Pociągi Kolei Mazowieckich omijają od 1 czerwca Chotomów

Pociągi Kolei Mazowieckich omijają od 1 czerwca Chotomów

Postprzez pdyvppl » 17 maja 2012, o 07:26

Witajcie,

Jak wielu mieszkańców Chotomowa i innych miejscowości w naszej gminie jestem regularnym klientem Kolei Mazowieckich (KM), które są jednym z wygodniejszych sposobów dotarcia do Warszawy. Ostatnio przeglądając nowy rozkład jazdy obowiązujący od 1 czerwca 2012 stwierdziłem z ogromnym zdumieniem i goryczą, że:

ŻADEN POCIĄG KM JADĄCY TRASĄ ŚREDNICOWĄ (czyli przez W. Wschodnią i W. Śródmieście) NIE ZATRZYMUJE SIĘ W CHOTOMOWIE.

Jest to dla mnie bardzo przykra obserwacja, gdyż dotąd w Chotomowie zatrzymywały się ABSOLUTNIE WSZYSTKIE pociągi KM.

Co więcej, KM wprowadzają w nowym rozkładzie więcej pociągów jadących tą trasą, a mieszkańcy naszej gminy nie będą mieli z tego żadnych korzyści. Moim zdaniem to jest bardzo niebezpieczny precedens, szczególnie w świetle planowanego uruchomienia przez KM wahadłowego połączenia Modlin - Okęcie, właśnie trasą średnicową czyli przez Centrum Warszawy, ale także Pragę Południe, Powiśle, Ochotę i biurowe zagłębie na Mokotowie. To ma się wydarzyć na dniach, być może jeszcze przed Euro 2012, gdy tylko dopuszczany zostanie do ruchu tunel kolejowy na lotnisko Okęcie.

Dla bardzo wielu osób pracujących w okolicach Centrum, Mokotowa, Ochoty, Pragi Pd. i Powiśla jest to od dawna wyczekiwana zmiana. Podróżuje się w ten sposób znacznie wygodniej (bez przesiadek!) i szybciej niż dojeżdżając do Metra Dworzec Gdański, co dotąd było koniecznością.

Czary goryczy dopełnia fakt, że pociągi jadące linią średnicową będą się zatrzymywać na stacji Legionowo Przystanek. Z moich obserwacji wynika, że jest to stacja znacznie mniej uczęszczana przez podróżnych niż Chotomów a do tego położona niespełna 2 km od głównej stacji w Legionowie.

Koleje Mazowieckie podają na swojej stronie, że:

Uwagi dotyczące rozkładu jazdy KM można kierować pod następujący adres e-mail:
rozklad@mazowieckie.com.pl

Proponuję, żeby osoby zainteresowane bezpośrednio jak i pośrednio (jako "lokalni patrioci") korektą rozkładu wyraziły swoje zdanie pisząc na podany wyżej adres.

Nie mam żadnego doświadczenia w tego typu akcjach i liczę na pomoc Forumowiczów. Mogę zredagować tekst maila w tej sprawie aby ułatwić możliwie dużej grupie osób wyrażenie swojego zdania. Ale zastanawiam się czy nie będą właściwsze (bardziej wiarygodne?) napisanie tego indywidualnie albo jedno bardziej oficjalne pismo z dłuuuugą listą podpisów.

Liczę na Wasz odzew i pozdrawiam

Przemysław
Przemysław
pdyvppl

Postprzez Jendrula » 17 maja 2012, o 15:58

to że 2 składy ominą Chotomów to nie jest problem, problem będzie jak dodatkowe pociągi do Modlina (1-2 na godzinę) będą przemykać bez przystanku przez Chotomów, to dopiero będzie strata! Ciekawe czy KM wiedzą ile osób z Chotomowa korzysta z ich usług? :23:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Igor Krajnow » 21 maja 2012, o 12:53

Z przystanku w Chotomowie korzysta znacznie więcej osób niż z przystanku Legionowo Przystanek. To, że się te pociągi nie będą zatrzymywały może wynikać, ale nie musi - nie wiem dokładnie - z ograniczonej przepustowości. Napiszę w tej sprawie jako radny do prezesa KM i do marszałka żeby jednak zatrzymali te pociągi w Chotomowie.

Inną sprawą są połączenia lotniskowe. Pociągi lotniskowe, z tego co wiem, będą się zatrzymywały w Chotomowie, ale uruchomione na naszej trasie zostaną chyba dopiero po zakończeniu prac przy tunelu na Przystanku, czyli w listopadzie (według zapowiedzi PLK).
Radny powiatu legionowskiego w kadencji 2010-2014

Przewodniczący Komisji Rozwoju

Przewodniczący klubu radnych PO

http://facebook.com/igor.krajnow
Igor Krajnow
Radny Powiatu

Powrót do Aktualności