GMINNA KOMUNIKACJ

Re: GMINNA KOMUNIKACJ

Postprzez szmitek » 19 mar 2013, o 12:37

Piszę to co częściowo napisałem na http://www.zycie-chotomowa.pl/2013/03/17/co-w-zamian-za-wspolny-bilet/ Liczę liczbę przejazdów pociągu miesięcznie: 48000 zł / (22,9 zł/km * 2 km * 40%) ≈ 2620. 2620 / 30 ≈ 87. Liczba 87 mniej więcej się zgadza z ilością połączeń w rozkładzie, więc powodem likwidacji wspólnego jest liczba połączeń. Opłata za wspólny bilet wzrosła, bo wzrosła liczba pociągów. Dlatego według mnie lepiej by było dokonać oszczędności na 741 (ograniczyć liczbę przejazdów, zastąpić lokalną linią dowozową) i przedłużyć wspólny bilet. Zastąpienie linii 806 lokalną linią było rozważane: http://www.zycie-chotomowa.pl/2010/07/17/likwidacja-linii-806-%E2%80%A6/ Ile gmina będzie przeznaczać na cała linię 741 lub jej wozokilometr? Uważam, że powód odstąpienia od wspólnego biletu jest ważny. Gdyby Koleje Mazowieckie zażądały dużo wyższych stawek to uważam, że odstąpienie byłoby słuszne, ale tak nie jest.

Koszty gminy za część linii przejeżdżającej przez Legionowo zwraca powiat w 31 %. A co z warszawską częścią linii? Koszty jednego przejazdu będą bardzo duże, jeśli gmina będzie finansowała linie na terenie Warszawy. Większy koszt jednego przejazdu, to mniej połączeń, czyli częściej trzeba będzie dojechać do Chotomowa pociągiem z biletami kolejowymi. Gmina uruchamiając linie do Warszawy zrezygnuje z pieniędzy powiatu.

Stawka za jeden przejechany kilometr przez pociąg (22,90 zł) jest dużo wyższa od stawki za jeden przejechany kilometr przez lokalny autobus (2 – 5 zł), ale pociąg jedzie znaczniej mniejszy odcinek, a 60 % opłaty dla KM płaci ZTM. Przejazdów nowej linii może być tyle ile połączeń kolejowych w poprzednim rozkładzie, ale gdy gmina nie zapłaci za część warszawską.
Kamil Szmit
szmitek

Postprzez iweczka » 11 kwi 2013, o 08:27

A gdzie na stronie gminy (w jakiej zakładce? bo jakoś nie mogę znaleźć) szukać tej ankiety żeby zagłosować na komunikację do Choszczówki czy do Legionowa?
iweczka

Postprzez Jendrula » 11 kwi 2013, o 14:28

Iweczka! NAJPROSTSZE rozwiązanie to kupić kartę miejską tylko na I STREFĘ i bilet miesieczny na Koleje Mazowieckie Choszczówka-Chotomów . Kosztuje to 21 zł miesiecznie więcej niż poprzednio (a poprzedniej sytuacji JUŻ NIE MA!!!!), kto ma zniżki (młodzież studenci seniorzy) to mu wyjdzie jeszcze mniejsza dopłata.
Kto kupi bilet kwartalny na KM to mu wyjdzie jeszcze taniej. Najlepiej jakby gmina dopłaciła do tych biletów a busiki tylko jako uzupełnienie. a i przywileje tylko dla oficjalnych mieszkańców gminy, zameldowani w Wawie ... niech tam idą po "bilety", skoro tam płacą podatki. Mniej zamożni -100% dopłaty do biletu przez Gminę, powyżej średniej krajowej na głowę w rodzinie...sami się finansują. I mamy wtedy zarówno dofinansowanie i prosty dojazd bez zbędnych przesiadek tylko ZTM płacze :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Olena » 12 kwi 2013, o 17:33

Jendrula n-ty raz piszę: podatki płacimy według miejsca ZAMIESZKANIA a nie zameldowania. Ja wiem, że Twoja prawda jest najtwojsza ale czasem mógłbyś jednak zweryfikować swoje poglądy. Nie boli, głupot wypisywać nie będziesz i ludziom ciemnoty wciskać też. Uczepiłeś się tego zameldowania jak psie g.. buta... Jakiś problem z tym masz osobisty? Tak Cię tablice z innymi niż WL rejestracjami bolą? bo zrozumieć nie mogę...
A temat płacenia podatków a meldunku naprawdę był tu już wielokrotnie wałkowany.
Olena

Postprzez Jendrula » 13 kwi 2013, o 08:33

Trafnie to ujęłaś- chodzi o fakt płacenia podatków a nie o przestarzały "soviecki meldunek", tylko się tak od razu nie obrażaj z byle powodu zwłaszcza że chodzi nam dokładnie o to samo. Czasem tylko mnie dziwi iz ludzie zameldowani są gdzie indziej niż mieszkają(chyba ze wynajmują dom, mieszkanie).
Zasada powinna być prosta- płacisz pita w gminie Jabłonna to korzystasz z komunikacji sponsorowanej a dzieciaki mają miejsce w szkole, nie płacisz to spadasz na szczaw do miejsca gdzie płyną twoje pieniądze. Niestety gmina nic nie robi by sięgnąć po łatwe i DUŻE pieniądze.Widać ma tych pieniędzy za dużo :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności