Przedszkole Gminne w Chotomowie

Postprzez szumski » 31 paź 2010, o 19:12

realizacja projektu CEKS ma pochłonąć 1,5 rocznego budżetu naszej gminy. Czy Twoim zdaniem powinno się teraz odłożyć w bliżej nieokreślonym czasie wszystkie inne inwestycje i skupić się na CEKS ? Ja tak nie uważam.

Wydatki majątkowe w sprawozdaniu za I półrocze to 2 mln. czyli w skali roku 4 ~ 4,5 mln. a na CEKS winszują sobie 60 mln.
Koszty planowanych inwestycje trzeba odnosić do realnych wydatków majątkowych.

Dość karkołomne jest określenie CEKS to 1,5 budżetu, bo budżet to ~ 10 mln. subwencji oświatowych, > 7 mln. na administrację publiczną, pomoc społeczna itp. itd.

Pouczcie się budżetu, bo tak to minie 2 lata zanim coś skumacie i tylko długi będą rosnąć.
Budżet trzeba gruntownie przebudować, przede wszystkim urealnić.
Wszystkie kruszywowania, nakładki asfaltowe i inne bździny idą z bieżącego utrzymania dróg. Czyli tak naprawdę poza kontrolą RG i wg. widzi mi się. Nie jest to "wydatek majątkowy" w świetle prawa i te słynne 50 km dróg w kadencji P. Oli nigdzie nie istnieje. Owszem jakość części dróg się poprawiła ale dróg nam nie przybyło.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Astrabas » 31 paź 2010, o 19:54

Moja informacja to uogólnienie i przy odrobinie dobrej woli - można zrozumieć iż chodziło o pokazanie skali wydatków planowanych na CEKS.
Wydatek karkołomny jak na naszą gminę i przy braku zewnętrznych źródeł finansowania nie do udźwignięcia.
Ale nie można odłożyć innych inwestycji - tylko dlatego że trzeba budować CEKS.
Rozumiem że Ty już wyuczony jesteś i wiesz jak zrealizowany będzie program wyborczy Pana Przewoźniczka. Chociażby tylko punkt 2
2. Oświata
- nowa szkoła podstawowa na pograniczu Chotomowa i Jabłonny
- rozbudowa szkoły podstawowej w Chotomowie
- modernizacja szkoły podstawowej w Jabłonnie
- wspieranie rozwoju oświaty niepublicznej (nowe przedszkola, szkoły niepubliczne)
- utworzenie żłobka w Jabłonnie
- plan powstania liceum na terenie gminy

Czy to tylko plany i budowy
szumski napisał(a):bez łopaty zaprawy i jednej cegły, ba nawet wiadra wody.

będą.

Pozdrawiam,
Astrabas

Postprzez szumski » 31 paź 2010, o 20:56

Moniczko, o CEKS to ja piszę od samego początku.
Rozumiem że Ty już wyuczony jesteś i wiesz jak zrealizowany będzie program wyborczy Pana Przewoźniczka.

Dobrze rozumiesz, bo ja wiem jak budować. Nic innego nie robię przez całe życie zawodowe.
Za projekt do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, fabryki produkującej światową markę czekolad zapłaciłem 105 000 PLN. (10 000m2) Wybudowałem w 9 m-cy. Do sprawdzenia, bo współpracowały ze mną firmy z Chotomowa.
U nas I etap projektu - szkoła podstawowa z blokiem żywieniowym - 8000 m2 gmina zapłaciła 1 200 000 PLN + zadęcia z konkursem na prawie stówę.
Widzisz różnicę???
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez tokio04 » 1 lis 2010, o 08:59

Trzeba pamiętać o tym, że gmina ma obowiązek przyjąć każdego 5 latka do przedszkola.

To prawda i jak w styczniu mój syn miał zacząc edukację w naszym przedszkolu dowiedziałem się że i owszem ,ale tylko przez parę godzin dziennie(4do 5).
Postanowiliśmy z żoną że jednak zostanie w przedszkolu w Jabłonnie(prywatnym ;( ).
Pamiętajmy o tym że takich dzieciaków jest dużo więcej, i ta liczba 200 dzieci w przedszkolu w przyszłym roku szkolnym może się podwoic w naszej szkole.
Całe szczęście że dzieciaki będą mogły korzystac z nowego ciągu ROWEROWO-pieszego :mad: :mad: :mad: :mad: :shoot:
tokio04

Postprzez kkriss » 3 lis 2010, o 07:48

nie zapominajcie o naprawde najmłodszych - czyli tych >6 miesięcy dzieciach.
Co z nimi?
Legionowo zapchane, a jabłonna i chotomów nic nie ma, oprócz prywatnych.
kkriss

Postprzez Astrabas » 3 lis 2010, o 20:01

szumski napisał(a):Dobrze rozumiesz, bo ja wiem jak budować. Nic innego nie robię przez całe życie zawodowe.
Za projekt do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, fabryki produkującej światową markę czekolad zapłaciłem 105 000 PLN. (10 000m2) Wybudowałem w 9 m-cy. Do sprawdzenia, bo współpracowały ze mną firmy z Chotomowa.
U nas I etap projektu - szkoła podstawowa z blokiem żywieniowym - 8000 m2 gmina zapłaciła 1 200 000 PLN + zadęcia z konkursem na prawie stówę.
Widzisz różnicę???

Janusz bardzo szanuję specjalistów takich jak Ty. Osobiście uważam, że jak ktoś jest od wszystkiego to jest od niczego. Tak więc jesteś super budowlańcem i zapewne znasz się na swoim fachu.

Ale ja bym chciała się dowiedzieć, jak to wyedukowani jesteście i skąd fundusze na projekt choćby żłobka i liceum w Jabłonnie weźmiecie. A gdzie taka inwestycja miałaby powstać ?

Pozdrawiam,
Astrabas

Postprzez szumski » 3 lis 2010, o 20:46

Też chcesz się doedukować ;)
2 mln. na projekt CEKS - wydane bez sensu
1,2 mln. na projekty kanalizacji dla Chotomowa - za wywiadem P. Wójt w DN bez szans na realizację.
Jest już żłobek.
Poza tym ja chcę wprowadzić stosowany już w wielu poważnych samorządach FIDIC żółty, czyli projektuj i buduj. Wtedy odpowiedzialność za powodzenie projektu przejmuje wykonawca (tłumacząc w skrócie)

A Ty Słoneczko żadnych planów nie masz? że ciągle mnie podpytujesz?

Ja zarządzałem dużo większymi budżetami niż wydatki majątkowe naszej gminy przez kadencję, od uzyskania pozwolenia na budowę i kosztorysu do kredytu, do uzyskania pozwolenia na użytkowanie a kary za dzień opóźnienia sięgają 30 tys.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez GOUST » 3 lis 2010, o 21:00

szumski napisał(a):A Ty Słoneczko żadnych planów nie masz? że ciągle mnie podpytujesz?

Szumi uważaj bo jeszcze zabierze Tobie program, bo na razie nic konkretnego nie przedstawiła od siebie.
"nulla tenaci invia est via" - "Dla upartych nie ma nieprzejezdnych dróg"
GOUST

Postprzez szumski » 3 lis 2010, o 21:15

Ależ ja wcale nie jestem zazdrosny, byleby ktoś miał zielone pojęcie o jego realizacji.

Przeszukaj początek forum kto wskazał drogę - ustawę do działki po świniarni? Z Witkiem dyskutowałem temat przed wyborami 2006 i co z tego? Teraz milion ojców chrzestnych a nikt nic nie potrafi z tym zrobić. Ciekawe kiedy wojewoda się wścieknie i cofnie, bo to darowizna celowa.

Czytaj: wspólnie z Powiatem doprowadzić do budowy ciągu pieszo-rowerowego w Chotomowie,
Dzisiaj się okazało że kasy na zapłatę nie ma!!! a P. Pułkownika wcięło pomimo że zgodnie z Ustawą o służbie żołnierzy zawodowych, powinien mieć urlop bezpłatny na całą kampanię!!!
Wójt tyle razy krzyczała dzisiaj na sesji "na miłość Boską uchwalcie państwo ten kredyt", aż się bałem że jej stygmaty wytrysną.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez kkriss » 5 lis 2010, o 22:02

szumski napisał(a):Też chcesz się doedukować ;)

Jest już żłobek.

Kolego, a gdzie?
W legionowie? gdzie pierwszeństwo mają dzieciaki z legionowa, więc z chotomowa tak naprawdę nie mają szans się dostać.
Chyba że o czymś nie wiem...
Bo jak piszesz o legionowskim - to ty się trzymaj od naszej najbliższej polityki z daleka.
kkriss

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedszkole