Ustawa śmieciowa lipiec 2013

Re: Ustawa śmieciowa lipiec 2013

Postprzez Jendrula » 12 mar 2013, o 17:43

Lepiej przedstaw imienną listę posłów PIS którzy głosowali za tą poronioną ustawą a nie teraz protesty będziecie pisać i podpisy zbierać.Ciekawe jak głosował Pan Poseł Błaszczak ktory z naszego powiatu głos zdobył i został posłem.
Tak więc najpierw pokaż że PiSowcy nie głosowali za ustawą a potem podpisy zbieraj. :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 12 mar 2013, o 18:22

Artur, też nasz okręg (20) głosował, PRZECIW.
I co teraz PiS w koalicji z antychrystem??? ;) ;) ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 12 mar 2013, o 18:42

szumski napisał(a):Artur, też nasz okręg (20) głosował, PRZECIW.
I co teraz PiS w koalicji z antychrystem??? ;) ;) ;)

Chodzi o to że SOLIDARNIE POsły wszystkich ugrupowań poparły projekt z teksem wysmażonym przez ministerialnych urzędasów, chodzących na obiadki do Sheratona z lobbystami.
Efekt będzie taki jak pisalem w tym temacie na forum. Zaczekajmy z dyskusją do lipca sami zobaczycie. Gmina korzystając z efektu skali i walki kilku firm o kontrakt lekko mogłaby dać cenę 5zł a nie 10 za segregowane i jeszcze może coś by się urwało. W miastach stawki wg tej nowej wspaniałej ustawy są jeszcze wyższe i jak ktoś 1 w bloku wrzuci nieposegregowane to CAŁY BLOK zapłaci podwójną stawkę za brak segregacji smieci.
Taki "supr" rozwiązania uchwalili posły wszystkich partii.
Nawet jednak pod rządami tej ustawy MOŻNA zawalczyć o tani i sensowny system pozbywania się odpadów z gminy, tylk kto to ma robić obecna P. Wójt i obecna Rada... żarty ale się uśmiałem aż kolki dostałem :12:
Jendrula

Postprzez fce_tc » 13 mar 2013, o 07:02

szkoda, że PIS :) bo bym poparł.
Wczoraj, czy przedwczoraj TV głośno mówiła, że w Mławie czy innym niewielkim mieście stawki ustalono na poziomie 8 lub 9 zł za segregowane (dokładnie nie pamiętam stawki) i ... UWAGA!!
11 zł od osoby za niesegregowane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czyli jednak da się!!
Tylko nasza gmina ma jak zwykle obywatela w d....
Ale dalej głosujcie na te same władze i dalej bijcie im pokłony za to, że nic nie robią!
Where there's muck there's money... that's why someone has to do the job...
fce_tc

Postprzez szumski » 13 mar 2013, o 07:43

Wczoraj, czy przedwczoraj TV głośno mówiła, że w Mławie

A ja się pytam czemu nie 4???

Mława ma dobrze zmodernizowane i dofinansowane wysypisko w Woli Pawłowskiej a teraz będzie tam Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych sfinansowana ze środków województwa.

Tematu śmieci - sortowni i spalarni, jakby się one nie nazywały, nie unikniemy bo świat utonie w syfie. Nie jest to jednak problem do rozwiązania na szczeblu pojedynczej gminy. Takie minimum opłacalności dla nowoczesnych instalacji z kogeneracją to jest 300 tys. "śmieciuchów" czyli sporo więcej niż nasz jeden powiat i potrzebne jest działanie kilku powiatów a nie liczenie słupków i deliberowanie nad pozwoleniem rozbiórki chliwka 14 m2 lub odsyłanie z każdą rurą czy kablem do ministra.

Mława z Ciechanowem biła się o tą instalację a my będziemy wozić pod Pałac Kultury - do centrum metropolii, bo się bardziej opłaca niż podjąć trudne tematy.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 13 mar 2013, o 08:40

nie rozumiem tego do końca.
Wydawało mi się, że gmina najpierw ogłosi przetarg na odbieranie odpadów, wybierze najlepsze oferty (przecież nie musi jednej?) i potem dopiero poinformuje ile będziemy płacić?

Jeśli teraz ustalono 10zł a okaże się że znajdzie się firma, dzięki której po przeliczeniu wyjdzie po 5zł, to co? Gmina na nas zarobi??
Czyli wprowadzi cichaczem nowy podatek?

Czy mógłby nam ktoś wyjaśnić skąd się te kwoty biorą? (z kosmosu? z głowy?)
Ja chciałbym wiedzieć za co i dlaczego akurat tyle mam zapłacić.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 13 mar 2013, o 09:08

To jest od depy strony ale akurat Ty powinieneś znać zasady działania samorządu i finansów publicznych.

Żeby można było ogłosić przetarg, muszą być zarezerwowane - uchwalone w budżecie środki. Ta suma nie mogła się wziąć od czapy tylko z konkretnej wyliczanki a więc przyjęto - uchwalono stawkę.

Po rozstrzygnięciu przetargu coś mi się wydaje, że gmina będzie musiała ciut dołożyć.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 13 mar 2013, o 12:31

Co ty gadasz! DOŁOŻYĆ? Q...a! Dzieciaki z podstawówki lepiej liczyć potrafią. Jeszcze ta 10 zł/20zł to nie wystarczy dla zarobku gminy i firmy śmieciowej???
Jezu za co nas pokarało takimi "gospodarzami", cośmy złego uczynili! :11:
Jendrula

Postprzez szumski » 13 mar 2013, o 13:06

Jendrula, jakich gospodarzy??? jak ja bym był Twoim "gospodarzem" to byś chodził na baczność ;)

Poczytaj tu Mariusza, on dość klarownie opisuje:
http://www.zycie-chotomowa.pl/2012/09/1 ... mment-8760
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez jareku » 11 lip 2013, o 08:01

dostałem plan wywozu śmieci - co za i.....a był jego twórcą? - 2 razy w miesiącu wywóz śmieci - ,2 razy w roku śmieci pochodzenia naturalnego jak resztki jedzenia (nie wszystko można kompostować), raz w roku żarówka, pralka czy inne tego typu. Na pytanie co z miejscem na selekcjonowane odpady - Pani w okienku rzecze- przecież można trzymać w garażu - to jawne jaja - ktoś stworzył potwora i zapewne zamiast grzybów i jagód w lasach okolicznych rosnąć będą z większym natężeniem jak grzyby ale hałdy fajansu. Od zawsze szambo i śmieci odbierają od nas firmy ale takiego szamba jak plan wywozu stworzony przez urzędasów nie widziałem, Jarek Uściński
:11:
jareku

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności