Przedszkole na ul. Żeligowskiego w Chotomowie

Postprzez Aneta » 18 sie 2008, o 17:49

Mój brat właśnie doniósł, że oglądał nasze przedszkole na Żeligowskiego (w tym żale pani dyrektor) w kurierze warszawskim w TVP.

Cóż, jak o nas piszą to tylko w kontekście afer: „rozporkowej” w gminie (pamiętacie ? ;-), zaginionych kandelabrach albo jak teraz - o „aferze” przedszkolnej.

A tak u nas pięknie i spokojnie…

Ech, to umiłowanie mediów do afer…
Aneta

Postprzez zna-na-niez-na-na » 18 sie 2008, o 20:10

Wiesz Anetko, a mi się wydaje że jest dokładnie odwrotnie. To nie media nasze afery umiłowały, ale my media ...:)

Do tej chlubnej czarnej listy grzechów naszych które wymieniłaś, a o których świat usłyszał, dodałabym : sprawę wyjątkowej gospodarności jednego z byłych wójtów naszych ( cały kraj mówił i pisał o niej) oraz zabójstwo w obronie koniecznej (zastrzelenia włamywacza na słupie energetycznym- o niej też głośno było).

Lubimy się chwalić światu. Szkoda tylko, że nie tym co trzeba. Pięknie i spokojnie jest u nas, masz rację. Problemy u nas takie jak wszędzie, tylko my lubimy w nich wyjątkowo grzebać, rozprawiać, ogłaszać na kraj cały, żalić się i roztrząsać je by za szybko o nich nie zapomniano.

A co w tym reportażu było? Czy ktoś oglądał? Czy jakiś głos mieli w nim rodzice?

Aha, i tak sobie myślę, że te nasze grzeszki, o których cała Polska swego czasu usłyszała, to za wyjątkiem kandelabrów, nie miały pozytywnego zakończenia.
Czy ktoś wie jak będzie tym razem?

Zna-na-niez-na-na
zna-na-niez-na-na

Postprzez szumski » 18 sie 2008, o 20:38

Ja słyszałem zupełnie co innego.
Największe odrolnienie w Polsce a co za tym idzie kilkukrotny wzrost mieszkańców, kilkunastokrotny wzrost zamożności posiadaczy morgów co żyto nie chciało rosnąć, wzrost budżetu gminy.

Gościu na transformatorze miał pecha, nieśmiało też przypomnę, że transformator nie był jego własnością a on na ten słup polazł nie na herbatę jak do klubokawiarni.

Dzisiaj wieczorem miałem telefony z Podlasia, powiem krótko: chłopaki które oglądały są zachwycone, Ola pełna wdzięku, taka jak ją pamiętają jeszcze sprzed matury :-)) Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez KrzysiekM » 19 sie 2008, o 08:30

Tu kurier z reportażem o naszym przedszkolu KURIER MAZOWIECKI
Krzysztof Malec
KrzysiekM
Site Admin

Postprzez szer-szeń » 19 sie 2008, o 19:11

Obejrzałem ,a jakże,lakoniczna informacja.
A dlaczego gmina użyła siły i w jakiej postaci?
szer-szeń

Postprzez MagdaM » 19 sie 2008, o 21:29

A co gmina miała zrobić jak kobieta nie chciała udostępnic żadnego pomieszczenia w celu przeprowadzenia rekrutacji chociaz i tak z nich nie korzysta. A od wrzesnia przecież musi ruszyć nowe przedszkole - ktoś musiał wybrać tzw. "mniejsze zło" chociaż jak widze po wypowiedziach same cięgi teraz za to zbiera...czy na pewno słusznie...?
Ja nie rozumiem głupiego uporu tej kobiety szczerze mówiąc. Chyba ma świadomośc, że cieszy się ogólnie bardzo złą opinią wsród tutejszych mieszkańców... ja odkąd się tu przeprowadziłam nie usłyszłam jeszcze ani jednego dobrego słowa na jej temat - same złe opinie, a im ktos ja bliżej poznał czyli na przykład pracował w przedszkolu przez jakiś czas to tym gorsza miał o niej opinie. a straszenie kogokolwiek prokuratorem w sytuacji kiedy okoliczości podpisania tak niekorzystnej dla gminy i mieszkańców umowy są bardzo niejasne jest chyba bardzo nierozsądne. Bo jak prokuratura się tą sprawą zajmie to raczej zbada ją dogłębnie czyli od podstaw i byc może zechce tez porozmawiać z byłymi pracownikami przedszkola a chyba żaden z nich miłością do Pani Sawczuk niestety nie pała. Więc ja naprawdę nie rozumiem postepowania tej kobiety w jej sytuacji.
MagdaM

Postprzez Widz » 20 sie 2008, o 16:00

Zgadzam się, ze forma była nie teges. Ale cóż, przez wiele lat nie udawało się w żadnej formie, a patrząc na to, co tam się działo, to lepsza taka forma, niż żadna.
Miałam nieprzyjemność zetknąć się z Tą Panią, znam sporo ludzi, którzy też ją mieli - nikt, słownie NIKT nie powiedział NIC pozytywnego na Jej temat. Rodzice prowadzali tam dzieci - bo nie mieli innego wyjścia. Niewazne teraz, że forma nie taka - ale bardzo, bardzo dobrze sie stało.
I jeszcze słowo o Pani Wójt. Patrzę na Jej działania i jestem pod wrażeniem tego, jak dba o sprawy oświatowe. Głównie o szkołę. W niewielu gminach tak jest. Brawo, Pani Olgo!
Widz

Postprzez sikora » 20 sie 2008, o 17:40

I jeszcze słowo o Pani Wójt. Patrzę na Jej działania i jestem pod wrażeniem tego, jak dba o sprawy oświatowe. Głównie o szkołę. W niewielu gminach tak jest. Brawo, Pani Olgo!

Nie odmawiam pani wójt, że jej działania w sprawie przedszkola niosą dla mieszkańców pozytywy. Tyle, ze naprawia to co sama kiedys zepsuła (przedszkole prywatne pani Sawczuk powstawalo kiedy za oswiate gminną odpowiadal nikt inny, jak pani Muniak -wówczas sekretarz). Mimo to kibicuje jej z całych sił.

Natomiast co do dbalości o oswiate to chyba lekko przesadzasz. Obiecała rozbudowe szkoly w Chotomowie - publicznie obiecala rodzicom na zebraniu w szkole. Rodzice przygotowali dwa projekty rozbudowy. I co? Ano pstro! Rozbudowy nie bedzie. Dzieci dalej bedą uczyć sie na dwie zmiany, nawet maluchy. I gdzie tu dbalośc o sprawy oswiatowe...? :shock:
sikora

Postprzez szumski » 20 sie 2008, o 17:42

Jak to, przez wiele lat nie udawało się w żadnej formie???

Nie było takiej woli koniec, kropka. Nic się nie zmieniło, wypowiedzenie złożono powołując się na par. 11 umowy użyczenia. To samo można było zrobić miesiąc, rok, pięć lat wcześniej. Po cholerę ten spektakl???
znam sporo ludzi, którzy też ją mieli - nikt, słownie NIKT nie powiedział NIC pozytywnego na Jej temat. Rodzice prowadzali tam dzieci - bo nie mieli innego wyjścia. Nieważne teraz, że forma nie taka - ale bardzo, bardzo dobrze sie stało.

A ja powiem za Łysiakiem: "żryjmy gówno, przecież miliony much nie mogą się mylić"

Co znaczy forma nie taka? Jeszcze raz powtarzam, wystarczyło miesiąc wcześniej dać wypowiedzenie i 01.08 wkroczyć z komornikiem a ten niech się martwi o policję, ochronę itp. To, że się nie ma o kimś pozytywnego zdania jeszcze nie upoważnia do bandyckich najazdów.
Pozdr.

PS. Popatrz Sikora, że wyjątkowo się z Tobą zgadzam, z małą poprawką - niedługo będą to trzy zmiany. Kto nie przećwiczył na skórze własnych dzieci i własnej jak to fajnie na dwie zmiany to nawet nie ma pojęcia.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez eliza » 20 sie 2008, o 19:15

"Najazd" faktycznie sprawa mało elegancka ,ale obserwując poczynania obu stron, przyznam ,że gmina starała sie zrobić to w sposób cywilizowany
najpierw wystosowano pismo z prośbą o udostępnienie pomieszczeń dydaktycznych
niestety p.Sawczuk nie wykazała woli współpracy
i tak było zawsze
kiedy gmina chciała zrobić termoizolację przedszkola ,pracownicy firmy ,która miała to robić tygodniami nie byli wpuszczani do przedszkola, aby wykonać pomiary
byłam świadkiem ,jak kierownik referatu ochrony środowiska również był pouczany przez p.dyrektor ,że nie ma prawa wejść na teren przedszkola
nie było też woli współpracy aby wybudować plac zabaw
przykłady można mnożyć a wnioski każdy może wyciągać własne
eliza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedszkole