Płatne dyplomy na koniec roku?!

Płatne dyplomy na koniec roku?!

Postprzez krynio » 6 cze 2011, o 15:18

Czy każde prywatne przedszkole w naszej gminie każe płacić rodzicom za np. dyplom czy formę nagrody dla dziecka?
Piszcie proszę o swoich doświadczeniach.
ZAPRASZAM
krynio

Postprzez oli78 » 7 cze 2011, o 06:48

Nie wiem jak jest w prywatnych przedszkolach. Pare lat temu jak moja córka kończyła przedszkole na Żeligiowskiego to trzeba było kupić książkę w ramach nagrody na zakończenie przedszkola.
oli78

Postprzez MagdaM » 7 cze 2011, o 07:27

W szkołach na takie rzeczy jak dyplomy czy nagrody na koniec roku i nie tylko są przeznaczanę pieniądze z funduszu Rady Rodziców czyli w sumie też wpłacane wcześniej przez samych rodziców. Natomiast w przedszkolach chyba takiego funduszu nie ma - stąd ten problem.
MagdaM

Postprzez szumski » 7 cze 2011, o 07:43

W szkołach na takie rzeczy jak dyplomy czy nagrody na koniec roku i nie tylko są przeznaczanę pieniądze z funduszu Rady Rodziców czyli w sumie też wpłacane wcześniej przez samych rodziców.

W naszych szkołach to RR płaci nawet za szklankę wody na powitanie delegacji z zaprzyjaźnionych szkół partnerskich. Bidziora w tej gminie okrutna, nie wiadomo czy na ostatnie podwyżki dla RG i UG styknie czy trzeba będzie pod kredyt v-ce (vicka) zastawić gdzieś w agencji modelek.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szer-szeń » 7 cze 2011, o 08:47

Ooo tak bidziora straszna. Tak straszna, że szkoła zapomina o przestrzeganiu pewnych zasad.
I dzieciom w szkole daje do picia wodę smakową której kończy sie termin przydatności.Potem to samo dzieje się na parafialnym pikniku, i w przedszkolu.
Bida az piszczy, a głupota jeszcze bardziej.
szer-szeń

Postprzez MagdaN » 7 cze 2011, o 15:20

W szkole opłata RR nie jest przymusem. Na początku roku rodzice, którzy są w 3-ach klasowych wypowiadali się na temat usprawnienia płatności i efektem tego powstała deklaracja rodziców, gdzie można było wpisać chęć płatności lub jej brak, kwotę ( bez żadnych wskazówek) oraz to czy wpłacać rodzic chce raz do roku czy też raz na miesiąc. Sprawa bardzo dyskusyjna, rodzice którzy wydawałoby się pieniędzy mogą nie mieć zawsze są pierwsi z wpłatami natomiast Ci dla których najlepiej jeśli powstałoby w szkole lądowisko nie płacą.
Ja jestem w RR i najbardziej denerwuje mnie fakt nie wpłacania tych, którzy to zdeklarowali. Deklaracje zebrane na początku roku są brane pod uwagę i RR robi na ich podstawie roboczy budżet wydatków. Nie trzeba dużo w temacie jeśli z zdeklarowanego 1000zł klasa ma wpłatę na poziomie 100zł, a w klasie jest 10 sportowców i 5 uczniów, którzy maja czerwone paski ( to taki przykład), co można za 100 zł kupić, a no wydrukować dyplom i uściski dyrekcji powinny być szczytem szczęścia dla tych dzieci.
Co do przedszkola, tu sprawa wygląda inaczej, bo nad wpłatami czuwa dyrekcja i nauczyciele, a wiadomo że mobilizacja rodzica, kiedy to właśnie któraś z pań poprosi o systematyczne wpłaty będzie zdecydowanie większa.
Zatem wydaje się że składki na RR w przedszkolu są zdecydowanie lepiej zbierane.
pozdrawiam Magda.

ps. ja zawsze płacę składki na czas bo mam na nie pieniądze, jeśli ktoś nie ma trudno wymagać, ale pozostałym dziwię się bardzo....
...a do mnie Anioły wchodzą bez pukania i kawę mi słodzą uśmiechem.
MagdaN

Postprzez szumski » 7 cze 2011, o 18:52

Ja jestem w RR i najbardziej denerwuje mnie fakt nie wpłacania tych, którzy to zdeklarowali.

Wystawiaj PIT 8C. Jeżeli się zdeklarowali i powinni zapłacić składkę, potem sami się "zwolnili" (z resztą nie ważne czy sami czy ktoś) to fiskusowi należy się od tej kwoty podatek!!! Sam podatek może nie jest uciążliwy ale papierkowa przy tym robota już tak. Jeżeli Ci brak skuteczności to się podaj do dymisji ;) .
Poza tym, RR dysponuje innymi pokaźnymi funduszami, chociażby odsetkami od ubezpieczenia.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez fce_tc » 8 cze 2011, o 09:48

Magda N to już wszędzie agituje :what:
Swoją drogą, to po prostu żerowanie na ludziach - bo subwencja oświatowa idzie, a szkoła czy przedszkole tylko woła o WIĘCEJ!!
Najlepiej widać na szkolnym placu, który był trawą obsiany, ale komuś przeszkadzało... nie podobało się 8/
No i zamiast zakupić pomoce dydaktyczne - pieniądze poszły na BZDURY :?
Oby tak dalej :razz:
fce_tc

Postprzez Cielak » 8 cze 2011, o 10:31

MagdaN agituje i bardzo słusznie! Przecież nie agituje dla siebie.
fce_tc
to nie żerowanie na ludziach tylko chęć "niektórych" rodziców żeby dzieciaki miały odpowiednią nagrodę za wyniki.
Jeżeli do mnie Dyrekcja powiedziała by, że nie ma pieniędzy na nagrodę a chciała by takową dać to sam z własnej kieszeni bym wywalił żeby to szkoła dała i córa czuła się doceniona.
Niestety na edukację nie ma zbyt wiele i to nie jest problem tylko na naszym podwórku.
Najlepiej chodzić i ględzić tak jak fce_tc. Bo to najłatwiejsze. A najtrudniej ruszyć tyłek i coś w tym kierunku zrobić. Uwielbiam ludzi którzy tylko marudzą i krytykują jak to jest be. Ale jak tylko im powiesz, że trzeba pójść i coś zrobić albo zebrać parę groszy to nagle znikają jak Sigma i Pi...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez MagdaM » 8 cze 2011, o 10:33

Wpłaty na Radę Rodziców, kiedyś Komitet Rodzicielski były od zawsze, nawet w tak zamierzchłych czasach :) , kiedy ja chodziłam do szkoły. Jest tak we wszystkich szkołach. Więc teraz to chyba nie powinno nikogo dziwić ani bulwersować.
MagdaM

Następna strona

Powrót do Przedszkole