Rekrutacja 2015 - biedne trzylatki

Rekrutacja 2015 - biedne trzylatki

Postprzez szmergiel » 3 maja 2015, o 08:31

Z racji ze gmina musi przyjmować czterolatki w Chotomowie przyjęto ok 20 trzylatków a 40 odrzucono. Jakie kryteria były potrzebne nie wiem jeszcze (po 13 bedzie wiadomo) ale my z żona nie dostalismy sie bo niestety był ślub i tylko zameldowani jesteśmy no i raptem płacimy w gminie podatki. Ktoś orientuje sie jak jest w Jabłonnie? Jeżeli gmina wypnie sie na trzylatki to te za rok bedą miały juz 4 lata i rusza jeszcze większym szturmem na przedszkola i bedzie trzeba je przyjąć pewnie do prywatnych (zapłacić za to). W efekcie publiczne przedszkole juz nigdy nie bedzie dla trzylatków a miejsca dla czterolatków bedzie za mało skoro juz w tym roku jest krucho. Dobry sprawdzian naszej nowej prorodzinnej władzy. Coś wypadałoby zrobić aby problem rozmasował sie zawczasu bo inaczej z roku na rok bedzie gorzej. Idiotyzm przepisu ministerstwa nie ulega watpliwości bo dawać taki nakaz bez dodatkowej kasy to tylko nasi milusińscy z telewizora potrafią. Ciekaw jestem czy ktoś pomyśli o rozwiązaniu tego problemu póki jeszcze można jakimiś realnymi kosztami to zrobić bo póki co słyszałem tylko biadolenie ze ministerstwo kazało i co władze mogą zrobić? No coś powinny wszak po to głosujemy na niepartyjnych lokalnych przedstawicieli aby mieć parasol ochronny przed mądralami z Wiejskiej.
szmergiel

Re: Rekrutacja 2015 - biedne trzylatki

Postprzez Teresa » 11 maja 2015, o 14:51

Cześć, jakoś nigdy nie czułam potrzeby pisania na forum jakoś wystarczyło mi czytanie. Trzeba przyznać, że zakładanie tu konta to jak załatwianie spraw w gminie, ale do rzeczy. Jestem mamą trzylatka i jakoś sobie radziliśmy, ale w tym roku udało mi się znaleźć pracę i zaczyna się problem. Tak jak pewnie wiele innych osób nie zakwalifikowali mi dziecka do przedszkola i nie wiem co mam dalej robić. Nie sięgam tak daleko to znaczy co będzie za rok, chciałabym rozwiązać sprawę tu i teraz. Widzę jednak, że nie ma co liczyć na naszą WŁADZĘ i raczej trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjrzałam się ofercie prywatnych przedszkoli w Chotomowie i nie bardzo wiem co wybrać. Mój sąsiad zapisał dziecko do przedszkola na Pięknej ponieważ podobno mają ciekawą ofertę cenową. Nie wymieniam tu nazwy żeby nie było, że je jakoś polecam, albo reklamuje.
Może ktoś ma jakiś inny pomysł, co zrobić. Jak jest tak dużo tych trzylatków to może otworzyć jakieś społeczne przedszkole. Przez pewien okres czasu byłam za granicą i tam z otwarciem czegoś takiego nie było problemu.
Teresa

Postprzez ton » 12 maja 2015, o 23:46

My rozwiązaliśmy problem w ten sposób, że zapisaliśmy dziecko do przedszkola w Warszawie. Nie wiem gdzie pracujesz, ale w wielu dzielnicach są wolne miejsca.
ton

Postprzez szmergiel » 13 maja 2015, o 05:05

Tez o tym myśleliśmy ale dla dziecka lepszym rozwiazaniem to nie tłuczenie sie w korkach z rodzicami do np.: mordoru na Domaniewskiej. W Choto dorasta, tutaj ma swoje pierwsze znajmosci które bedą w przyszłości kontynuowane w kolejnych szkołach. Pozatym jeśli zapisze dzieciaka w Warszawie to sorry gmino ale moje podatki juz tu nie spłyną tylko w Wawie.
szmergiel

Postprzez szmergiel » 14 maja 2015, o 08:07

Zrobiłem małe dochodzenie i sprawa wygląda tak:

- w Chotomowie jest 40 nieprzyjętych trzylatków.

- w Jabłonnie 100 nieprzyjętych trzylatków.

Trzylatki będą miały zagwarantowane miejsce dopiero 1 września 2017 roku ( http://www.ko.olsztyn.pl/?main=2&sub=101&item=276)

Tak wiec drodzy forumowicze, problem nie dotyka tylko dzieci urodzonych w 2012 ale także tych z 2013 (powinienem tytuł mienić na biedne trzylatki, dwulatki). Dzisiejsze odrzucone trzylatki za rok w liczbie ok 140 rusza na przedszkola i zajmą miejsca nowym trzylatkom i będą miały pierwszeństwo. Dopiero w 2017 roku gmina zmuszona pomyśli o trzylatkach.
szmergiel

Postprzez Teresa » 18 maja 2015, o 17:58

Cześć,

faktycznie zapisanie dziecka w Warszawie to ostateczność. Ja mam mieć pracę po drugiej stronie Warszawy na dalekim Ursynowie i musiałabym mojego dzieciaka budzić przed 6:00, żeby go dowieść do przedszkola. Chyba pozostaje znaleźć tu jakąś ciekawą ofertę. Przeczytałam opinie o przedszkolach w Chotomowie, a właściwie o jednym i nie wiem co sądzić bo to wszystko strasznie stare. Nie wiem czy się nie pozmieniało. Czy ktoś może ma dziecko na Pięknej, albo na Partyzantów?

Jutro wybieram się na Piękną, to mogę opisać wrażenia. Natomiast współczuje innym rodzicom, którzy będą szukali miejsca za rok, bo z tego co piszesz to nie bardzo widzę rozwiązanie problemu.

Teresa
Teresa

Powrót do Przedszkole