Windy

Re: Windy

Postprzez szumski » 23 lip 2013, o 17:21

W windach są niewidoczne kamery, obraz jest przekazywany drogą radiową i nagrywany na nośniki jeżeli będą jakieś wandalizmy to automatycznie spada gilotyna i obcina pół pindola ;) , resztę dzięki nagraniom, dopełnia ubezpieczyciel i jajca wędrują na latarnię.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 24 lip 2013, o 07:54

Jendrula,
wypadało by przeprosić...
Najpierw nasrałeś na tą windę i pośrednio na szumskiego a potem szybko zmieniłeś temat pisząc o 90% wind w naszym kraju ;)
Skoro szumski wykazał, że winda JEST dla każdego niepełnosprawnego to wypadało by napisać: "o? To przepraszam, nie wiedziałem"

Twoje krzykactwo i zakładanie z góry, że coś jest sp....one już mnie doprowadza do odruchu wymiotnego.

Ja w przeciwieństwie do Chotomowianina bardzo się cieszę, że taka osoba jak szumski wzięła się za gminne inwestycje. Już dawno z resztą pisałem, że jest to osoba, która powinna pracować dla gminy (niezależnie od tego kto akurat jest u władzy). Facet ma ogromne doświadczenie, nie toleruje fuszerki i nie boi się podejmować czasami niewygodnych i może nawet kosztownych (na pozór) decyzji (budowa CEKS).

Możecie sobie krytykować ale jedno jest pewne - żaden z was by się do tego nie nadawał...

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Chotomowianin » 24 lip 2013, o 11:33

jak chotomowianie upominali sie o schody to was chłopcy nie było ;)

Co do konfabulacji to chyba owsa za duzo żeś się najadł, a Kazka chyba stać na lepszego papuge.

Miłego dnia dobry człowieku

Pozdrawiam :04:
Chotomowianin

Postprzez Jendrula » 25 lip 2013, o 12:58

Cielak napisał(a):Jendrula,
wypadało by przeprosić...
Najpierw nasrałeś na tą windę i pośrednio na szumskiego a potem szybko zmieniłeś temat pisząc o 90% wind w naszym kraju ;)
Skoro szumski wykazał, że winda JEST dla każdego niepełnosprawnego to wypadało by napisać: "o? To przepraszam, nie wiedziałem"

Twoje krzykactwo i zakładanie z góry, że coś jest sp....one już mnie doprowadza do odruchu wymiotnego.

Ja w przeciwieństwie do Chotomowianina bardzo się cieszę, że taka osoba jak szumski wzięła się za gminne inwestycje. Już dawno z resztą pisałem, że jest to osoba, która powinna pracować dla gminy (niezależnie od tego kto akurat jest u władzy). Facet ma ogromne doświadczenie, nie toleruje fuszerki i nie boi się podejmować czasami niewygodnych i może nawet kosztownych (na pozór) decyzji (budowa CEKS).

Możecie sobie krytykować ale jedno jest pewne - żaden z was by się do tego nie nadawał...

Pozdrawiam.

Nie nasrałem tylko wykazałem iż TAKA konstrukcja PLATFORMY 9bo są to tylko platformy a nie windy!!0 gdzie nie mieszczą się średnie i duże wózki dla inwalidy i opiekuna jest niepotrzebnym wydatkiem. jak winda zadziała to zmierzę czy da sie tam wejść z wózkiem i opiekunem czy też trzeba wleżć inwalidzie na głowe i jeszcze trzymać przycisk, bo inaczej platforma nie pojedzie!!!.
Nie jest to dobry pomysł na wywalanie kasy w czasach kryzysów- najazdy na wiadukt spełniają warunki dostepności dla osób niepełnosprawnych. To ze nie przyjmujesz ŻADNYCH argumentów to już na forum wiemy, jesli NIC nie jest w stanie Ciebie przekonać to po co brać udział w dyskusji.
Jak przyjedzie mój szwagier niepełnosprawny jesienią to zapraszam na prezentację tego "udogodnienia" dla niepełnosprawnych ale to też chyba nie przekona Ciebie do zmiany zdania.
Windy pod torami przy stacji już sprawdziłem i są po CH ...fest dla małej grypy niepełnosprawnych bo nie dla wszystkich jeżdżących wózkami.
Pogadamy jak spróbujemy z nich skorzystać. Najlepiej oczy innym zamydlać że sie COŚ zrobiło dla niepełnosprawnych a wywaliło sie kase w błoto.
W całej tej dyskusji zniknał nam problem iż niepełnosprawni nie mogą korzystać z ul. kolejowej (PD strona) bo jest w takim stanie iż jak inwalida zjedzie z wiaduktu to ugrzęźnie w błocie i na wybojach, kółka wózka ugrzezną wpiasku.
Ale cóż najważniejsze by obśmiać Jendrulę.... bo on zawsze plecie bzdury. kiedyś namówię niektórych forumowiczów by zimą ciepło sie ubrali przed wyjściem na dwór... pewnie wyjdą rozebrani do golasa by mi zrobić na złość////
jak dzieci słowo daję.
KAZKA i Cielaka zaprosze na prezentacje korzystania z wind, co proponujecie jak jednak wózki sie nie zmieszczą? Może wór pokutny i procesja przez środek Chotomowa albo karne jeżdżenie winda przez cały dzień? :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 26 lip 2013, o 05:55

Nie jest to dobry pomysł na wywalanie kasy w czasach kryzysów- najazdy na wiadukt spełniają warunki dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Fachowiec zas..ny. Podjazd dla niepełnosprawnych max. 6% spadku, najbardziej przyjazny wiadukt ma 15%. Co byś powiedział gdybyś musiał jeździć nawet samochodem po wiadukcie z nachyleniem x 2 i więcej ??? np. 45%. Wsiądź w swój samochód i zjedź u mnie z dachu, jak takiś chojrak!

Jak przyjedzie mój szwagier niepełnosprawny jesienią to zapraszam na prezentację tego "udogodnienia" dla niepełnosprawnych ale to też chyba nie przekona

... i sadysta w dodatku, będzie taszczył chorego szwagra gdzieś z Borów Tucholskich, żeby udowadniać swoje chore racje.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 26 lip 2013, o 07:23

Kazek! Nie taszczył szwagra jak napisałeś bo to nie karna kompania w Orzyszu, tylko normalnie zabieramy szwagra na spacery, do miasta do ludzi, bo coś co najbardziej doskwiera niepełnosprawnym to izolacja w domu i niemożność wyjścia do ludzi. Jak zwykle strzelasz tu jakimiś normami (wiadukt to nie podjazd dla inwalidów to normalna ulica, jak wiele innych np Spacerowa na Mokotowie lub Górnośląska , gdzie stopień nachylenia jest większy niż 5% i inwalidzi z niej korzystają) a odwracasz się od meritum sprawy. Coś się tak zacietrzewił? Jeszcze po 23 latach demokracji nie przywykłeś że ktoś może mieć inne zdanie i bronić swojego zdania z użyciem argumentów? To nie koszary że dowódca mówi "jak ma być" a reszta zgodnym chórem krzyczy TAAAAA....JEST!
Powtórzę - bo może mnie źle zrozumiałeś- jestem za pomocą dla niepełnosprawnych ze środków publicznych/samorządowych , ale nie na wywalanie w błoto kasy! Za te windy moglibyśmy rzeczywiście pomóc niepełnosprawnym a nie zamydlać oczy jacy to jesteśmy wspaniali bo zbudowaliśmy pseudo-windy dla 25% niepełnosprawnych.
Nie odniosłeś się też do tego jak inwalida ma dojechać do windy na kolejowej (PD strona) bo tam doły że terenówki grzęzną i piach że wózek na pewno nie przejedzie... zbudowaliśmy przysłowiową "autostradę w polu"(prawie jak za Gierka pod Łodzią, wiadukty w polu stoją do dzis) Zrobiliśmy za kupę kasy udogodnienie dla 25% inwalidów a reszta... niech w domu siedzi?? Mamy mało przydatny bubel- mogę to empirycznie jesienią udowodnić, jeśli chcesz w ogóle słuchać kogoś kto ma inne zdanie niż Twoje.
Pozdrowienia z drugiej strony torów :14:
Jendrula

Postprzez szumski » 26 lip 2013, o 17:02

Jendrula z tymi koszarami to jakieś kompleksy? Ja byłem na budowie wojskowej ale w środku miasta, bez płotów, w dodatku parę lat. A Ty? Chyba się urodziłeś i wychowałeś w koszarach i tak Ci zostało.

Nic "nie budowaliśmy", może Ty bo ja nie. Takie jest prawo i słuszne, że obiekt użyteczności publicznej musi być dostosowany dla potrzeb niepełnosprawnych i kolej wybudowała.

Dojścia są z obu stron, tymczasowe z płyt, bo teren kolejowy i droga krzyżowa z pozwoleniem na budowę normalnego chodnika.
Tu tak jest, Pozwolenie na rurę do CEKS, Janeczek wydawał do lutego 2012 do czerwca 2013, DWA RAZY odsyłając do ministra.

I na koniec: znowu pieprzysz o Gierku bez pojęcia.
Teraz mamy: 160 MILIARDÓW EUR "skonsumowane" z pierwszej transzy, do tego musiało być drugie tyle kredytu, bo fundusze unijne nie finansują całości.
Nie mamy ŻADNEJ MARKI !!! kilka szop z produkcją śrubek, zaiwania jako murzyn - podwykonawca. Jak jest polityczna decyzja zwinąć Fiata, (akurat i sedici i punto sprzedawały się dobrze więc nie ekonomiczna) ok. setki szopek pada na pysk jednego dnia.
Każdy chłop dostał "trachtóra" i ten z dwoma ha i ten z dwustoma w sumie za ok. 18 mld. ale ŻADNEGO przetwórstwa!!! i chłop ogląda "Modę na sukces" a miliardy zżera rdza. Jest parę przechowalni jabłek, ale na wiosnę wyjeżdżają a piat` w pole jako gnój, bo przetwórstwa nietu.
I mógłbym tak do rana.
Oczywiście, mamy parę orlików i parę schetynówek i poprawiają one komfort życia, zwłaszcza że są pod oknem. Ale za takie MILIARDY???

Wysil się wskaż chociaż jedną polską markę. Nawet z parówkami jak chcieli przeżyć to wymuszono "patronat" Biedronki.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 27 lip 2013, o 10:08

Kazek! Ale to co piszesz to "najprawdziwsza prawda" lub jak mówi Kaczor- "oczywista oczywistość" i w 100% zgadzam się z Tobą, spór jest o to iż w tej chwili windy są dla nikogo lub dla "leniwych rowerzystów" bo dla inwalidów to w ostatniej kolejności.
Co do polskich firm to w 1990 wszystkie miały równy start i tak samo beznadzieją sytuację, import indywidualny, ludziska dostali dolary i w d mieli kupowanie PRLowskiego chłamu, nic nie dały cła zaporowe tylko np odwlekły śmierć FSO o 10 lat, nie wspomnę ile partie łożyły na Ursusa bo się bały najazdu na Warszawę Solidaruchów wraz z OPZZ. Niektóre firmy przetrwały lub od ZERA się rozwinęły (ATLAS, Black red white) a sukcesem jest PESA zdobywająca rynki zagraniczne, 90% upadło bo takich mieliśmy managierów z partyjnej rekomendacji którzy w rynkowych realiach posr. się w gacie przed związkowcami i tak długo ulegali ich płacowym żądaniom aż...fabryki upadły. Przemysł ciężki to były przeważnie zbrojenia- a tych nie miał już kto kupować.
Kolega ze studiów miał za Jaruzela zakład krawiecki mini szwalnie w Żyrardowie i jak tamtejsze państwowe zakłady upadły to pojechali kupić od syndyka materiały to się załamali jaki to syf, od 1990 nawet sovieci .nie chcieli tego paskudztwa kupować po dumpingowych cenach . Ot i cala prawda czemu nie mamy swojego przemysłu i sztandarowego produktu BO NIE MIELIŚMY przez 60 lat, nie ma co porównywać produktów z prl-u bo jak nic nie było to i Duży Fiat był niczym Ferrari że laski piszczały jak pod ogólniak podjeżdżałem, ale playboyem nie zostałem bo kolega miał Poloneza i a to już bardziej laski skusiło :12:
Jendrula

Postprzez kaola » 28 lip 2013, o 19:56

co mają te laski do tej windy, promujesz laski!
A jak się ta winda z wózkiem zatnie, stanie po środku, to jak szybko ekipa dojedzie, czy to tez przetestowano.
kaola

Postprzez Jendrula » 29 lip 2013, o 11:34

Przetestuj to zobaczysz! tylko weź zapas jedzienia i picia na te kilka godzin a i .... przenosną toaletę. :12:
Jendrula

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności