Ale jak widać Janusz nie zna innego takiego kandydata. Ja jak już napisałam, bardzo chętnie Januszowi takich ludzi przedstawię.

Uważam, że przedszkole to bardzo poważny problem w naszej gminie. Oczywiście przepełniona szkoła to priorytet. Ale proszę Państwa w szkole jest blisko 500 dzieci, a w naszym przedszkolu blisko 200.
Trzeba pamiętać o tym, że gmina ma obowiązek przyjąć każdego 5 latka do przedszkola. Zapewne jest sporo rodziców, którzy nie będą chcieli dziecku zmieniać przedszkola, do którego uczęszczało jako 3 czy 4 latek, te dzieci zostaną w swoich przedszkolach. Ale są też dzieci, które do żadnego przedszkola jako 3 i 4 latki nie uczęszczały. A już jako 5 latki mają obowiązek do przedszkola chodzić. Tak więc należy liczyć się z tym, że dzieci w przedszkolu raczej ubywać nie będzie.
Rozbudowa przedszkola to sprawa bardzo istotna. Przedszkole jest stare i ... i tak wymaga gruntownego remontu. Rozbudowa o przynajmniej jedną salę np. która może pełnić funkcję gimnastycznej, to sprawa dość prosta jeśli chodzi o projekt.
Ja wiem, że w naszej gminie jest tendencja do tego że każda nowa inwestycja to problem i jej realizacja trwa latami. Projekty, jak widać po CEKS trwają i nie szuka się możliwych do zrealizowania inwestycji, takich które szybko poprawią jakość „życia” mieszkańców – nawet tych najmłodszych.

Spójrzmy na pobliskie Legionowo. Powstaje tam obecnie kilka nowoczesnych placówek. Są takie które powstają do zera, ale równie sprawnie rozbudowywuje się obecne placówki. Są przedszkola w których w czerwcu rozpoczęto rozbudowę a już od 1 września dzieci poszły do powiększonego przedszkola. Naprawdę TAK MOŻNA.

Monika Astrabas
Astrabas

Postprzez Ałek » 29 paź 2010, o 18:47

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:40 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Następna strona

Powrót do Przedszkole