Studium MPZP

Postprzez chotomowiak » 21 kwi 2012, o 18:46

szumski napisał(a):A wg. innej ustawy "każdy" to jeszcze nie stowarzyszenie. Chyba, że przy goleniu z tym w lustrze tytułujecie się per "kolego stowarzyszony".
Jakby tak walnąć lustra na trzech ścianach to i cały zarząd w komplecie.
I po co te przypowieści o "koniu trojańskim"?, na takie imperium to i kotu nie warto dupy zawracać.

Zgodnie z art. 13 ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia sąd rozpoznaje niezwłocznie, a rozstrzygnięcie powinno nastąpić w ciągu 3 miesięcy.

Gdyby kiedykolwiek posiadał Pan spółkę prawa handlowego, to orientowałby się Pan w przepisach. Zapraszam do lektury KSH dla zdobycia merytorycznych argumentów.

Panie Szumski po co ta propaganda? Co chce Pan osiągnąć podważając wiarygodność stowarzyszenia każdy widzi...
Chotomowiak
chotomowiak

Postprzez szumski » 21 kwi 2012, o 18:54

Gdyby kiedykolwiek posiadał Pan spółkę prawa handlowego, to orientowałby się Pan w przepisach. Zapraszam do lektury KSH dla zdobycia merytorycznych argumentów.

A skąd mnie ciemniakowi wiedzieć, że stowarzyszenie to spółka prawa handlowego???
Jam nie tylko spółki nie miał ale i do kółka różańcowego mnie nie przyjęli a co dopiero do stowarzyszenia.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez chotomowiak » 21 kwi 2012, o 19:03

szumski napisał(a):A skąd mnie ciemniakowi wiedzieć, że stowarzyszenie to spółka prawa handlowego???
[/quote]

Czytanie ze zrozumieniem... Prawo o stowarzyszeniach!
Spółki prawa handlowego również są rejestrowane w sądzie, a sądy nie działają szybko.

Podważając czyjąś wiarygodność, należy zapoznać się z przepisami, oszczędzi to przykrości związanych z brakiem własnej wiarygodności...
Chotomowiak
chotomowiak

Postprzez szumski » 21 kwi 2012, o 19:25

Spółki prawa handlowego również są rejestrowane w sądzie, a sądy nie działają szybko.

Jakby nie działały to:

Art. 17.
1. Stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną i może rozpocząć działalność z
chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego
.

A przed zarejestrowaniem to po śp. Japyczu miejsce u Więcławskiej na ławeczce się zwolniło.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 21 kwi 2012, o 20:19

Czołem !

szumski napisał(a):A przed zarejestrowaniem to po śp. Japyczu miejsce u Więcławskiej na ławeczce się zwolniło.

to spróbuj tam może ci się uda,

I tak po kucharsku boś spec tyż :P

powiedziałem że gotuje obiad, a ty z zaściany jako sąsiad z dobrym słuchem żeś usłyszał i włazisz bez pukania i od progu wrzeszczysz dajcie i mnie!

Po pierwsze nie jest ugotowany ale jest w trakcie gotowania i jako utrudzonemu wędrowcowi napewno nie odmówię ale jak tak z wrzaskiem i na krzywy.. to pewnie i ty powiesz a spadaj w pi....,

ale Tobie to raczej pić się chce bo na ławeczce ,sympatyczni derwisze kosztują jabola.

Pozdrawiam :04:

P.S. powołanie stowarzyszenia w momencie zebrania założycieli a to już było dawno, i nikt nie mówił że już zarejestrowane i ma osobowość prawną do działania, ale odpowiedzi na pytania mieszkańców, ze spotknia mieszkańców na adres nawet tymczasowy odbierać jak i pismo z sądu o zarejestrowaniu może i tego nawet ty nie zabronisz ot co
Chotomowianin

Postprzez Jendrula » 22 kwi 2012, o 08:45

I tak zgubiliśmy temat MPZP. Ja jeszcze do Agaty! Oczywiście wiem jak wygląda sprawa na Leśnej, jeżdżę tam zawodowo i masakra z wejchaniem, wyjechaniem, a parkowaniu nie wspomnę. Ale to wszystko to "praca zbiorowa" UG który wydał WZ na taką inwestycję, Dewelopera co to tak zbudował, i mieszkańców którzy zrobili tam "inwestycję życia"( tak określają wszelkiej maści finansiści zakup mieszkania na długoletni kredyt). Teraz co UG ma kupić teren prywatny i zrobić dobrze mieszkańcom- zrobić za nasze pieniądze? A może zmienić studium, MPZP i nie wypłacić odszkodowania właścicielowi gruntu? Jak Agata proponujesz rozwiązać problem :dróg dojazdowych, ewakuacyjnych(pożarowych-teraz są nieprzejezdne) i miejsc parkingowych) Jak już za gminne pieniądze będą mieszkańcom fundować parkingi to poproszę też dla Jendruli, jego małżonki i jego córki po jednym miejscu i ewentualna rezerwę na skuter(jeszcze nie kupiłem ale już się starzeję więc jednoślad jak nic koło 50 kupię). W końcu jestem takim samym mieszkańcem gminy i też mój samochód ma swoje potrzeby :D
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez agata122 » 22 kwi 2012, o 09:07

Jędrula jak już mówiłam daleka jestem od rozdawnictwa nie popieram takiej formy.Nie jestem wójtem Jabłonny jedynie sołtysem wsi i radną gminy .Mam swoją koncepcje na rozwiązanie problemu,którą wielokrotnie powtarzałam .Według mojej oceny najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie ulicy Leśnej na tym odcinku ,ulicą jednokierunkową.Wiąże się to ze zrobieniem tego kawałka pod lasem zresztą zgodnie z planami.Zastrzegam że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie a taka koncepcja powinna być wzięta pod rozwagę. Denerwuje mnie że przez tyle lat mieszkańców się zwodzi i robi ruchy pozorne w tej sprawie. Na ostatnim Zebraniu Wiejskim wójt przedstawił trzy koncepcje organizacji ruchu wszystkie słabe.
A to jakie ja mam zdanie na ten temat to jedynie chyba ciebie interesuje bo w gminie niepodzielną słuszną i jedyną racje ma wójt a reszta to tło.
Pozdrawiam Agata.
[scroll]Zapraszam do współpracy 502 216 782 [/scroll]

Obrazek
agata122

Postprzez szumski » 22 kwi 2012, o 09:11

I tak zgubiliśmy temat MPZP

Jendrula, to jest ten sam temat. Nieistniejące stowarzyszenie, zamiast przy gotowaniu (niegotowanego) obiadu, mieszać chochlą w saganie, miesza gdzie się da w cudzych garach , usiłując z piany na kartoflach odczytać wzór na parabolę.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 22 kwi 2012, o 11:02

Witam.

Jendrula napisał(a):Ale to wszystko to "praca zbiorowa" UG

Jest tak jak piszesz, znam przykład inny, pewna grupa mieszkańców wystepując o zamiane terenów leśnych szczątkowych bo pożary i złodzieje przetrzebiły las, od pań z tej dzedziny słyszy tłumaczenia że przepisy,że składajcie wnioski, a to uwagi a po wyłożeniu studium wyszło że nie dotyczy to dużych obszarów leśnych. I widać mają twarde kręgosłupy bo nie zwazajac na postanowienia innych ,zaangażowały do roboty jeszce jedną mądrale z naukowym tytułem dla przestraszenia gawiedzi.

W ostaniej odpowiedzi Pani Wójt odwołuje se też do przepisów , tylko jakos tak całkowicie nie koreluje to z procedowaniem w zakresie MPZP cz. wsch. i pólnocnej Chotomowa, bo tu protokól z rozpatrzeniu uwag dopiero po 3.5 miesiaca można było wydębić ,ale żeby było zgodnie z literą prawa podpisany z datą wsteczną aby zachować 21 dni ;) , szczwane gapy :P protokoły z posiedzeń komisji rozwoju , jesli nie uległy "spreparowaniu" powinny potwierdzić

Pozdrawiam :04:

P.S. Kazek dzięki za promocje bo wiesz ile trzeba by się nagadać o stowarzyszeniu a tak bez kosztów własnych już jest głośno, ty to jesteś szpenio niezle żeś to sobie wykombinował :papa:
Chotomowianin

Postprzez chotomowiak » 22 kwi 2012, o 16:33

agata122 napisał(a):A to jakie ja mam zdanie na ten temat to jedynie chyba ciebie interesuje bo w gminie niepodzielną słuszną i jedyną racje ma wójt a reszta to tło.
Pozdrawiam Agata.

Pani Agato - interesuje nas Pani zdanie, a wręcz mamy dość tej racji wójta, który dołuje gminę.

MPZP, jak większość gminnych pomysłów to bubel, który próbuje się wcisnąć ciemnocie jako panaceum na wszystkie problemy. Wójt znów próbuje "zrobić dobrze" wybranej grupce przyjaciół.

Kolejnym przykładem racji wójta jest boisko w Jabłonnie... kto przyjął taki bubel za 600.000 PLN? Szkło i kamienie, a nasze dzieci mają tam piłkę kopać?
Chotomowiak
chotomowiak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności