Windy

Windy

Postprzez szumski » 3 lip 2013, o 19:13

Gmina otrzymała wczoraj dokumentację i ustalimy termin przejęcia do eksploatacji od PKP wind przy wiadukcie.
To właściwie nie są windy tylko platformy dla niepełnosprawnych. PKP zamontowała ponoć 60 takich na trasie W-wa - Gdynia.

Problem jest w tym, że aby jechać tą platformą (prędkość 0,10 m/s) należy cały czas przyciskać guzik!!!
Instrukcja niby jest ale kto ją będzie czytał.
Po normalnym przyciśnięciu i zwolnieniu "guzika", platforma podjedzie ok. 50 cm. i stanie. Jeżeli się zatrzyma to nie należy panikować tylko przycisnąć, trzymać i jechać.
Jak odróżnić taką sytuację od awarii? Każda winda ma zasilanie awaryjne i jest tak urządzona, że w przypadku awarii czy baraku zasilania MUSI zjechać na poziom podstawowy i otworzyć drzwi.
Platforma będzie miała kartę SIM wysyłającą informację o awarii i serwis opłacany przez gminę. Z serwisem znowu jest problem, bo ten kraj dzieli się na tereny "normalne", kolejowe i zamknięte. Dla tych kolejowych są odrębne przepisy UDT i eksploatacji, czyli monopol na serwisowanie. Dzisiaj oddałem dokumentację do przejrzenia fachowcom od projektowania, wytwarzania i uruchamiania wind (@Chotomowianin tylko się nie uruchamiaj, bo za darmo). Umówimy odbiór - przejęcie, jak tylko kolei będzie pasował termin. Jeżeli się da ominąć monopol i znaleźć frajera coby gnał do dwóch wind, będziemy chcieli podpisać serwis z inną firmą niż ta na peronach - na peronach serwis wynajmuje PKP.

O przebiegu odbiorów i terminie oddania do eksploatacji będę informował.
Znowu macie farta ;) , bo w ubiegłym roku nadzorowałem i z powodzeniem oddałem do użytkowania 6 wind m. inn. w Zachęcie i Audytorium Maximum. Aktualnie mam "patronat" nad trzema w budynku Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Tak że nasze, jak nie będą traktowana siekierami też powinny chodzić :)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Windy

Postprzez Chotomowianin » 3 lip 2013, o 22:25

jesli twój wkład to tylko przekazywanie dokumentacji to jestem spokojny :) , bo sam pisałeś że "miljon sił i się nida ;(

Najważniejsze że już są i oby tylko rzeczywiście działały . Moze MONITORING odstraszy tych z siekierami

Z tego miejsca chce podziekować za stałe nekanie dyrektora PKP PLK pana Pietrasa przez Panią redaktor Iwonę Wymazał :05:

Kazek ty sie nie obruszaj :keep: tylko teraz jeszcze powalcz o poprwienie kratki przy Wypoczynkowej, poprawienie odwodnienia skarp na Złotej i Kolejowej. Wypadało by też poprawić skarpy i w końcu obsiać je trawą coby nie spływała z każdym wiekszym deszczem.Aktualne fotki ma Wojtek.
Jak chcesz to potrafisz byc miły :08:

Pozdrawiam
Chotomowianin

Postprzez MISIO » 4 lip 2013, o 09:17

Miałem przyjemność jeździć takimi windami i Na Gdańskiej i w Legionowie. O ile w Warszawie jeszcze w miarę to wygląda - czysto i nie śmierdzi - to w Legionowie masakra.
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Jendrula » 9 lip 2013, o 10:55

Nieprawdą też jest iż te np w Chotomowie zjadą same do dolnego poziomu, już 2 osoby musiały czekać na przyjazd "zbawcy' który odblokował i umożliwił wyjście. MOŻE te 2 nowe na wiadukcie są inne.
Ja zaś społecznie policze ilu to inwalidów bedzie korzystać ze sprzętu który trzeba ciągle NACISKAĆ żeby jechał , to XIX wiek, , wielkośc platformy uniemożliwia jazde osoby niepełnosprawnej z opiekunem, więc po CH było wywalać tyle kasy na taki dziwoląg. Niepełnosprawny Pan z olszewnicy ma super wózek z akumulatorem i NIE ZMIEŚCI SIĘ W WINDZIE.
Ktoś kto wymyślił windy na wiadukcie- miał pomysł jak wywalić KASE W BŁOTO. Jak zostanę królem to ABW zwinie odpowiedzialnych za tę inwestycję o 6.00 rano :12:
PORONIONY POMYSŁ i MASAKRA !!! Windy dla leniuchów a nie dla niepełnosprawnych.
Pytanie ILE TO KOSZTOWAŁO! I co za to gmina mogłaby sfinansować? Może podwózkę naszych niepełnosprawnych mieszkańców do sklepu, szkoły urzedu specjalnym busem?
Kupiliśmy krowę po to by raz na miesiac pić szklankę mleka? :10:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 9 lip 2013, o 17:28

Jendrula, Tobie nie warto czegokolwiek tłumaczyć ale spróbuję jeszcze raz.
Wg. polskiego prawa (PB) KAŻDY obiekt użyteczności publicznej MUSI być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koleje na trasie W-wa - Gdynia zamontowały ok. 60 takich platform, schodów z resztą też. Gmina nie ponosiła kosztów tej inwestycji.
Mamy już sprawdzoną dokumentację, ogłosimy casting na serwisowanie, ok. 5 tys. rocznie za dwie platformy. P. Naczelnik robi casting na ubezpieczenie od wandali, jest monitoring.

Jak zostanę królem to ABW zwinie odpowiedzialnych za tę inwestycję o 6.00 rano :12: PORONIONY POMYSŁ i MASAKRA !!!

Bezdyskusyjnie zostaniesz!!! w Amazonii, w plemieniu ludożerców.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 9 lip 2013, o 18:59

Masz rację! Tylko czy nie można było zainstalować wind dla wszystkich niepełnosprawnych a nie tylko dla małej wąskiej kategorii osób o niewielkim stopniu niepełnosprawności? Ile by kosztowało założenie NORMALNEJ windy? Zresztą wiadukt ma przystosowanie do osób niepełnosprawnych gdyż na łagodne długie dojazdy, więc na wózku można tam wjechać. Nie pisz że KAZDy obiekt użyteczności publicznej MUSI być przystosowany bo większość gminnych ulic mozna pokonać jesienią i wiosną tylko terenówką więc jaka tu pomoc niepełnosprawnym?
Władcą i królem zostać nie chcę bo nie lubię jak motłoch decyduje o wydaniu pieniędzy- najczęściej nie swoich . Niestety nie jestem demokratą i nic się naie da z tym zrobić. Zdania nie zmienię iz TA inwestycja to kasa wyrzucona w błoto a niepełnosprawnym żadnej korzyści nie przyniesie!
Masz prawo mieć inne zdanie- ale zmierz się na argumenty logiczne (jak studiowałeś to logika była obowiązkowa, nie to co teraz), nie pisz o ustawach tworzonych przez Osłów.
Jendrula

Postprzez szumski » 9 lip 2013, o 19:30

Dla mnie to proste i logiczne: nawet jedna osoba na całą społeczność, nie może być wykluczona, koniec, kropka, ament.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 10 lip 2013, o 12:51

A co z Panem z Olszewnicy? Jego wykluczasz? bo on nie skorzysta z tej windy!!! Dzielisz inwalidów na tych dla których robi się udogodnienia i tych co muszą zostać w domu? Zwróciłem uwagę iż trzeba policzysz? może lepiej wynająć busika z PFRON i na telefon wozić niepełnosprawnych do miasta niż wywalać kasę na pseudo- windy? Nikt tego nie liczy tylko mydli swoje oczy że coś zrobił to tak jakby dać za krótkie kule osobie która musi z nich korzystać? Mam w rodzinie osobę niepełnosprawna i wiem iz 99% tzw udogodnię jest .... dla małej wąskiej grupy niepełnosprawnych, na pewno nie dla większości niepełnosprawnych. Jak będzie u mnie niepełnosprawy szwagier to nie będę mógł korzystac z windy :
1za mała na mnie i szwagra z wózkiem
2 szwagier nie utrzyma przycisku przez cały czas jazdy
3.wielkość wózka wyklucza to że się zmieści w windzie

Temat winda- kupa kasy nie dla niepełnosprawnych tylko dla leniwców ktorym nie chce się najazdami wjechać rowerem na wiadukt. Jak bedzie szwagier u mnie z wizytą to zaprosze Cię chetnie na prezentację jak" nie uda" się skorzystać z tych pożal się Boże "udogodnień"
KASA W BŁOTO!!! Udowodnij że się mylę,
Nie rozumiesz co pisze bo nie masz w rodzinie osoby niepełnosprawnej
Jendrula

Postprzez szumski » 10 lip 2013, o 15:06

Jendrula, podaję wymiary wewnętrzne windy:
- głębokość 1700 mm
- szerokość 1070 mm
- światło drzwi 1000 mm

Wózek inwalidzki, elektryczny, ortopedyczny (skuter z kierownicą), to max. 1320 mm x 650 mm a te z joystickiem 1000 do 1200 x 590 mm

Mam i rozumiem, przy każdej operacji oddawałem krew, taki system.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 11 lip 2013, o 08:00

Dzięki za info! W wrześniu zrobię próbę ale na razie w różnych miastach 90% tzw udogodnień nie przydaje się osobom na dużych wózkach, zajrzyj na Wwę Wschodnią ZERO podnośników i platform, w ogóle nie mogą korzystać niepełnosprawni. poza tym wózek wejdzie ale jeszcze musi wejść opiekun i trzymać przycisk, a to już możliwe jak się wejdzie inwalidzie na głowę. Ile by kosztowało zamontowanie automatyki takiej jak w NORMALNEJ windzie?, wtedy wstawiam podopiecznego do kabiny, naciska i lecę schodami na górę odebrać
Krew chciałem oddać w Wawie, panienka kazała mi czekać 4 godziny... taki system czy dajesz czy bierzesz czekasz jak bydło w kolejce.
Moim zdaniem wiadukt umożliwia wjechanie chodnikiem na górę, nigdzie nie jest powiedziane iż Kolejowa ma mieć bezpośredni dostęp do Partyzantów/Kordeckiego, długie najazdy praktykowane są na kładkach nad jezdniami. w naszym przypadku kasa wydana niepotrzebnie, będą korzystać leniwi rowerzyści znani z ubiegłego roku z reportarzu TVN24 , jak robili raban o zamknięty przejazd kolejowy.
Jendrula

Następna strona

Powrót do Aktualności