Ustawa śmieciowa lipiec 2013

Re: Ustawa śmieciowa lipiec 2013

Postprzez Jendrula » 26 wrz 2012, o 11:16

A co tam Ciekawego znalazłeś?
Ja np taki smaczek z par 3 - odbiór odpadów niesegregowanych 2 razy w miesiącu to znaczy latem przy UPALE ŚMIECI z resztkami żywności będą wywożone co 2 tygodnie, SUPER, - ale nie dla nas tylko dla much i innego robactwa, ciekawe jak się to ma do przepisów epidemiologicznych? I bedzie tak 120l pojemnik i co 14 dni wywóz i smrodek muchy przy bramie wejściowej.
A i jeszcze nie wiemy ile to nas będzie kosztować?
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 26 wrz 2012, o 13:05

To co Ty, zupę jak za słona, to do kubła na śmieci walisz???
Kompostownika na części organiczne nie masz?
No w takiej sytuacji nie tylko muchy ale i krokodyl może się wylęgnąć ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MISIO » 26 wrz 2012, o 14:23

Śmiecie niesegregowane mamy w Legionowie wywożone co dwa tygodnie i nie ma żadnych much. Po prostu trzeba takie śmieci w workach porządnie zawiązywać i wrzucać do pojemnika. Resztę skrupulatnie segregujemy w poszczególne worki. Do kompostownika śmieci organiczne na kompost wyrzucamy, tu muszek jest trochę, ale potem kompost się przydaje na ogrodzie :)
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez szumski » 26 wrz 2012, o 16:05

Michał, wstąp kiedyś to dam Ci pudełko dżdżownic jakichś tam. Mnożą się przeokrutnie a przerabiają wszystko na śliczny czarnoziem. Dopóki sam nie miałem to nigdy bym nie uwierzył w ich wyczyny :)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 26 wrz 2012, o 16:49

Teraz mam wywożone co tydzień i jest ok a proponuje mi się za nie wiadomo jakie pieniądze wywożenie co 2 tygodnie, to chyba nie jest "poprawa" tylko pogorszenie. Kazek- puszkę po konserwie rybnej/mięsnej na kompostownik nie wrzucisz a resztka tego sosu-tłuszczu to wspaniał pożywka dla robactwa. Zostaw w lipcu taką puszke na widoku to za dzień-2 dni zobaczysz jakie robactwo się zalęgnie.
Skoro w blokach jest wywożone 3 razy częsciej to musi być jakiś powód .
Obiecuję punktować gminę po wprowadzeniu przepisów ustawy w życie na każdym kroku, firmy śmieciowe również. Czekam z utęsknieniem na stawki za wywóz, czeka nas wielka niespodzianka.
Jendrula

Postprzez szumski » 26 wrz 2012, o 17:28

Kazek- puszkę po konserwie rybnej/mięsnej na kompostownik nie wrzucisz a resztka tego sosu-tłuszczu to wspaniał pożywka dla robactwa. Zostaw w lipcu taką puszke na widoku to za dzień-2 dni zobaczysz jakie robactwo się zalęgnie.

Chłopie ja mam koty i psy, jakbym nie mył codziennie puszek po ich żarciu i nie zgniatał to krokodyl z hipopotamem murowany!!! co tam muchy i robaczki.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 26 wrz 2012, o 18:23

Krótko i na temat- ustawa śmieciowa to jeden z mega śmieców naszych Posłów i Posełek(Posłanek?) i nie ma tu nadczym się zachwycać, kto się zachwycadowodzi iżdał się zahipnotyzować z telewizora , jak kiedyąś czarował Kaszpirovski_ odin dwa tri ja pomagam wszystki nawet tym co nie wierzą i tak ich wyleczę, odin dwa tri za ustawą śmieciowa głosujesz ty" . Na spotkaniech z tym magiem niektórzy zasypiali, inni galadi coś od rzeczy lub w trans wpadali jak niektórzy entuzjaści ustawy smieciowej: odin dwa tri pojemniki same sie wypróżniaja a czystość i porjadok w Fminie Jabłona i całej POlszcze panują, odin dwa tri Kaszpirovski żyje :12: :12: :14:
Jendrula

Postprzez Olena » 26 wrz 2012, o 20:55

Kaźmirz "puszek po ich żarciu i nie zgniatał" - masz na to jakiś patent???? Bo u mnie najwięcej segregowalnych to kocie puszki :shock:

Jendrula: "Zostaw w lipcu taką puszke na widoku to za dzień-2 dni zobaczysz jakie robactwo się zalęgnie" - takie hobby masz??? Ja śmieci wyrzucam w worku i się nimi sąsiadom nie chwalę... częstotliwość co 2 tygodnie jak najbardziej mi odpowiada tylko mam wątpliwości co do tych 120l...
Olena

Postprzez szumski » 26 wrz 2012, o 21:15

Puszka do góry dnem i takim patentem:
http://www.aukcjoner.pl/gallery/0045850 ... kg.html#I6
;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Olena » 26 wrz 2012, o 21:21

O, właśnie kupiłam sobie w sobotę taki gumowy do kostki (bo zapragnęłam nabyć umiejętności brukarskie w ramach prac ręcznych w ogrodzie) to spróbuję! :pada:
Olena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności