Budowa szkoły w pełni

Budowa szkoły w pełni

Postprzez szumski » 9 maja 2012, o 17:35

Po dwóch miesiącach od wprowadzenia na budowę:
Budowa szkoły w pełni

W pełni księżyca to chyba lunatyk ten tekst pisał. Tam moooże gruszka chudziaka wlana.
Żeby brać się za taką budowę bez szalunków systemowych? Na terenie gminy firemki po 3 ludków fundamenty pod płot w systemowych zalewają.

Do września 2013 (termin oddania do użytku) nie będzie dachu a o oddaniu do użytku radzę zapomnieć.

SPECJALIŚCI OD BUDOWY SZKÓŁ
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Budowa szkoły w pełni

Postprzez GOUST » 10 maja 2012, o 03:26

szumski napisał(a):
Żeby brać się za taką budowę bez szalunków systemowych? Na terenie gminy firemki po 3 ludków fundamenty pod płot w systemowych zalewają.

A czy szalunki tradycyjne są złe? czasowe owszem, ale bardziej przyjazne. No betony architektoniczny wylać się nie da, ale czy taki potrzebny jest w fundamentach? Systemowe szalunki są jednak co jak co, ale drogie i taka firemka trzyosobowa która chciała być postrzegana za profesjonalną zakupiła je :razz: Debilizm szefostwa, czy nadmiar wolnego kashu, niewiem, firma prywatna pewno to i broszka właściciela gdzie pieniądze będzie marnować.
"nulla tenaci invia est via" - "Dla upartych nie ma nieprzejezdnych dróg"
GOUST

Postprzez szumski » 10 maja 2012, o 06:17

A czy szalunki tradycyjne są złe? czasowe owszem, ale bardziej przyjazne. No betony architektoniczny wylać się nie da, ale czy taki potrzebny jest w fundamentach?

Bardziej przyjazne?..... zwłaszcza dla lasu. :razz:
Jeszcze bardziej przyjazne i lepsze do zawibrowania betonu, byłyby papierowe.

Nie czaisz bazy i to jest ostatnia moja polemika. Masa betonu to 2,5 t/m3. calowe deski się wygną to raz. Przy wibrowaniu (bezwzględnie wymagane) między deskami wycieknie woda z cementem, w fundamencie zostaną przyjazne kamyki i stal bez otuliny, wytrzymałość i konsystencja betonu w dupu, raki, sraki i kicha.

Ale można w papierowe szalunki wsypać kamyków, będzie bardziej przyjaźnie, zwłaszcza na kaczkach przy grochówce.
Dasz CEKS.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez GOUST » 10 maja 2012, o 07:10

szumski napisał(a):Bardziej przyjazne?..... zwłaszcza dla lasu. :razz:

A od kiedy to liczy się las? Za parę lat odrośnie. Podejrzewam nawet że mniejszą szkodę wyrządzają szalunki tradycyjne od tak zachwalanej i podawanej jako sukces fabryki IKEA? Tak, tak jest w Polsce, bo co Szwedzi będą sobie rąbać las jak tu przy Wiśle entuzjastycznie przyjęli ich i się cieszą jak głupi do sera mieszkańcy na wieść nowych 240 miejsc pracy. A meble na całą półkule wysyłać będziemy z naszego drewna. Nigdy w kryteriach nie brałem pod uwagę środowiska, ale przyjazne ze względu kształtowania. gdy potrzeba 1,4 [m] to bierzemy stilla czy Mccinleya i docinamy na wymiar.

szumski napisał(a):Nie czaisz bazy i to jest ostatnia moja polemika. Masa betonu to 2,5 t/m3. calowe deski się wygną to raz. Przy wibrowaniu (bezwzględnie wymagane) między deskami wycieknie woda z cementem, w fundamencie zostaną przyjazne kamyki i stal bez otuliny, wytrzymałość i konsystencja betonu w dupu, raki, sraki i kicha.

Już fundament leją na wysokość tak straszną że ciśnienie naprawdę odkształci bardzo te deski, już widzę jak lekko się wygną o 0,02 cm, rany burzymy i od nowa lejem bo 0,02 cm jest za dużo w bok :shock: Pewno nawet nikt nie zauważy, chyba że jakiś służbista. Co do wibrowania, to zawsze myślałem że się wibruje w miarę krótko, tak by wypełnić pustki,usunąć pęcherzyki powietrza, ale równocześnie nie rozwarstwić frakcji. No ale jesteś starszy a jako że się uczymy całe życie niech Ci będzie, wiec wibrujemy tak długo aż nastąpi rozwarstwienie warstw i woda wraz z drobnymi cząstkami powędruje do góry....
GOUST

Postprzez Chotomowianin » 10 maja 2012, o 08:42

Oj Kazek niechcący uderzyłeś w stół i wszystkowiedzące nożyce się odezwały :P

dla mnie ważene jest to że na kolejnej inwestycji, od kolejnego inwestora ktoś dostał czerwoną kartkę.

Wypada mieć tylko nadzieje, że tym razem będziemy wyjątkiem w złej passie firmy, a inwestycja zostanie ukończona w terminie i oby nie sprawdziło się powiedzenie starego majstra: Antoś trzymaj ściane a ja lecę po pieniędze

:04:
Chotomowianin

Postprzez szumski » 10 maja 2012, o 11:34

Oj Kazek niechcący uderzyłeś w stół i wszystkowiedzące nożyce się odezwały

Lelu, mam cały projekt wykonawczy I A, mam kosztorys inwestorski, wystąpiłem tuż po uzyskaniu pozwolenia na budowę i otrzymałem w wersji elektronicznej.
W projekcie są warunki techniczne wykonania i odbioru robót, jest norma określająca czas pracy i promień zanurzania buławy w zależności od mocy i amplitudy.
I ja nie myślę jak zagęszczać, bo to już inni wymyślili. Jak ktoś myśli to się pewnie tylko zmęczy.

Np. już na etapie chudziaka jest w projekcie zapis:
Pod ławami fundamentowymi, w warstwie chudego betonu, winien być wykonany uziom instalacji odgromowej opisany w tomie IE Instalacje Elektryczne.

Cóś ja tam otoku nie widzę, alem ja durny i nie myślę tylko czytam, może teraz myślący pioruny będą łapać w garście.

No i jeszcze taki bagaż:
Uprawnienia budowlane bez ograniczeń
Uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń, zgodnie z § 17 ust. 1 rozporządzenia, uprawniają do kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym w odniesieniu do konstrukcji obiektu oraz w odniesieniu do architektury obiektu.
Są to jedyne uprawnienia, które upoważniają ich posiadacza do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w dwóch specjalnościach.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez dezorganizator » 10 maja 2012, o 14:46

GOUST napisał(a):
Już fundament leją na wysokość tak straszną że ciśnienie naprawdę odkształci bardzo te deski, już widzę jak lekko się wygną o 0,02 cm, rany burzymy i od nowa lejem bo 0,02 cm jest za dużo w bok :shock: Pewno nawet nikt nie zauważy, chyba że jakiś służbista. Co do wibrowania, to zawsze myślałem że się wibruje w miarę krótko, tak by wypełnić pustki,usunąć pęcherzyki powietrza, ale równocześnie nie rozwarstwić frakcji. No ale jesteś starszy a jako że się uczymy całe życie niech Ci będzie, wiec wibrujemy tak długo aż nastąpi rozwarstwienie warstw i woda wraz z drobnymi cząstkami powędruje do góry....

Goust - krótko: pieprzysz.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez GOUST » 11 maja 2012, o 17:33

Pytanie za sto;) skąd biorą beton na chudziak pod fundamenty?

Powiem wam tak, na moje oko powinien związać po drodze;) :x
GOUST

Postprzez szumski » 22 maja 2012, o 14:21

Dzisiaj Komisja Rozwoju kontrolowała inwestycję.
Opóźnienia w stosunku do harmonogramu sporządzonego przez samego wykonawcę znaczne.
Stan zaawansowania: fundamenty wg. kierownika budowy (kolejnego już na tej inwestycji) w ok. 40 %. Wg. mnie niepełna jedna sekcja a więc mniej niż 30%.

Krótka wyliczanka: całe fundamenty i rzeczowo i finansowo to poniżej 5% inwestycji. Budowa trwa już 2 m-ce. Gdyby nawet naiwnie przyjąć że trudność dla całej inwestycji jest jak dla "lania betonu do dziury" - fundamenty a te byłyby już wykonane, to czas inwestycji = 40 miesięcy.

Prądu nietu, plan zagospodarowania placu budowy - nikt nie słyszał, ogrodzenie nie dokończone.

Ja się spodziewałem, że inwestycja potrwa nie rok a dwa, tak żeby kropidło i wstęgi były na kampanię wyborczą. Ale w tym tempie się nie uda. 40 miechy to minimum.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 22 maja 2012, o 15:05

szumski napisał(a):wg. kierownika budowy (kolejnego już na tej inwestycji) w ok. 40 %. Wg. mnie niepełna jedna sekcja a więc mniej niż 30%.

Sam kierownik budowy z ekpą do brydża, nie wykona tak duzej inwestycji.

Troche dziwi fakt że tak strategiczna inwestycja oparta na kredycie została "puszczona w samopas"

Obowiązkowo powinna od początku zafunkcjonować narada koordynacyjna, prowadzona przez przedstawiciela gminy który na bieżąco wraz z inspektorem nadzoru monitorował i nadzorował postęp rzeczowy i finansowy w odniesieniu do harmonogramu robót.
nie wspominajac o jakości wykonywania robót i użytych materiałów, tym bardziej że wystepuja roboty zanikowe decydujące o końcowej jakości obiektu

Być może ktoś z gminy oprócz inspektora nadzoru inwestorskiego jest takim koordynatorem , licho wie ;)

Dlatego , po komisjach dwóch, na sesji pewnie padnie zapytanie o postęp budowy i przyczyny opóznień, oraz powinien być rozpatrzony wniosek o wprowdzenie takiej instytucji bo lato szybko przeleci , a roboty huk
Chotomowianin

Następna strona

Powrót do Aktualności