wyspa skarbów

Postprzez Aneta » 7 sty 2007, o 19:24

Wyspa ruszyła do września i placu zabaw ze „sprzętami” na razie nie ma. W porze zimowej nie ma, aż takiej potrzeby – zresztą dzieci są dosyć krótko i intensywnie spędzają czas w przedszkolu. Teren wokół wyspy jest i myślę, ze taki plac powstanie. Na jesieni dzieci chodziły zbierać kasztany i bawić się na terenie przedszkola.

Plac zabaw jest na terenie szkoły – dosyć oblegany i nie zawsze dostępny. Z tego co wiem ma powstać dostępny plac na terenie starego przedszkola przy Żeligowskiego – ale o tym to może szerzej Eliza.

A to, ze synkowi na razie się nie podoba – nie przejmuj się, zaczekaj do wiosny!
Warto smykowi zrobić mały plac zabaw – piaskownicę, zjeżdżalnię (ja ślizg kupiłam na allegro i zagoniłam męża do pracy) albo fajny dom na drzewie – jak go zrobić to zapytaj KrzysiaJ;-)
A potem zaprosicie koleżanki zza płotu i bedzie super!
Aneta

Postprzez Tommy » 7 sty 2007, o 20:02

Cześć Ewo.

O tej porze roku najbliższy plac zabaw jest Błękitnym Centrum w Legionowie. W tygodniu jest tam zazwyczaj pusto. To taki Raj z Kulkami na wzór tych w supermarketach. Malutki, ale sympatyczny.
W Chotomowie jest placyk przy szkole podstawowej. Latem jak byłem na urlopie, zawsze kiedy chciałem miłe panie z sekretariatu dawały mi klucz. Jest OK. Ale nie wiem jak tam jest w czasie roku szkolnego. Pewnie maluchy go okupują.
Są oczywiście place zabaw w Legionowie. Chętnie jeżdżę tam z moimi dzieciakami. Niby nic nadzwyczajnego, ale nie można ich odciągnąć. Znajdą się drabinki do wspinania zjeżdżalnie i huśtawki.
Jeśli maluch ma wyższe wymagania, to odkryłem parę prześlicznych placów zabaw na Tarchominie. Samochodem chyba nie więcej niż 10 minut (oczywiście jeśli nie ma korków). Trzeba skręcić z Modlińskiej w chyba Mechofera
Super plac to już trzeba do Warszawy przy kinie Wisła, czyli plac Wilsona. Ale to już spora wycieczka.

Pozdrawiam
Tommy

Postprzez eliza » 8 sty 2007, o 09:15

jeśli chodzi o plac zabaw na Wyspie Skarbów
w czasie rozmowy z właścicielka,padło zdanie ,że plac zabaw ma być,na działce obok gdzie już jest przygotowywany teren

plac zabaw w szkole
myślę ,że po zajęciach lekcyjnych można tan wybrać się z maluchem i poprosić o klucz

a co do placu zabaw na terenie starego przedszkola
poprzedni wójt obiecał ,że plac będzie,ale sytuacja jak wiadomo się zmieniła

co mogłam to zrobiłam teraz lobbuję u nowych radnych ,żeby nie zapomnieli ,że pewne kroki zostały poczynione i jest taka możliwość prawna aby ten plac powstał,szczęśliwie to radni podejmują decyzje a wójt je wykonuje ,więc nie będzie tak źle
pozdrawiam wszystkie mamy i aby do wiosny :)
eliza

Postprzez Danusia » 12 sty 2007, o 09:31

Witam
Plac zabaw na a wyspie Skarbów napewno będzie, jest już piaskownica a reszta, napeno jest tylko kwestią czasu. Placówka cały czas się rowija, Pani prowadząca tą placówkę myśli narazie o zajęciach w środku i myslę że idzie w dobrym kierunku, teraz jest zima wieć dzieci i tak nie bawiły by się na placu zabaw, ja jestem z tego zadowolona, przy takiej pogodzie mogło by to tylko sprzyjać chorobom wśród dzieci Co do zajęć padała ostatnio propozycja zorganizowania dzieciom zajęć karate ;-) . Dajmy im trochę więcej czasu aby wszystko podopinali.
Danusia

Postprzez eboloczko » 12 sty 2007, o 21:08

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Teraz już mi trochę lepiej, sama jestem w szoku po przeprowadzce, mały ma na razie opiekunkę (nazywa ją pani Piżmak, bo jesteśmy na etapie Franklina :grin: ).
Widziałam już plac zabaw przy szkole, był otwarty w niedzielę i bawiły się jakieś dzieci. Trochę daleko na małe 3letnie nóżki, więc tata pewnie będzie miał co nosić na barana. Mały powoli zaczyna rozumieć, że tu będzie teraz jego domek. Nosi z opiekunką na razie jabłka do lasu, bo dziki głodne przecież. Macie rację, wiosną będzie zupełnie inaczej. Oczywiście też dostanie zjeżdżalnię i piaskownicę, pewnie znajdę coś w allegro.
A za miesiąc - dwa pewnie zagościmy na wyspie.
Nie chcę go chyba dawać na Żeligowskiego, tyle dzieci w grupie...
Jeszcze raz dzięki!

A jutro jedziemy na Targówek, w Jankach też jest niezła bawialnia, zobaczymy.

Aha, a kto to jest Eliza?

Pozdrawiam, Ewa
eboloczko

Postprzez Krzysztof J » 12 sty 2007, o 21:50

nie karm dzikow, bo ich pozniej nie odpedzisz od bramy i ciezko bedzie wyjsca za furtke :cry:

w wiejskich warunkach lepiej poswiecic kawalek dzialki na wlasny plac zabaw, niz jezdzic samochodem gdzies daleko; zreszta uwazam ze najlepszy plac zabaw to po prostu las, ktorego mamy w okolicy sporo, a nie jakies plastikowe wynalazki

wpadnij do mnie, zobaczysz kilka pomyslow, moja trojka nie teskni za pl. Lelewela ani Wilsona
Krzysztof J

Postprzez eboloczko » 12 sty 2007, o 22:03

Wiesz co, na mnie też działa ten lasek jak magia. Skąd myślisz się tu wzięłam - jeden spacer i po mnie ;-) Ale mój mały ma inne zdanie, PLASTIK JEST COOL. Jak wychodzi za płot widzi syfiastą żwirówkę i błoto to od razu chce wracać. Nie dziwię mu się w sumie.
A dziki i tak pod płotem ryją jak dzikie. Ja to się czuje jak miastowa na wsi, jak jakaś dzikuska!

Dobrze, że jest to forum, i internet, i może bankomat będzie, a potem to już pójdzie szybko, jak zrobią Maca w Chotomowie to sie wyprowadzę :)

Ewa
eboloczko

Postprzez Krzysztof J » 12 sty 2007, o 22:37

dziwne jakies te twoje dziecko, z miasta czy co?

moje jak zobacza bloto to sie ida w nim tarzac , niczym dziki :P
Krzysztof J

Postprzez eboloczko » 13 sty 2007, o 18:16

No z miasta właśnie, delikatne toto. Liczę na to, że szybko będzie się tarzał w błocie jak Twoje :)

Ewa
eboloczko

Postprzez Krzysztof J » 13 sty 2007, o 21:09

moje tak wygladaja:

Obrazek
Krzysztof J

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedszkole