Koniec "wspólnego biletu"

Koniec "wspólnego biletu"

Postprzez szumski » 21 gru 2012, o 20:21

Dzisiaj Zarząd Transportu Miejskiego wypowiedział wszystkim podwarszawskim gminom umowę o wspólnym bilecie na liniach kolei podmiejskich.
Wg ZTM mają trafić do nas nowe propozycje współpracy z podyktowanymi przez ZTM nowymi warunkami funkcjonowania i finansowania oferty „Wspólny Bilet”

No i miał być koniec świata a jest tylko śmierdzący bąk ZTM.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Koniec "wspólnego biletu"

Postprzez kkriss » 22 gru 2012, o 07:27

Oferta będzie obowiązywała na dotychczasowych zasadach do 31 marca - wyjaśnia Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM. - Tam, gdzie umowy były na czas określony - Otwock, Sulejówek i Legionowo, termin też obowiązuje do 31 marca - dodaje.

Zobaczymy czy się dogadają...., bilet ztm do chotomowa to dla mnie duże ułatwienie, inaczej będzie trzeba kupić matiza i kombinować jak inaczej do warszawy.
kkriss

Postprzez szumski » 8 lut 2013, o 06:38

Duże zakłady pracy dostały propozycję umów bezpośrednio od KM.
Pracownicy mieliby wykupić za 300 zł. brutto legitymację na rok, która uprawnia do 33% zniżki.
Mojej żonie na trasie Chotomów - W-wa Gdańska wychodzi 400 zł. rocznie in plus. Korzystne zwłaszcza przy likwidacji wspólnego biletu. Żona jedzie tylko do Gdańskiej, jak jej wychodzą te rachunki nie wnikałem ale wierzę :) .
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Robi » 8 lut 2013, o 19:22

Ja już zaopatrzyłem się w legitymację służbową uprawniającą do 50 % zniżki w KM, tylko czekam na decyzję czy KM dogadają się z ZTM w ramach 1 strefy. Obecnie kupuję bilet miesięczny na KM z Chotomowa do Choszczówki a dalej miesięczny ZTM na 1 strefę (obecnie wychodzi prawie 20 zł taniej).
Tylko kiedy szanowna ZTM dogada się lub nie z innymi i podadzą to do publicznej wiadomości?
Robi

Postprzez sosek2 » 8 lut 2013, o 20:34

Można będzie jeżdzić KM od Choszczówki na bilecie 1 strefowym po zmianach ?
Pozdrawiam Sosek2
sosek2

Postprzez szumski » 15 mar 2013, o 17:35

Murgrabia to jednak ludzkie panisko. Ciekawe gdzie ma okręg wyborczy?

http://miejscowa.pl/legionowo-mobile/it ... tanku.html

Starosta wychodząc z założenia, że planowane Centrum Komunikacyjne będzie pełniło funkcje ogólnopowiatową, postanowił włączyć się w finansowanie jego budowy.

A rondo i zjazdy na drodze powiatowej!!! przed szkołą na Kisielewskiego będzie dla Marsjan i niech gmina sfinansuje sobie sama bo "jest bogata" - cytat za Murgrabią.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 21 sie 2013, o 11:49

I co jakoś dajemy radę bez "wspólnego biletu". Część jeździ z Leg Przystanek albo busem albo dojeżdża te 1,5 km dalej autem, część kupuje Kartę Warszawska na I strefę i miesięczny na KM od Choszczówki do CHTM, co daje miesięcznie 21zł więcej niż poprzedni układ, czyli mniej niż 1 zł dziennie(mamy średnio 22 dni robocze w miesiącu).Studenci i młodzież płacą jescze mniej!
Mówiłem iż bez terroru ZTM da sie przeżyć.
Czas pomyśleć o pogonieniu ZTM z innych usług i zorganizowaniu dojazdu dla mieszkańców Jabłonnej, Skierd, Bożej Woli , Trzcian , Rajszewa w inny sposób niż na ślepo płacąc ZTM-owi, który woli nas doić zamiast obciąć przywileje swoim pracownikom i ich rodzinom(bezpłatne wożenie D na nasz koszt) :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Jendrula » 23 sty 2014, o 12:36

Nowe stawki- JUŻ nie opłaca się WSPÓLNY BILET!
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... -1156.html
Może więc zrezygnować z usług ZTM i dorzucić do biletów mieszkańcom, zwłaszcza młodzieży i tylko POTRZEBUJĄCYM I ZAMELDOWANYM? :14:
Jendrula

Postprzez kkriss » 27 sty 2014, o 05:37

Po 1 dalej wychodzi drożej. KM także od stycznia miała podwyżkę. Ja i tak kupuje osobno KM do choszczówki bo jestem wygodny i nie lubie przesiadek - płacę w sumie ok 80 zł drożej na kwartał niż miałbym kupić tylko ztm 1+2.

Dopłacać gmina nie może bo zasłania się, że jest to wbrew czemuś tam..... kiedyśtemat poruszany był.

Ogólnie jest paranoja - ja zastanawiam się nad kupnem kolejnego samochodu na dojazdy - > przejezd wyjdzie mi taniej niż komunikacją.
Teraz płacę prawie 200 zł miesięcznie (płacę prawie 600 zł kwartalnie). A samochód na gaz palący 7l/100km wyniesie mnie 175 zł miesięcznie - licząc 50 km jazdy dziennie - a co jestem na urlopie czy zwolnieniu to moje - bo ztm i km nie zwracają :-)
kkriss

Postprzez Jendrula » 27 sty 2014, o 13:01

Racja!
Jak się wprowadzałem do Chotomowa 10 lat temu to pod stacją parking był PUSTY, ludziska jeździli autami bo koleją było drożej i gorzej.
Wystarczyłoby iż muszą dojeżdżać 3 osoby w rodzinie to już się nie kalkuluje, jak paliwo spadnie poniżej 5 zł to też pociąg odpada, jak ktoś ma oszczędne auto (np. Renault Thalia Diesel- 4-5 l/100 km) to już dzisiaj może sobie darować komunikację pożal się Boże "publiczną". Coś tu jest nie tak jak zbiorowy transport z dopłatami pow 50% (tak deklaruje HG-W) jest droższy od NAJDROŻSZEGO indywidualnego transportu autem. Dopłacać by mogli w ramach pomocy społecznej POTRZEBUJĄCYM lub zbiorową zniżkę na KM wykupić dla mieszkańców gminy, wtedy wariant KARTA I strefa+ miesięczny na KM byłby tańszy niż teraz.
Co do autobusów dla mieszkańców Skierd, Janówka, Rajszewa i Jabłonnej to należy najszybciej jak to możliwe rozpisać przetarg i "pożegnać bez żalu" ZTM.
Jak to mówił Wokulski do nadętej kukły i Barbie Izabelli "Farewell Mis Isabelle, Farewell" Niestety do tego trzeba mieć jaja (bez względu na płeć)
Jendrula

Następna strona

Powrót do Aktualności