ODŚNIEŻANIE Dachów i posesji

ODŚNIEŻANIE Dachów i posesji

Postprzez slodki » 29 sty 2013, o 14:15

Nie każdy z Nas ma czas siłę i ochotę na odśnieżanie i jeżeli chodzi o chodnik na posesji to mały problem bo najwyżej będzie ślisko a w najgorszym wypadku nie otworzymy furtki lub złamiemy nogę. Nasza decyzja nasze ryzyko. Większy problem pojawia się z dachami Naszych pięknych domów, okupionych często wieloma wyrzeczeniami i wydanymi setkami tysięcy ciężko zarobionych przez nas złotówek. Z dachem jest większy problem bo nie każdy tam wejdzie a jak już wejdzie to żeby nie spaść trzeba mieć odpowiedni sprzęt, dochodzi też wielkość dachu gdzie często samemu można by spędzić tam cały dzień, wiem bo sam mam ponad 300m2 dachu. Niektórzy powiedzą po co odśnieżać sam spadnie, owszem zgodzę się z tym stwierdzeniem, tylko lepiej by spadł na zewnątrz budynku a nie do środka. Hali w Katowicach też nie odśnieżano bo wszyscy byli pewni, że wytrzyma lub nie myślano o tym wcale. Teraz kilka lat po tej tragedii przepisy nakładają obowiązek odśnieżania dachów na właścicielach budynków. W przypadku firm jest to bardziej kontrolowane ze względu na bezpieczeństwo pracowników, lecz jeżeli chodzi o zwykłych właścicieli domków to jest już gorzej, egzekucja jest trudniejsza i zaraz było by wielkie wzburzenie, że kolejne czepianie się i mandatowanie jak z fotoradarami dla podreperowania budżetu. Tak po prawdzie kto NAM nakarze lub zabroni we własnym domu. MÓJ DOM MOJA SPRAWA zapewne myśli większość z NAS lecz koszty naprawy konstrukcji dachu lub budynku do najmniejszych nie należą. Zalegający śnieg na dachu to jeszcze nie tragedia najgorszym momentem jest sytuacja z dnia dzisiejszego duża warstwa puchu, odwilż, kolejny opad lub mróz. Warstwa śniegu wizualnie może zmaleć ale ciężar jej jest większy. Dla przykładu m3 mokrego śniegu może ważyć nawet 600 kg, co nie jest bez znaczenia na konstrukcję dachu. MOJA prośba SZANUJCIE swoje pieniądze i bezpieczeństwo własnych dzieci, zadbajcie o dach.

Jeżeli będziecie potrzebować specjalistów zadzwońcie:

531 713 177 Przemek
lub
505 838 257 Kuba

http://www.psi.waw.pl/?odsniezanie,171
Zagraj z Nami w paintball, poczuj adrenalinę
www.psi.waw.pl
slodki

Re: ODŚNIEŻANIE Dachów i posesji

Postprzez kaola » 29 sty 2013, o 19:38

Trudno pownywac nasze domy do Hali katowickiej, bo zbrojenie naszych dachów ma inne rozwiązanie, są spadziste na tyle by śnieg mógł odpowiednio, chociaż w cześći się zsunąć, są wyjątki by ktoś tu miał płaski dach?
kaola

Postprzez slodki » 29 sty 2013, o 20:12

Nie chcę wdawać się w dyskusje typu to mnie nie dotyczy. Lub mnie to nie spotka. Chciałem tylko zwrócić uwagę na ten fakt a Hala w Katowicach była tylko skrajnym przykładem i jak widać skutecznym bo dyskusja się rozpoczęła. Nasze dachy z roku na rok się starzeją, co roku działają na nie duże naprężenia spowodowane między innymi śniegiem, w związku z czym dach może być coraz słabszy. Mój dobry przyjaciel mawia ja się na tym nie znam, nie będę mierzył warstwy śniegu ani jego ważył, ja jestem spokojniejszy jak leży na ziemi. Napisałem post prewencyjnie w momencie gdy jest duże ryzyko, aby zwrócić na to uwagę, by podnieść głowę do góry spojrzeć na swój dach i ocenić czy coś z tym robić czy NIE. Zajmuje się na co dzień między innymi dachami i uważałem za odpowiednie zwrócić na ten fakt uwagę tym bardziej, że duża część mieszkańców gminy jest nabyta nie ujmując nikomu osoby, które wybudowały lub kupiły sobie domek przeprowadzając się z bloku o pewnych oczywistych obowiązkach czy obyczajach mieszkania w domu jednorodzinnego nie wiedzą.
www.psi.waw.pl
slodki

Postprzez kaola » 29 sty 2013, o 20:30

Kiedys to wyliczali, ze 1m2 o grubości 10cm to daje ok 1 tony śniegu?
a jaki jest koszt usuwania takiego śniegu z dachu.
Czy płacone jest z m2, czy czasu 1godz.
kaola

Postprzez szumski » 29 sty 2013, o 21:27

Zaraz się zabiję własną pięścią.
Może jeszcze coś o zawartości cukru w cukrze?
1m x 1m x 1m = 1m3. Metr sześcienny WODY to 1 tona. I śnieg i lód mają mniejszy ciężar właściwy niż woda to skąd 0,1 m3 = 1 tona??? Nie wiem czy jest jakiś pierwiastek na Ziemi o takim ciężarze właściwym.

Słodki, nieuczciwe jest straszenie halą Chorzowską. Ta hala miała obowiązek się zawalić, bo na ostatnim przeglądzie przed katastrofą i bez śniegu, dźwigary miały ugięcie ponad 200 mm. przy dopuszczalnych max. 50.
Zrób rozkład sił przy nachyleniu dachu 45 st. i policz jak musiałaby być reakcja (tarcie) od dachu żeby śnieg nie spadł tylko zawalił dach.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Robi » 29 sty 2013, o 21:36

Wróciłem ze spaceru z psem i przy okazji spojrzałem jak tam z śniegiem na dachu, bo coś tam pisali na forum.
Mam dach dwuspadowy i po śniegu niema śladu, jedynie przy oknach dachowych jakieś resztki.
Spojrzałem na sąsiadów i tylko przy czterospadowych maja trochę śniegu. Wydaje mi się że to kwestia projektu, ale przy prawidłowo postawionych domach jednorodzinnych odśnieżanie dachu jest lekką przesadą.
Robi

Postprzez Chotomowianin » 29 sty 2013, o 23:00

przez szumski

Zaraz się zabiję własną pięścią.

aż tak to nie ,ale guza możesz mieć ;)

I śnieg i lód mają mniejszy ciężar właściwy niż woda

dla śniegu poprawna jednostka to ciężar objętościowy a dla lodu to gęstość

I skąd 0,1 m3 = 1 tona??? Nie wiem czy jest jakiś pierwiastek na Ziemi o takim ciężarze właściwym.

może pare by się znalazło :P jak ołów/Pb/ czy rteć /Hg/
Chotomowianin

Postprzez szumski » 29 sty 2013, o 23:35

Trochę się rozpędziłem ;) jest, jest parę.

Zliczając obciążenia budynku (budowli) nie możesz operować jednostkami raz tak raz srak, to nie wiem o co Ci chodzi z tą gęstością.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 30 sty 2013, o 00:11

pisałeś o ciężarrze włąściwym ;) co nie ma się ni jak do ciężaru objetościowego ogólnego pojęcia obciążenia od śniegu :)
Chotomowianin

Postprzez slodki » 30 sty 2013, o 01:04

Jak pisałem KOALI nie zamiar był straszenia a zwrócenie uwagi na pewien fakt i tak jak piszecie zerknęliście na swój dach a i jakieś podstawy fizyki i matematyki też się odgrzebało:) chodź to dawno było i może nie do końca poprawnie. Ale główka pracuje i szare komórki pobiegały. Pozdrawiam,
Słodki
www.psi.waw.pl
slodki

Następna strona

Powrót do Aktualności