Przedszkole na ul. Żeligowskiego w Chotomowie

Postprzez szumski » 20 sie 2008, o 19:48

"Najazd" faktycznie sprawa mało elegancka ,ale obserwując poczynania obu stron, przyznam ,że gmina starała sie zrobić to w sposób cywilizowany

Jakby się starała to by dała wypowiedzenie miesiąc wcześniej.
Gmina zrobiła show propagandowy i ja się tylko dziwię, że tylu daje się na to nabrać. 8 lat kochali Sawczukową i nagle jednej nocy nawrócenie jak na Szawła z niebios spłynęło.

Ktoś policzył, że strażaki z rodzinami to za mały elektorat to się może jeszcze mamuśki przedszkolaków dokoptuje, ament.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez zna-na-niez-na-na » 21 sie 2008, o 09:09

Oj, chyba się trochę Szumski zagalopowałeś...
Walka o elektorat na półmetku kadencji ? Tego jeszcze u nas nie było.

Też myślę, że byłoby lepiej dla wszystkich gdyby umowa została rozwiązana o nawet 2-3 miesiące wcześniej. Sądząc jednak po wypowiedziach O.Muniak w Dookoła Nas ona chyba do końca wierzyła że uda się w inny sposób dojść do porozumienia z M.Sawczuk. W końcu to były koleżanki.
Brak jakiejkolwiek woli i chęci współpracy przy powstaniu placu zabaw ze strony dyrektor przedszkola ( a wójtowa składała wielokrotnie obietnice że plac ruszy na 1 czerwca)
przechylił czarę goryczy i stąd decyzja o wypowiedzeniu umowy w takim a nie innym terminie. W przeciwnym razie sprawa odwlekłaby się o kolejny rok...a za rok to już przecież zostałby tylko rok do końca umowy...I przez kolejne 2 lata nic by się dalej nie działo. Rosłoby tylko grono niezadowolonych rodziców.

Tak ja to widzę, ale może jestem za "krótka" na te lokalne politykowania? :)
Pozdr.
Zna-na-niez-na-na
zna-na-niez-na-na

Postprzez szumski » 21 sie 2008, o 15:33

Ja mam tę przewagę, że mam tekst umowy przed sobą. Pieprzenie banialuków o dobrej woli, chęci współpracy w świetle zapisów tej umowy to kompletny kretynizm. Umowa jest na czas określony, obejmuje działkę i budynek. Wydzielenie placu zabaw, czy małpiego parku byłoby naruszeniem postanowień umowy. Jedyna furtka to par. 11 : "Użyczający zastrzega sobie prawo rozwiązania umowy za 3 miesięcznym wypowiedzeniem jeżeli "Biorący w użyczenie" naruszy przepisy umowy". Jakie przepisy Sawczukowa naruszyła nie mam pojęcia, bo umowa żadnych obowiązków poza płaceniem podatku od nieruchomości na nią nie nakłada. Może sikała na stojąco i trzeba było wpaść z ochroniarzami jeszcze przed upływem okresu wypowiedzenia? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 21 sie 2008, o 17:00

A od kogo dostałeś tekst umowy - od Pani Sawczuk, z gminy czy moze jest on ogólniedostępny? Bo to dosyć ciekawe co mówisz - że jedna ze stron umowy nie posiada według jej zapisów żadnych zobowiązań...
MagdaM

Postprzez szumski » 21 sie 2008, o 17:18

Jedź do P. Danusi (parter, pierwsze drzwi po lewo) wypełnij kwitek i dostaniesz "dostęp do informacji publicznej". Jest przecież ustawa o dostępie do informacji publicznej. Nie kradnę kwitów, które publikuję na forum, już miałem śmiesznego telefona kiedyś, że mogę być pozwany za ujawnienie czegoś tam, bo tu prawo każdy według siebie stanowić by chciał.
To, że rżnę pastucha to mój wolny wybór ale zawsze podpieram się dokumentami. Sawczukowej zupełnie nie kojarzę, możliwe że powiedziałem kiedyś dzień dobry, bo mówię wszystkim. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez KrzysiekM » 21 sie 2008, o 17:44

Post z treścią umowy znajduje się tu: UMOWA
Krzysztof Malec
KrzysiekM
Site Admin

Postprzez szumski » 21 sie 2008, o 18:04

A tu:
http://streemo.pl/Portal/ImageLarge.aspx?MediaId=15412
autor umowy ćwiczył na brudno;-) i postanowił zrobić to co lis z Pinokiem. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 21 sie 2008, o 18:14

Dzięki chłopaki za link i pozdrawiam.
MagdaM

Postprzez szumski » 25 sie 2008, o 21:47

Pytanie: (kategoria: Inne)
Szanowna Pani Wójt.
Przejeżdżałem 11.08.2008r. ul Żeligowskiego i widziałem, ochroniarzy z urzędnikami gminy wkraczających na teren przedszkola. Czy gmina posiada prawomocne orzeczenie i podejmowała te działania w obecności komornika, czy był to zwykły bandycki najazd?
Pozdrawiam.
(Janusz Karmel, 13.08.2008 r.)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Januszu,
Szeroko informowaliśmy na stronie internetowej Urzędu Gminy Jabłonna, jak wygląda sytuacja związana z nowo utworzonym Przedszkolem Gminnym w Chotomowie, przy ul. Żeligowskiego. Działania Urzędu Gminy w sprawie przedszkola są jawne. Skąd więc Pana konstatacja o bandyckim najeździe?

Michał Smoliński, Inspektor ds. Promocji Gminy

No zupełny analfabeta, ja go się pytam kto odpowiedzialny z ramienia gminy za równanie drogi, on mi odpowiada że traktorzyście przewód pękł, ja go się pytam czy jest orzeczenie i czy był komornik, on pierdyknął pierwszy lepszy zwrot ze słownika wyrazów obcych (konstatacja, tam mu się książka otworzyła)
Jak się jełopowi na konselacji otworzy to włoży czarny garnitur i nekrolog na stronie gminy wymaluje. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 26 sie 2008, o 18:44

http://toiowo.eu/index.php?option=com_c ... Itemid=242

he he, zapomniałem że w tym zawodzie prawa emerytalne nabywa się wcześniej, oczyma wyobraźni na podstawie tzw. wersji oficjalnej to zawsze wyobrażałem sobie Horpynę z buzdyganem w okrwawionych juchą niewiniątek łapskach. Atrakcyjna dziewucha, ta Maryś na zdjęciu. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedszkole