Ustawa śmieciowa lipiec 2013

Re: Ustawa śmieciowa lipiec 2013

Postprzez Jendrula » 27 wrz 2012, o 07:25

Jak wam zacznie śmierdzieć i roje much latem 2013 pojawią sie to MOŻE zmienicie zdanie, pisze może bo musielibyście przyznać Jendruli rację a jak można przyznać takiemu pieniaczowi rację. Wszystko jest wspaniałe, smieci będą smierdzieć i wywożone za większe pieniądze ale to Jendrula jest czepialski.
Do wątku wróćmy za rok to podsumujemy po efektach .
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 27 wrz 2012, o 07:29

Jendrula, w takim razie zastanów się co z tobą jest nie tak?
Jakąś produkcję śmieci prowadzisz?

U mnie mieszkają 3 osoby dorosłe + 2 dzieci + 2 koty + 3 duże psy

Jakoś się mieścimy w ten pojemnik + segregacja - dwa komplety za każdym razem, jeden by nie wystarczył, na szczęście segregowane odbierają w takiej ilości i rzucają nam nowe 2 komplety worków.

Ja się cieszę z jednego - odbiór odpadów niebezpiecznych i wielkogabarytowych. Wszelkiej maści pojemniki po olejach, farbach, drewnochronach, środkach ochrony roślin itp., których NIE WOLNO CI wywalić do zwykłego pojemnika (ciekawe kto nie wywala...).

Oczywiście znając naszą gminę, też mam obawy jak to będzie w rzeczywistości funkcjonować. Ale jeśli faktycznie nie będą odbierać w terminach, to zamierzam wzorem "rozbierania zapór na wiadukt" zawozić śmieci pod urząd i tam wywalać przed drzwiami wejściowymi ;)
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 27 wrz 2012, o 07:36

No wreszcie otworzyły Ci się oczy. Obiecywałem monitorować działanie tej pożal się Boże ustawy. Jak nie zadziała wywalę smieci przed UG.
mam wywózke śmieci co tydzień a proponuje się co 14 dni. Dla mnie to nic wspaniałego. Od łapania osób wywalających szkodliwe odpady jest Straż miejska (wiejska) i srogie mandaty a nie obciążanie wszystkich za przestępstwa flejtuchów wypier...śmieci do lasu.
Jendrula

Postprzez Olena » 27 wrz 2012, o 21:32

Jak wam zacznie śmierdzieć i roje much latem 2013 pojawią sie

o matko, gdzie są te roje much lęgnące się u mnie od lat???? Bo od lat mam śmieci z częstotliwością 1x na 2 tygodnie wywożone :shock:
I mea culpa, zerknęłam w umowę mam pojemnik 120 l, na nas 3 + 4 sierściuchy styka. Tzn sierściuchy mają wywóz 1x na miesiąc i potrzebują 2 wory. Ale jak spróbuję potraktować puste puszki gumowym młotkiem to kto wie, może jeden worek styknie :)
Olena

Postprzez Jendrula » 28 wrz 2012, o 09:15

Ktoś tu spał na lekcjach biologii w szkole podstawowej albo z gruntu jest zawsze zadowolony z tego paszteta który nam urzędujący władcy kraju przygotują.
Pogadamy latem.
Olena- to po to mamy XXI wiek żebyś musiała w domu utylizację puszek po karmie przeprowadzać? Chyba są od tego firmy ktore mogą to Z ZYSKIEM przeprowadzić. Co jeszcze mamy robić, w reakcji chemicznej odpady na czynniki pierwsze rozkładać żeby potem łaskawie (za ciężkie pieniądze!) potem od nas odbierać.
Bardzo się rozczarujesz w 2013 r po wejściu w życie tej"ustawy".
Ja wiem jakie będą skutki tego przepisu i już się śmieję z naiwniaków którzy wierzą w cuda :12:
Jendrula

Postprzez ton » 27 lut 2013, o 14:52

ton

Postprzez fce_tc » 27 lut 2013, o 16:18

Bzdura to wszystko straszna!!
Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami firmy BYŚ, która na bieżąco uczestniczy w przetargach i negocjacjach i jak usłyszeli jakie ceny dostaliśmy, to mało z krzeseł nie pospadali...
Firmy, które wygrywają przetargi w okolicy W-wy wystawiają ceny w granicach 5-6 zł za osobę od segregowanych i 10-12 zł za osobę od niesegregowanych.
Czasem nawet mniejsze!! Skąd te ceny u nas i co się stanie z nadwyżką??!!
Z tego co mówili, to gmina nie może zainwestować nadwyżki w żadne instalacje ekologiczne i utylizacji odpadów, bo jest to niezgodne z ustawą, a jedyne co mogą zrobić, to wydać te pieniądze na koszty "związane" z obsługą umów śmieciowych... :shoot:
W ten sposób kolejnych pięciu pociotków znajdzie zatrudnienie na wiele lat na pewnym gminnym stołu :shoot:
szkoda, że tak trudno jest kupić broń maszynową w tym kraju!!
Where there's muck there's money... that's why someone has to do the job...
fce_tc

Postprzez szumski » 27 lut 2013, o 17:44

No i wszystko się zgadza, muszą odebrać 2 x mieszane i 1 x segregowane, u nas dodatkowo zapewnić wszystkim bezpłatnie pojemniki.

Zobaczymy w następnym roku jak zostanie na rynku "elita śmieciowa" ile dadzą "za osobę"
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 28 lut 2013, o 08:29

Kazek ale wiadomo co bedzie. Zainteresowanym polecam lekturę warszawskich gazet+Wyborcza+Rzeczpospolita z okresu 01.01.1990- 30.06.1990 z okresu jak Państwowy Zakład zajmował się wywozem śmieci z Wawy i był JEDYNY , o strajku i zalegających workach z odpadami na osiedlowych śmietnikach. Ta degrengolada doprowadziła do rozkwitu prywatnego biznesu śmieciowego najpierw w Wawie a potem w całym kraju. Teraz wracamy do "sprawdzonych rozwiązań Towarzysze" :x
Proponuję dyskusję zawiesić do lipca jak wejdą w życie przepisy tej cudownej ustawy, ocenimy po faktach. Mam nadzieję iż jej piewcy będą mieli cywilną odwagę (chociaż odwagę jak rozumu zabrakło!) powiedzieć iż się pomylili, tylko po co bylo "jeść tą żabę" :razz:
Jendrula

Postprzez sylwia czauderna » 12 mar 2013, o 16:26

Szanowni Państwo!
Komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości podjął inicjatywę zbierania podpisów w sprawie sprzeciwu wobec drastycznych podwyżek opłat za wywóz nieczystości stałych w gminie Jabłonna, od lipca 2013 r. Domagamy się obniżenia opłaty 10 zł od osoby na miesiąc za śmieci segregowane. Jak Państwu wiadomo (było to również omawiane na ostatnim zebraniu wiejskim) stawkę tę ustala Rada Gminy i może być przez nią zmieniona, JEŚLI MIESZKAŃCY SIĘ O TO UPOMNĄ! Dopóki nie złożymy podpisanych deklaracji, dopóty sprawa jest otwarta, czas mamy do 1 lipca. Podwyżka uderza najmocniej w rodziny wielodzietne np. 6 osobowa rodzina do tej pory płaciła 74 zł za kwartał, a po podwyżce będzie musiała zapłacić 180 zł, czyli 143%więcej! Pamiętajmy, że nie musimy się zgadzać na narzucane nam przez Gminę warunki, nie bądźmy bierni i solidaryzujmy się w tej niedogodnej dla nas wszystkich sprawie! Protest można podpisać u przedstawicieli komitetu wyborczego PiS Jabłonna - Wieliszew dostępnych pod nr tel. 601 213 459, 608 063 017. Zebraliśmy już kilkaset podpisów.
sylwia czauderna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności