Przedszkole Gminne w Chotomowie

Postprzez Olena » 29 paź 2010, o 19:05

Ałek napisał(a):W jakiej roli tego posta napisałaś?? Kandydatka, czy mieszkanka??

A to nie można być jednocześnie kandydatem i mieszkańcem? To się wyklucza??? :D
Olena

Postprzez Astrabas » 29 paź 2010, o 19:05

Mieszkam w Chotomowie od urodzenia. Tu się wychowałam, tu wychowuję swoje dzieci. Tu będę jeszcze długo mieszkała ( taką mam nadzieję)
Chyba nie potrafię oddzielić siebie jako kandydatki do Rady Gminy i siebie jako mieszkanki Chotomowa. Radny to nie pracownik gminy. Radni to przedstawicie społeczności. Radny to funkcja społeczna. Tak więc, moim zdaniem Radny jest dla mieszkańców. Radny ma reprezentować swoją społeczność. Nie tylko teraz przed wyborami rozmawiam z mieszkańcami, ale również po wyborach, być otwartym na ich sugestie.
Jestem osobą otwartą i kontaktową. I bardzo sobie cenię uwagi innych. Dialog, kompromis, argumenty ta są moim zdaniem narzędzia Radnego.
Astrabas

Postprzez szumski » 29 paź 2010, o 19:10

Ja jak już napisałam, bardzo chętnie Januszowi takich ludzi przedstawię.

Sam mi się przedstawił, bo skąd bym miał wizytówkę? i to na długo zanim się przedstawił Tobie ;)
Widocznie wystąpiły "istotne różnice programowe"

Przedszkole to jest jakieś ~5 mln. i dla takiej gminy żaden wysiłek, tym bardziej że teren jest i jest uzbrojony. Potrzebny jest dobry gospodarz, co nie trwoni pieniędzy.

5,7 mln to w 2011 tylko spłata długu zaciąganego na fanaberie w obecnej kadencji, w tym roku 3,5 mln. Wobec powyższego, czuję się jakby w nowym przedszkolu zostały już tylko drobne prace wykończeniowe :razz:
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 29 paź 2010, o 19:23

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:41 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Astrabas » 29 paź 2010, o 19:24

No i tu zgadzamy się ponownie.
Nasza Gmina potrzebuje gospodarza. Nasza gmina porzebuje sprawnego menadżera. Kogoś kto ma doświadczenie w samorządzie.
Ja takiego kandydata na Wójta mam.
Pozdrawiam,

[ Dodano: Pią 29 Paź, 2010 20:48 ]
Ałek, post powyżej oczywiście do Janusza, a nie do Ciebie.

Co do Ciebie, to wybacz ale teraz to ja za bardzo nie rozumiem o co ci chodzi.
Sprecyzuj proszę, co też Twoja wybujała fantazja Ci podpowiada ;)
Czy uważasz, że Radny, powinien mieć swój program i tego się przez 4 lata trzymać. Nie powinno się rozmawiać z mieszkańcami, słuchać uwag i sugestii innych. Tak to my już mieliśmy. TERAZ CZAS NA ZMIANY !
Astrabas

Postprzez Ałek » 30 paź 2010, o 22:59

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:39 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Astrabas » 31 paź 2010, o 11:52

Ałku, nie wiem czy Twój świat jest zawsze tylko biały i czarny?
Jak mieszkaniec to nie kandydat ?
Masz albo pomysł albo chcesz coś załatwić ?
Moim zdaniem druga opcja ; wybierzcie mnie bo załatwię Wam co będziecie chcieli jest tą z przeszłości. Tak mnie się kojarzy załatwianie. Tak działają układy i układziki, które załatwiają szczególnie to co przyniesie im największe korzyści. To nie moja opcja.
Mnie osobiście jest dużo bliżej do opcji 1, tylko zmodyfikowanej.
Wzbierzmy ludzi którzy mają pomysły, którzy chcą stworzyć NOWĄ LEPSZĄ GMINĘ, bez układów i bez "załatwiania WAM" czegoś.
Chyba że rozumiesz to tak, że drodzy mieszkańcy– wybierzcie mnie bo mam pomysł między innymi na to jak poprawić Waszym dzieciom komfort pobytu w przedszkolu itd.

Pan Wojciech Tarnawski jest doskonałym kandydatem na wójta. Miałam niejednokrotnie okazję z nim rozmawiać i poznać jego poglądy na wiele kwestii. Ale wybacz mi, nie jestem rzecznikiem prasowym Pana Wojtka i nawet nie śmiałabym wypowiadać się na forum w jego imieniu. Pan Tarnawski prezentuje swoje poglądy na stronie, na swoim blogu, Pan Tarnawski spotyka się z mieszkańcami naszej gminy. W najbliższą sobotę będzie debata, do udziału w w której zaproszono Pana Tarnawskiego.
Przyjdź poznasz bezpośredno zdanie kadynata na stanowisko wójta, na szkolnictwo w Chotomowie.

Ałku, realizacja projektu CEKS ma pochłonąć 1,5 rocznego budżetu naszej gminy. Czy Twoim zdaniem powinno się teraz odłożyć w bliżej nieokreślonym czasie wszystkie inne inwestycje i skupić się na CEKS ? Ja tak nie uważam.

Mam do Ciebie po raz drugi prośbę. Bardzo Ci dziękuję za troskę o mnie, ale proszę nie podpowiadaj mi co mam mówić i pisać. Zapewne masz bliższych sobie ludzi, którym mógłbyś doradzać, nie trać energii na mnie.
Astrabas

Postprzez Ałek » 31 paź 2010, o 13:53

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:39 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Astrabas » 31 paź 2010, o 14:42

Przedstawiłam i nadal to robię swoje poglądy i pomysły na zmiany jakie chciałabym wprowadzić w naszej gminie. Nie udało mi się dotrzeć do Ciebie i przedstawić swoich poglądów - no cóż widocznie do Ciebie nie potrafię dotrzeć. (osobiście to chyba ogólnie trudno będzie bo Ty chyba w Chotomowie nie mieszkasz)
Mylisz chyba funkcję Radnego z Wójtem .
Starasz się mi przypisać swoje rozumowanie. Nie znalazłam ani jednej swojej wypowiedzi w której pisałabym, iż nie identyfikuję się z programem Pana Wojtak Tarnawskiego. Ale nie jest moim zamiarem pisać w imieniu Pana Tarnawskiego. To są moje wypowiedzi, nie są to wypowiedzi również innych kandydatów z mojego komitetu o czym zapewne osobiście najlepiej wiesz.
Pan Tarnawskim jest moim kandydatem na Wójta, wierzę że Razem możemy dużo dobrego dla przyszłości gminy zrobić.
Widocznie potrzebowałeś takiej jasnej wypowiedzi, bo najwyraźniej sam fakt mojego kandydowania z komitetu wyborczego „Razem dla przyszłości” nie jest dla Ciebie zrozumiały.

Rozumiem że Ty innego kandydata na Wójta masz i to jest Twoje prawo. Można wierzyć, iż w ciągu 4 lat na terenie gminy powstaną " nowe przedszkola, szkoły niepubliczne, utworzenie żłobka w Jabłonnie, plan powstania liceum na terenie gminy"

Pozdrawiam,
Astrabas

Postprzez Ałek » 31 paź 2010, o 15:02

Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 21:40 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedszkole