ODŚNIEŻANIE Dachów i posesji

Re: ODŚNIEŻANIE Dachów i posesji

Postprzez szumski » 30 sty 2013, o 04:52

pisałeś o ciężarrze włąściwym ;) co nie ma się ni jak do ciężaru objetościowego ogólnego pojęcia obciążenia od śniegu :)

Taka moda w tej wiosce, że melioranty najlepsze z konstrukcji ;) a ja się pytam: kto się zajmuje melioracją?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 30 sty 2013, o 10:45

Jak przeczytałem to mało się nie posikałem ze śmiechu....
Już bardziej durnego pomysłu na zdojenie z ludzi paru stówek nie słyszałem. Gratuluję pomysłu!

Ja ogłaszam, że jeśli ktoś ma kota, lub psa, to należy pamiętać, że zwierzęta te są nosicielami wielu zarazków i chorób. Dlatego jeśli ktoś chciałby się ustrzec przed ew. zachorowaniem bądź choćby stycznością z zarazkami i bakteriami to ja chętnie te wasze kotki i pieski wypiorę. Dysponuję supernowoczesną pralką oraz odpowiednim personelem z bogatym doświadczeniem (małżonka uwielbia robić pranie i zna się na tym jak mało kto).
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez kaola » 30 sty 2013, o 10:57

Jak każdy zauważył info o śniegu, była przykrywką do pierwszego postu, bo zostały podane tam telefony jakieś firmy wykonującej usługi, to było coś w rodzaju reklamy firmy. Teraz z pracą coraz trudniej , bo wielu stara się robić /nie robić/ we własnym zakresie. Jednocześnie post pierwszy usmysłowić miał każdemu o zagrożeniu i obciążeniu jego domu śniegiem, ale jak również wszyscy wiemyże woda gruntowa jest też bardzo blisko /ok 13mb/ i wiele pęknięć występujących może mieć związek z ubywaniem tej wody i ruchu ziemi.

tu jest odnosnik do ile waży snieg http://ladnydom.pl/budowa/1,106573,8735 ... ymac_.html

pozdrawiam
kaola

Postprzez Jendrula » 30 sty 2013, o 13:15

Bez paniki!
Z dachów o nachyleniu powyżej 45' śnieg zsunie się sam, poniżej 30' nie zsunie się NIGDY, trzeba go zepchnąć bo zanim się stopi może zaszkodzić dachowi a poniżej 45' ale powyżej 30' może się zsunąć zależnie od grubości i warunków temperaturowych. jak się da to lepiej go zrzucać, lub chociaż częściowo usunąć, by zmniejszyć ciężar śniegu leżącego na dachu. miłej zabawy :13:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez kaola » 30 sty 2013, o 13:39

Dobudowac do dachu dalszą część do ziemi i zrobić górke dla dzieciaków i nart.
kaola

Postprzez Chotomowianin » 30 sty 2013, o 16:23

przez szumski

Taka moda w tej wiosce, że melioranty najlepsze z konstrukcji a ja się pytam: kto się zajmuje melioracją?

Rozejrzyj się dobrze :36: , paru specjalistów od polewania wody /nawadnianie- dział melioracji/ pracuje ;) jakoś bardziej mi po drodze ze starym konstruktorem niż prekursorami nowoczesnych kierunków "osuszania" :drink: , :P

Czołem :04:
Chotomowianin

Postprzez slodki » 30 sty 2013, o 23:23

A pro po pomysłu Cielak to nie genialny plan a po prostu, życie jak wspomniałem, chciałem zwrócić uwagę na pewien fakt i się udało dziś zamiast śniegu mamy małą powódź i sadzawki na niejednej z ulic Chotomowa. Wielu z Nas konstruktywnie pośmiało się z tematu i to mnie Cieszy . Ja od wielu lat zajmuje się tematem śniegu i innych żywiołów, są tacy którzy potrzebują takiej pomocy z różnych względów często konstrukcyjnych budynku i szukają pomocy i są tacy co nie znaleźli - akcja z przed roku:
http://www.zywiec.kppsp.gov.pl/images/s ... yborow.jpg

Nie chcę straszyć bo nie taka moja rola ale czasem warto pomyśleć zanim się coś napiszę. Brałem udział w wielu tragediach między innymi z racji zawodu.
I kuźwa gdy coś się wydarzy to jakoś nikt wcześniej nie pomyślał nie przewidział chodź to było tak oczywiste.
Ponadto mądry polak po szkodzie lub ten, który się nabija z ludzkiego nieszczęścia. Mówią, że lepiej zapobiegać niż leczyć ale ja uważam, że najlepiej przeżyć na własnej skórze(chodź nikomu nie życzę) wtedy nabiera się troszkę pokory i przykraca język.
Zagraj z Nami w paintball, poczuj adrenalinę
www.psi.waw.pl
slodki

Postprzez Cielak » 31 sty 2013, o 12:05

spoko, nie ma sprawy.
Ale dla mnie to i tak wywalanie pieniędzy w błoto (i to dosłownie).

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności