Przedszkole na ul. Żeligowskiego w Chotomowie

Postprzez ton » 8 lip 2008, o 13:11

Szkoda, że w Jabłonnie nie ma publicznego przedszkola. Na szczęście można znaleźć miejsce w Warszawie i tam zapisać dziecko. Tak dba o nas gmina... :x
ton

Postprzez szumski » 8 lip 2008, o 23:21

Ciekawi mnie czy przedszkole ma książkę obiektu, ale nawet jak ma to oprotestowywać przetarg na ocieplenie do usranej śmierci. Po 01.01.2009 audytu energetycznego nie przejdzie na 100% i zamknąć to w trzy dupy, będzie spokój. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Edyta Zawadzka » 12 lip 2008, o 22:42

tommekk napisał(a):Witam,
wiadomość o przedszkolu bardzo mnie ucieszyła, ale po chwili zacząłem (może niepotrzebnie) martwic się czy moje wczesniej zgloszone podanie jest ważne.

W połowie czerwca złozyliśmy podanie (do rąk) Pani Dyrektor (jesteśmy stosunkowo młodymi mieszkańcami Chotomowa i nie znaliśmy "problemu")
Czy mógłby ktoś nam odpowiedziedzieć - Czy nasze zgłoszenie jest ważne? Czy np podania (formularze zgłoszeniowe) wg nowego wzoru będzie zbierać Gmina?
Czy jest ktoś poza obecną Pani Dyrektor, kto zapewni mnie, że moje dziecko zostało przyjete i od 1 wrzesnia moge zaprowadzić je do przedszkola?.

Będę wdzięczny za każdą wypowiedź.

pozdrowionka
Tomek

I ja mam podobny problem zgłoszenie złozyłam w kwietniu i zapewniono mnie, że dziecko zostanie przyjęte od września do czterolatków.
Z dotychczasowego przedszkola musieliśmy zrezygnować, gdyż w sierpniu będziemy mieszkańcami Chotomowa. I co teraz, czy w związku z powstaniem nowego przedszkola zostaniemy na lodzie??????

Co mamy robić do kogo się zwrócić z tą sprawą, czy do samej Pani Wójt.

pozdrawiam
Edyta
Edyta Zawadzka

Postprzez PiVi » 13 lip 2008, o 08:48

Edyta Zawadzka napisał(a):gdyż w sierpniu będziemy mieszkańcami Chotomowa.

Witamy w "Naszej Wiosce" :)

Edyta Zawadzka napisał(a):Co mamy robić do kogo się zwrócić z tą sprawą, czy do samej Pani Wójt.

Na Waszym miejscu skontaktowałbym się przez Elizkę z tą "nieformalną"
Radą Rodziców o której pisała- czyli ciału które się zawiązało i stara się
monitorować całą sytuację.
Wasza sytuacja jest podobna - w końcu powstaje nowe przedszkole
i wszystkie dzieci będą tam na nowo przyjmowane.
Po drugie są tam teraz rodzice obecnych przedszkolaków,
Wy moglibyście pilnować interesów Rodziców którzy mają taką samą pozycję
(przyjęte zgłoszenia).

Dla mnie bieganie każdy z osobna do Gminy nie ma sensu- wiadomo nie od dziś,
że "w kupie" siła - warto być nieformalną stroną w tym całym zamieszaniu.

Sam jedynie mam nadzieję (oby nie płonną), że tak jak mówiła p. Muniak
do września sprawa będzie zakończona (wypowiedzenie umowy/"odzyskanie budynku"/stworzenie Gminnego Przedszkola), choć żeby być realistą- wydaje mi się,
że jest stanowczo za mało czasu (procedury/odwołania) i czeka nas niezły [cenzored].

Piotr 'PiVi' Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szumski » 13 lip 2008, o 10:50

Piter, nie znam szczegółów ale gdyby już w tej chwili, gmina była w budynku to na procedury dopuszczające do użytkowania jest mało czasu. Potrzebne jest rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora, żeby w ogóle miał kto występować w imieniu gminy.

To nie jest jak z równaniem drogi, że pośle się mincha na forumnie i bidna Ola tego samego dnia dowodzi ładowarką ;-) Potrzebne jest zaangażowanie wielu urzędników. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 16 lip 2008, o 19:29

Na stronie BIP jest Uchwała XXIII/234/2008 i stoi tam jak byk, że podstawą działania przedszkola jest akt założycielski i statut. Brawo Rada bardzo śmiało i jak zwykle kompletnie do dupy. Czy Wam tam Wizira dosypują do tej wody co żłopieta na tych sesjach? Statut wchodzi w życie z dniem 01.09.2008 !!! Czyli do tej pory, nawet gdyby Mojżesz ze skały zamiast manny wykrzesał Wam lokal to JAKIKOLWIEK ruch jest niemożliwy!!! Żaden organ z dyrektorem włącznie nie będzie mógł się ukonstytuować, żadnej picontki, żadnego konta, żadnej rady, żadnej uchwały o opłatach, żadnej umowy o pracę, żadnego zgłoszenia do organów o barak sprzeciwu.

Kochani rodzice maluchów, wiechcia w łapska i biegusiem do Sawczukowej, żeby Wam pociechę przyjęła, bo radne tak załatwiły odgórnie temata że ho ho.

Proponuję żeby dać jakąś podpuchę na forumnie niby społecznie ważną, doprowadzić do głosowania w formie uchwały i na dole dopisać "w dniu podjęcia uchwały wszystkie radne dobrowolnie i bez prymusu udadzą się na Madagaskar i będą tam se uchwalać do końca dni swoich" Myślicie, że przegłosują?

Niedługo w innym wątku o następnym sukcesie, muszę tylko wszystko posprawdzać, bo od przedstawicieli narodu nie wyduszę nic. Boją się mnie jak mieszanki syfilisa z dżumą. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 13 sie 2008, o 15:30

http://www.jablonna.pl/index.php?cmd=ak ... kaz&id=749

No to już się w pale nie mieści. Okres wypowiedzenia kończy się na koniec sierpnia a urząd zajazd jak w Rzeczpospolitej Szlacheckiej zrobił już 11 sierpnia. Dwa lata deliberowali jak napisać wypowiedzenie i jak już napisali to z tej radości, że pisać potrafią, złamali wszelkie standardy ludzi cywilizowanych, normalny bandycki wjazd.

Czy ktoś w tej gminie słyszał o postępowaniu egzekucyjnym?

Jak przyjmie się wśród mieszkańców styl działania zaprezentowany przez urząd, to tyko patrzeć jak kosynierzy wkroczą do gabinetu wójt aby egzekwować realizację obietnic a przede wszystkim swoich praw! Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Maria Sawczuk » 14 sie 2008, o 23:09

Mieszkam w Chotomowie i tu przepracowałam 35 lat. Nie znalazłam się tu z przypadku, byłam bardzo młodą nauczycielką to władze oświatowe i gminne poprosiły mnie o zorganizowanie I-go przedszkola jakie powstało w Chotomowie w 1973 roku. To ja od początku tworzyłam i rozwijałam placówkę przedszkolną przechodząc różne reorganizacje. Nie ukrywam nie było to wszystko łatwe, gdyż tematyka przedszkolna jest obszerna i nie zawsze przez wszystkich dobrze rozumiana. Po tych latach ciężkiej pracy w przedszkolu, które bardzo kochałam i z całym sercem i oddaniem tworzyłam wszystko co najlepsze najmłodszemu pokoleniu, otrzymałam gorzką zapłatę w postaci wypowiedzenia umowy użyczenia ze względu na moje zamieszkanie. Mój pobyt na terenie przedszkola nie nazwę tego zamieszkaniem, gdyż moja obecność przez 24 godz. zapewniła właściwy nadzór nad całością funkcjonowania przedszkola. Władze gminne w tym również Pani Muniak od początku wiedziały o tym, że moja obecność w przedszkolu ma dobry i skuteczny nadzór. Jednoznaczne jest to, że z chwilą zakończenia działalności oświatowej mieszkać tu nie będę. Wypowiadając umowę z powodu mojego zamieszkania Pani Wójt Olga Muniak sama wezwała mnie do tablicy. A gdzie mieszka Pani Wójt? Jeszcze jako sekretarz Urzędu Gminy Jabłonna pełniąc nadzór nad Oświatą uzyskała działkę (a może działki?) gminną z terenów przeznaczonych na cele oświatowe, które to tereny widniały przez 30-lat w planach urbanistycznych. Była to działka przeznaczona konkretnie na budowę Szkoły Podstawowej. Na części tej działki pobudowano nasze przedszkole, a pozostałe grunty podzielono na działki do zbycia. Może z tak dużej działki Pani Wójt mogłaby udostępnić społeczeństwu na plac zabaw ogólnodostępny - miejsce piękne, tuż przy lesie. Czy działka przedszkolna i przedszkole też będzie do sprzedaży? Po 11.08.2008 śmię twierdzić, że Pani Wójt jest w stanie sprzedać wszystko, nawet kosztem zdrowia małych dzieci. Jak można umieścić firmę ochroniarską wewnątrz przedszkola, w salach dydaktycznych dzieci na korytarzach. Skandal gdzie zachowane są środki ostrożności: higieny i zdrowia małym dzieciom. To właściwa postawa, czy rozumie Pani co znaczy zdrowie małych dzieci, czy zna Pani dobrze tematykę przedszkola - wątpię. Czy Pani Wójt może odpowiedzieć społeczeństwu ile kosztuje ochrona kilkuosobowa za którą zapłacą podatnicy?
Maria Sawczuk

Postprzez 2pokolenie » 15 sie 2008, o 12:15

Pani Mario,

pozwolę sobie napisać do Pani bezpośrednio. Naprawdę, nie wiem jaki cel Pani przysługuje. Dla mnie to co się tu teraz dzieje jest oburzające. Jestem starą mieszkanką Chotomowa. Mamą dziecko w wieku przedszkolnym, ale jestem również Pani wychowanką, jeszcze ze starego przedszkola z ul. Bagiennej. Dopiero teraz zalogowałam się na forum, bo uważam że powinnam zabrać głos w tej sprawie – ale już od jakiegoś czasu jestem tu stałym bywalcem.

Zastanawiam się jaki cel Pani przysługuje. To co Pani pisze, ma moim zdaniem na celu pozostawić po sobie jak największy niesmak i jak najgorsze wspomnienia po tyluletniej pracy.

Porusza Pani jakieś dziwne sprawy. Je mieszkam w Chotomowie od urodzenia i jest mnóstwo niejasności w naszym otoczeniu. Dla mnie nie jest jest również to JAK MOŻNA BYŁO I CZEMU TAK A NIE INACZEJ KTOŚ wydał zgodę na spisanie z Panią takiej a nie innej umowy. Zapewne, wiele osób miało w tym jakieś dziwne interesy.

Wiem też, że Pani Wójt nie była pierwszą osobą, która podjęła się zadania naprawy błędu poprzedników. Im się nie udało ? Albo jak to się potocznie mówi, ktoś tu miał naprawdę „mocne plecy”

I jeszcze teraz próbuje Pani jak najbardziej, zamotać, namieszać, pod płaszczykiem dbania o dobro dzieci.

To, że pracowniczy gminy byli zmuszeni wejść na teren przedszkola z ochroną to tylko i wyłącznie Pani zasługa. To, że teraz gmina ponosi takie koszty również dzięki Pani. Wiedząc że nie będzie Pani prowadziła przedszkola od września nie udostępniła Pani gminie pomieszczeń – tak, aby spokojnie i bez problemu przygotować je na przyjęcie dzieci we wrześniu. Tak, aby można było tam przeprowadzić rekrutację. To Pani działanie zmusiły do wynajęcia firmy ochroniarskiej. Czemu Pani to robi ???
Czemu nie zdecydowała się w czerwcu w sposób kulturalny i miły pożegnać z przedszkolakami i rodzicami. Pożegnać już na stałe. Poinformować ze odchodzi Pani na zasłużoną emeryturę. Nie rozdmuchiwać całej sprawy. Czemu nie dała Pani okazji kilku pokoleniom „dzieci”, które Pani wychowała podziękować za swoją 35 letnią pracę i rozstać się z nami miło i sympatycznie. Nie wiem.

Teraz naprawdę jak patrzę na ten cyrk, którego Pani jest główny aktorem – przychodzi mi tylko jedna myśl do głowy......

Pozdrawiam i życzę wielu spokojnych dni.
2pokolenie

Postprzez szumski » 15 sie 2008, o 13:20

Mnie tam P. Sawczuk ani grzeje ani ziębi i raczej skłaniam się do opinii, że przedszkole pod jej rządami było do dupy ale nie dajmy się zwariować. Trzeba było wypowiedzenie dać wcześniej tak żeby po okresie wypowiedzenia (Art. 11 umowy) mieć czas na rekrutację i inne. Bidoki do tsech licyć nie potrafią? Nie można prymitywnym łamaniem prawa nadrabiać własnej nieudolności. Sawczukowa siedzi w budynku, bo nawet w świetle wypowiedzenia (31 08) ma do tego prawo koniec kropka. Jak gmina chce teraz zrobić odbiór przedmiotu umowy zgodnie z protokółem zdawczo odbiorczym jak wtargnęła przed upływem okresu wypowiedzenia?

Jakby się ktoś czuł, gdyby np. posiadając kredyt hipoteczny ze spłatą 31 08 już 11 08 przeżył najazd ochrony, krępowanie i umieszczenie w komórce bo umowa, umową ale są jakieś wyimaginowane wyższe względy społeczne i wont?

Czyżby te ważne względy społeczne pojawiły się dopiero w nocy z 10tego na 11sty? Przez 8 lat to urzędniki jakieś jasnopomroczne były i wypowiedzenia nawet nie umiały napisać tak, żeby obyło się bez skandali? Skandal z najazdem ma być usprawiedliwieniem dla skandalu z podpisaniem umowy użyczenia na kolanie, czy może odwrotnie? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedszkole