sprawa wiaduktu w kurierze mazowieckim

Re: sprawa wiaduktu w kurierze mazowieckim

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 26 paź 2012, o 18:55

Litości Jendrula! Przeczytaj jeszcze raz post Cielaka i przypomnij sobie znaczenie słowa "sarkazm". Tak się zacietrzewiacie w dyskusji, że przestajecie się nazwajem rozumieć...
Joanna Kajdanowicz

Postprzez Jendrula » 27 paź 2012, o 16:34

Sarkazm zauważyłem ale uznałem iż dla innych czytelników warto przyliżyć sytuację z przejściami pod i nad torami,autostradami itp.
Ogólny głos w dyskusji też- chceta jeszcze wiaduktu to trzeba zrzutę zrobić i tyle.
Do mich polemistów rzuciłem hasło "zrzuta" i cisza. Bo każdy walczy o swoje dobro, szkoda że niektórzy jak Sylwia kosztem innych chcą załatwić swoje interesiki
Na szczęscie nie mają wpływu na los społeczności. :13:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 29 paź 2012, o 10:12

budowa autostrad i innego typu tras ZAWSZE będzie KOGOŚ krzywdziła.
Zawsze też może się okazać (i na pewno się okaże!), że żeby ktoś miał lepiej inny musi mieć gorzej. Natury waść nie zmienisz.

Co do ochrony żabek, karaluchów, robaków wszelkiej maści, zapewnienia przejść dla zwierząt itp, będę pierwszym, który się pod każdym takim pomysłem podpisze :)
Człowiek to największy szkodnik w przyrodzie. Największy i najbardziej ekspansywny. Najbardziej zagrażający Ziemi i samemu sobie. Najbardziej również srający sam sobie do wyra i w tym wszystkim najbardziej obwiniający wszystko i wszystkich tylko nie siebie.
Osobiście mam nadzieję (a nawet jestem przekonany!) że kiedyś cała cywilizacja pizd...ie i wrócimy do kamienia łupanego, z pożytkiem dla tej biednej planety i przyszłych pokoleń :)

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 29 paź 2012, o 17:38

Cielak! Za dużo się naczytałeś Ekoterrorystów (nie mylić z ekologami!)
Pamiętasz jak 20-15 lat temu trajkotali o dziurze ozonowej i złym freonie i co.... teraz mamy najmniejszą dziurę ozonową od początku historii pomiarów! ale cały świat musiał w imię obłąkańczej idei wymieniać lodówki- ale się producenci ucieszyli.
Co do żabek na S7 to wstrzymano budowę na 6 miesiecy bo rzekomo żabki chodzą sobie z lewej na prawą w celach kopulacyjnych i samochody by je rozjeździły. Boże ty widzisz i nie grzmisz. jeżdżę tą droga już ze 25 lat i NIGDY nie widziałem rozjechanej żaby za to masowo lezą zwłoki lisków, jeży, saren, dzików, z raz do roku w nocy wypadał mi na drogę...łoś (lub KLEMPA ) ale nigdy żabki. Poza tym czy te żabki na pewno wędrują a nie kopulują w swoich bajorkach?
Nie daj sobie wmówić głupot, zwierzęta rzeba chronić ale jest też cena tej ochrony. Jak bedziesz jechał autostrada na zachodzie to policz ile jest kładek dla zwierzat nad ich autostradami, co ile km? oni na 500km drogi mają tego mniej niż my na 50-60 km!!! I to wszystko z TWOJEJ kasy!
Teraz przepisy chronią wszystkie zwierzęta ale najmniej homo sapiens, niedługo bedą karać za zabicie komara bo "narusza się "równowagę biologiczna ekosystemu".
S a inne sposoby niż budowanie setek kładek dla zwierząt, może by tak zamiast cuchnące błota Rospudy chronić ostatni naturalny las w Europie czyli Puszczę Białowieską, którą Lasy Państwowe traktują jak folwark i wycinają drzewa jak na innych "plantacjach", poszerzyć Parku Narodowego nie pozwalają za to pozwalają budować dacze swoim prominentom i zaprzyjaźnionym politykom z lobby myśliwych.
Losu planet y nie zmieni fakt iz żabki byłyby tylko w zach lub wsch stronie drogi S7 bo nadal byłyby w tym samym rejonie styku Mazowsza i Pojezierza Mazurskiego.
Jendrula

Postprzez Cielak » 30 paź 2012, o 10:30

Jendrula.
Nie czytam ekoterrorystów.
Jedynym ekologiem z którym mam kontakt to prof Wiesław Dembek - wiceprzewodniczący Państwowej Rady Ochrony Przyrody.
I wierz mi, że daleko mu do przesady w czymkolwiek.

Ty za to przesadzasz w każdej swojej wypowiedzi.

Co do dbania o przyrodę i człowieka - to z punktu widzenia ludzkości (całej) najlepsze co mogło by się dla ludzkości przydarzyć, to jakaś spora wojna, która spowodowała by unicestwienie (czyli zabicie) ok. 40% ludzi żyjących na ziemi. Jest nas po prostu za dużo :)

Pozdrawiam.
Cielak

Postprzez Jendrula » 30 paź 2012, o 12:18

CYTAT: Ty za to przesadzasz w każdej swojej wypowiedzi. (każdej- a więc uogólniasz a mi to zarzucasz
Cytat 2:
Co do dbania o przyrodę i człowieka - to z punktu widzenia ludzkości (całej) najlepsze co mogło by się dla ludzkości przydarzyć, !!!!to jakaś spora wojna!!!!, która spowodowała by unicestwienie (czyli zabicie) ok. 40% ludzi żyjących na ziemi. Jest nas po prostu za dużo :)!!!!
Administrator! Prosze o wyrzucenie postu z powodu propagowania treści faszystowskich, eugeniki i inżynierii społecznej oraz poglądów Malthusa i Nitschego okreslanych jako antyhumanitarne! W razie powtórki prosze o BAN!
Cielak zbliżyłeś się do Nazizmu wiesz o tym? Toż holokaust przy tym co proponujesz to ciepłe sanatorium! 40% ludzi to nawet POL POT w Kambodży nie był w stanie wymordować.
Propagujesz poglądy za które grozi kara więzienia!
Z takimi poglądami szkolisz ludzi i chciałeś być Radnym. To ja Q...a dziękuję. Paliłeś coś dzisiaj czy co? Argumentów w dyskusji Ci brakuje to nie pisz nic zamiast dawać taką truciznę.Ciekawe masz pomysły z tym wymordowaniem, a może mamy wrócić do jaskini?
Kompletnie ci od.....o!
Jendrula

Postprzez F.K.Niepłacz » 30 paź 2012, o 14:00

Cielak napisał(a):Jedynym ekologiem z którym mam kontakt to prof Wiesław Dembek - wiceprzewodniczący Państwowej Rady Ochrony Przyrody.

Co do dbania o przyrodę i człowieka - to z punktu widzenia ludzkości (całej) najlepsze co mogło by się dla ludzkości przydarzyć, to jakaś spora wojna, która spowodowała by unicestwienie (czyli zabicie) ok. 40% ludzi żyjących na ziemi. Jest nas po prostu za dużo :)

Cielak, ale pojechałeś. Aż się Jendrula przestraszył, że będzie wojna i mu rynek nieruchomości zdechnie :)

A z tą wojną, to jest opinia jedynego ekologa, z którym masz kontakt, czy efekt Twoich własnych przemyśleń? Rozumiem, że zakładasz, że w wyniku tej strasznej wojny zginą "tylko" ludzie, a przyroda pozostanie w nienaruszonym stanie :)
F.K.Niepłacz

Postprzez Jendrula » 30 paź 2012, o 21:47

Jak musi zginąć 40 procent to może pierwszy się podstawisz panie Ekolog?
Nawiedzony jesteś czy jak zioła się napaliłeś jakiegoś?
Zmień sobie guru, niewłaściwą sektę obrałeś bo się kompromitujesz Cielak.
Używasz jeszca elektryczności bo ekologowi to nie wypada. Słyszałeś o Lemingach? jak nie to poczytaj sierpniowe wydanie "Uważam RZE" może dowiesz się kim jesteś (jeśli chcesz bo czasem lepiej nie wiedzieć i wiecznie udawać kim się jest"
Żali mi Cię boś sympatyczny Facet, tylko kanaliom dałeś się podejść. :01:
Jendrula

Postprzez Cielak » 2 lis 2012, o 14:49

hi hi hi
lubię popatrzeć jak się ktoś tak fajnie denerwuje.
Podyskutuj ze mną zamiast obrzucać mnie inwektywami. Nie wiem kogo na tym forum jeszcze nie obraziłeś...

Holokaust był skierowany w konkretne grupy społeczne/narodowości. Ja mówię ogólne o ludzkości i już na pewno nie o celowym działaniu w celu unicestwienia. Poczytaj trochę historii ludzkości. Popatrz na pewne analogie, na pewne prawidłowości w historii ludzkości. Jakaś duża wojna światowa, to niestety pewna prawidłowość historyczna i każdy historyk Ci to potwierdzi. Może ona wyglądać inaczej, niż jesteś sobie to w stanie wyobrazić, ale większość historyków uznaje ją za pewnik przyszłości.
Oczywiście nikogo do wojny i zabijania kogokolwiek nie namawiam, ale stwierdzam pewne fakty.

Co do ilości ludzi, to jest to fakt. I z faktami sobie nie podyskutujesz. To że jest nas za dużo, to też jest fakt. To że rozwarstwienie społeczne rośnie, to też jest naukowy fakt, a takie czynniki zazwyczaj prowadzą do konfliktu, czy Ci się to podoba czy nie ;)

Eko-terrorystą nie jestem. Daleko mi do jakiegokolwiek terroryzmu. Ale jak mniemam po Twoich wypowiedziach, to miałbyś szansę się załapać i to nawet do samego kierownictwa ;)

Ciężko się z Tobą Jendrula rozmawia. Ty po prostu nie przyjmujesz takiej możliwości, że ktoś inny może mieć rację. Twoja racja jest najtwojsza i jedyna słuszna. Każdy kto uważa inaczej jest wywrotowcem ;)

Pozdrawiam
Cielak

Postprzez Jendrula » 2 lis 2012, o 16:09

Poczytaj prace Malthusa i Nitschego to zobaczysz jak twój wpis o wojnie tu pasuje.
Każdy może bronić swoich poglądów, ważne czy używa argumentów czy tylko przekonuje iż ma rację i basta.
Co do obrażania na forum- jeśli kogoś obraziłem niesłusznie o coś posądzając to na pweno przeproszę i jeszcze w worku pokutnym przez Chotomów przejdę.
Chyba że te cierpkie słowa pod adresem niektórych są łatwą do sprawdzenia prawdą- wtedy nie bardzo mam za co przepraszać. Nie pisałem też że Ty jesteś Ekoterrorystą, tylko że tacy ludzie na tyle wpłynęli na twóe podejście do ochrony przyrody iż łykasz ICH argumenty bezkrytycznie. Każdy kto nie widział doliny Rospudy i jej zaciekle broni niestety a logiką i metodologią naukową minął sie z daleka.
Nie ukrywam iż ostro krytykowałem tych EGOISTÓW którzy żądają by DLA NICH TYLKO otwierać kolejne przejścia przez tory bo 150 m im za daleko i rowerkiem się niechce wjeżdżać na na most- zdania nie zmienią i powodu do przeprosin nie widzę
Leniwe urzędasy wydające poronione decyzje(m in taką decyzję która powoduje iż zalewa Ci TWÓJ dom podczas większych opadów deszczu!)- za co ich przepraszać?
Jak juz tak poważnie o tym piszesz to OK ale rozmawiajmy o faktach czy obraziłem Cię w jakikolwiek wpisie pisząc nieprawdę, posądzająć o poglądy których nie msza czy o rzeczy których nie zrobiłeś? Co z tego co napisałem jest fałszem?
Udowodnij mi to a założę wór pokutny i przejdę się po Centrum Chotomowa :12:
Jendrula

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności