Ustawa śmieciowa lipiec 2013

Re:

Postprzez kaola » 11 lip 2013, o 13:30

Jendrula napisał(a):Magda!
Optymizmu nie brakuje ale monopol nigdy i nigdzie na świecie nie działa prawidłowo. Jak gmina rokrocznie wydaje na wywóz smieci z lasu X zł to nadal będzie wydawać bo te syfy w lesie to robota "przyjezdnych" ekip budowlanych i przybyszów z innych stron a z naszych to mogą być ci co zawsze chodzili robić kupę za stodołą a syf wrzucali za płot.
W grę wchodzi istnienie wielu firm śmieciowych, a dla przetrwania zrobią wszystko, włącznie z sowitymi łapówami. Potem łatwiej bedzie w referendum odwołać Wójta lub Burmistrza niż zmienić w swojej gminie "smieciarzy"
Skąd w Polsce wysyp takiej ilości firm śmieciowych po 1990r? otóż jeszcze wtedy Państwowe(Komunalne?) przedsiębiorstwo w Wawie zażądało podwyżek opłat bo pracownicy żadali dużych podwyżek płac, by strajk tygodniowy a Warszawa przypominała tonącą w syfie Kalkutę lub Neapol . Podwyżki były, ale powstały w całym kraju setki firm i wygryzły przez 20 lat te państwowe lub komunalne. Ale niestety władza lubi śmieci- we Włoszech mafia rządzi wywozem śmieci i zdobywa kontrakty gmin i prefektur (powiatów). Tak też to u nas się skończy ;(

Cyt ...... Optymizmu nie brakuje ale monopol nigdy i nigdzie na świecie nie działa prawidłowo.
U nas Monopol zawsze dobrze działał a w szczególności ten spirytusowy, :10: więc był jedynym żródłem jedności do wszelakich spraw do załatwienia, to że ciągle duże koszty są ponoszone za śmiecie leśne, to wina JG również, wiele Gmin postawiło kamerki poufne i problem zniknoł, ale cóż u nas to musi trwać w nieskończoność.
Na stacji kolejowej też obiecano kamerki, a czas ucieka a efektów nie widać, może do wyborów będą.
@Jędrula, :08: głowa do góry bo śmieci mogą ci zasłonic widok Chotomowa.
kaola

Re: Ustawa śmieciowa lipiec 2013

Postprzez Jendrula » 11 lip 2013, o 14:51

Ależ ja wierzą w LUDZI tylko nie mam za grosz zaufania do Urzędasów, ludzie radzili sobie z wywozem śmieci tylko władza nie potrafiła nigdy ścigać syfiarzy wywalających odpady gdzie popadnie. Niech każdy robi swoje a nie wchodzi miedzy wódkę i zakąskę(czyli nas i firmy smieciowe)
Piszesz i z monopol był OK, sorki ale nie da się tak dyskutować, żaden rozsądny człowiek nie chwali monopoli i ucieka od nich jak się da.
Bardziej niż na tej ustawie i jej wdrożeniu władza nie mogła się skompromitować. :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez kaola » 11 lip 2013, o 15:37

Dziś zgodnie z grafikiem, miał być wywóz odpadów segregowanych, wprawdzie rano jeżdził samochód ale zbierał odpady tylko metalowe /czyli worek koloru zielonego/, a po papier i plastik miał przyjechać kto inny? , ale jeszcze nie dojechał a prawie 17,00!! tylko poco tyle razy jazda po tej samej ulicy.
ps... przyjdą dziki swoje zrobią.
kaola

Postprzez Jendrula » 11 lip 2013, o 16:41

masz odpowiedź w poprzednim wpisie :04:
Jendrula

Postprzez kaola » 11 lip 2013, o 17:09

Worki nadal stoją i czekam, na noc trzeba ich zabrać bo goście <dziki> rozniosą.
kaola

Postprzez kaola » 11 lip 2013, o 17:10

Worki nadal stoją i czekam, na noc trzeba ich zabrać bo goście =dziki= :07: rozniosą.
kaola

Postprzez Jendrula » 11 lip 2013, o 20:16

U mnie zabrali zgodnie z grafikiem... aż sie wierzyc nie chce :what:
Jendrula

Postprzez szumski » 12 lip 2013, o 01:09

@ Kaola, a Ty Włodziu co znowu namieszałeś, że chcesz innych obciążyć swoim duractwem??? Wokół wszystkim, wszystko zabrali, tylko Ciebie JEDYNEGO skrzywdzili???
Zajadę rano, opowiesz mi co za numer znowu wyciąłeś???
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez kaola » 12 lip 2013, o 07:30

Może i Duractwo, ale Twoje , jak brak CI szacunku do takich jak JA, lepiej siedż na d... i doradzaj dalej.... a efekty same będą widoczne. :10: :12:
Byli dzis tj sobota u jednego mieszkańca, a pozostałych w tym i Mnie BRAK w spisie gminnym, a JA segreguje już od dawna.
A teraz czekam na twe wyjaśnienie...
kaola

Postprzez Jendrula » 26 lip 2013, o 11:12

Jak u was z odbiorem śmieci? U mnie po pierwszej wpadce i zaległością 7 dni w dostawie pojemnika jest OK, śmieci odbierane zgodnie z grafikiem, worki dostarczone. Mam nadzieję iż Gmina do interesu nie dokłada :14:
Jendrula

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności