Porządny przetarg!

Porządny przetarg!

Postprzez szumski » 25 maja 2012, o 09:38

PODOBA MI SIĘ TEN PRZETARG!

Wyłączono stosowanie kruszywa ze skał osadowych i żużla wielkopiecowego.
Praktycznie pozostaje bazalt. Cóż można więcej chcieć? sam cymes i luksus.

Tylko czemu nie ma wyłączenia szajsu spod kruszarki??? ew. dopuszczenia WYŁĄCZNIE betonowego?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 28 maja 2012, o 08:02

możesz rozwinąć? Bo ja (jak i zapewne większość piszących tu osób) nie mam pojęcia o kruszywach używanych na drogi...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 28 maja 2012, o 14:10

A do czego tu pojęcie potrzebne? Jak wyłączysz osadowe - piaski - sraski, pospółki, dolomity, zlepieńce + żużle, to znaczy że możesz użyć tylko magmowych - bazalt, granit. Czyli najwyższej jakości i najlepszych parametrów.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 28 maja 2012, o 15:05

Co tam kamienie !!!
Ja się zapytowywuje czy gmina organizowała przetarg na wyłapywanie wałęsających się bezdomnych zwierzaków ? bo jakoś ich mniej i nie wiem czy to jakaś tania jadłodajnia ich nie zagospodarowała ;)

Pozdrawiam
Chotomowianin

Postprzez szumski » 28 maja 2012, o 16:12

szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 28 maja 2012, o 19:50

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych
Iwona Kowalik
Ul. Modlińska 107B
05-110 Jabłonna

Całość tu: http://www.fundacjapsom.pl/pl/o-fundacji.html

Czy tutaj wystepuje zbieżność nazwisk? Czy jest to najzwyklejsza zapobiegliwość ?
I co na to nasza Temida czy naruszono interes prawny, moralnie czy w literze prawa ?
Chotomowianin

Postprzez Jendrula » 29 maja 2012, o 12:43

Chotomowianin napisał(a):Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych
Iwona Kowalik
Ul. Modlińska 107B
05-110 Jabłonna

Całość tu: http://www.fundacjapsom.pl/pl/o-fundacji.html

Czy tutaj wystepuje zbieżność nazwisk? Czy jest to najzwyklejsza zapobiegliwość ?
I co na to nasza Temida czy naruszono interes prawny, moralnie czy w literze prawa ?

Przesadzasz! Kowalik to jedno z popularniejszych nazwisk w okolicy, kiedyś widocznie przodek daleki był wspólny. Obok Kowalików jest też dużo osób o nazwisku Ponto, Derlacz, Trzaskoma i teoretycznie są to rodziny ale przecież "Wszyscy Polacy to jedna rodzina" ;)

[ Dodano: Wto 29 Maj, 2012 13:45 ]

Trafił tam mój zagubiony Labrador (a raczej nie zagubiony tylko "na samowolce"), opieka była bardzo dobra, psa leczono z licznych ran, umyto, podkarmiono witaminkami i odżywkami za UMIARKOWANE PIENIĄDZE. Miał też dobre warunki pobytu w kojcu. Nie mogę narzekać
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Chotomowianin » 29 maja 2012, o 13:21

Jendrula napisał(a):Przesadzasz! Kowalik to jedno z popularniejszych nazwisk w okolicy, kiedyś widocznie przodek daleki był wspólny

tak tylko Jędrula trafił nam sie jako wyjątek ;)

Co do opieki to zapewne wiesz że są i inne takie placówki o dobrym standardzie usług
i nie chodzi tu o "Cyryla" tylko o jego metody :P

Pozdrawiam :04:
Chotomowianin

Postprzez szumski » 29 maja 2012, o 14:27

Temat zszedł na psy ;) , chociaż miało być optymistycznie, że przy zastosowaniu materiału określonego w SIWZ, dziury w drogach znikną na dłuższy czas.

Co do piesów i innej kociarni.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie gminy, nie przewiduje podstawowej rzeczy: CZIPOWANIA, bądź nawet obowiązku czipowania. Można było przecież z tych 55 000 PLN coś wygospodarować na dopłaty do czipowania, ew. stworzenie bazy danych. Nie rozwiązałoby to problemu do końca, bo przecież może przyleźć bydlę "zza miedzy" czy być wywalone z samochodu przez właściciela spoza gminy.
Na pewno jednak w jakimś stopniu wpłynęłoby to na ustalenie właścicieli części psów.
No ale wtedy mogłoby zabraknąć "obłożenia" dla schronisk.
To jest problem ogólnopolski, bo przecież każdy pchlarz przynosi do schroniska od 2000 do 3000 zł w zębach.

Myślę, że Radni nie pochylili się nad tą uchwałą, czytając (kto potrafi ;) ) tylko pierwszą kartkę, nie zwracając uwagi na sam program.

I na koniec:
JEDNAK WSZĘDZIE SĄ PRZETARGI
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Powrót do Aktualności