Nowa szkoła

Nowa szkoła

Postprzez ton » 3 gru 2013, o 16:30

Cześć! Czy wie ktoś z Was na ile dzieci jest planowana nowo budowana szkoła w naszej gminie? Na początku roku szkolnego (i wcześniej) Pani Wójt obiecywała, że nowa szkoła poprawi warunki uczenia się dzieci, ponieważ trafi do niej część osób z Chotomowa i część dojeżdżających do Jabłonny. Obecna wersja gminy jest taka, że nie będzie trzech szkół podstawowych i do nowej szkoły trafią dzieci z Chotomowa. Nowa szkoła ma jednak pomieścić więcej uczniów (1000) niż stara szkoła w Chotomowie (ok 640), więc jakaś poprawa dla Jabłonny ma być odczuwalna. Ostatnie plotki jakie słyszałem to takie, że nowa szkoła będzie taka sama jak stara, a podany 1000 to liczba osób, którą pomieści docelowo cały kompleks. Wiecie coś więcej w tym temacie?
ton

Re: Nowa szkoła

Postprzez szer-szeń » 3 gru 2013, o 16:56

Swego czasu były na stronie gminnej odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące nowej szkoły.Teraz nie mogłem ich znależć. Ale jak przeczytałem ten tekst http://www.miejscowa.pl/jablonna-mobile ... isuje.html przestałem sie przywiązywać do odpowiedzi na temat szkoły :shoot:
szer-szeń

Postprzez szumski » 3 gru 2013, o 22:18

@Ton, szkoła ma 5000 m2, 28 sal dydaktycznych po 55 m2 każda, w tym dwie pracownie komputerowe po 25 stanowisk z floorboxami, pracownia językowa, przyrody z zapleczem itp. Ponadto: gabinety, logopedy, psychologa, psychoterapeuty. "znalazła" się też stołówka. Są też "klasy letnie" - na świeżym powietrzu do wykorzystania przy odpowiedniej pogodzie.
Internet na światłowodzie 100 Mb/s, symetryczny. Wi-fi po 4 rutery na kondygnację.
Każda klasa ma niezależny system wentylacji - klimatyzacji z rekuperatorem, każdy system działa na czujki stężenia CO2. W zależności czy będzie 5 dzieci czy 25, system dostarczy odpowiednią ilość ŚWIEŻEGO powietrza - ciepłego w zimie, schłodzonego w lecie.
Jak coś Cię interesuje z przyjemnością odpowiem, oprócz spraw organizacyjnych będących w kompetencjach przyszłego dyrektora.

Co do artykułu w Miejscowej. Bardziej obrzydliwej manipulacji nie widziałem w życiu.
1. Organem prowadzącym POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ I PLACÓWEK SPECJALNYCH jest Powiat Legionowski, statut: http://pzszsl.republika.pl/statutpzsips.pdf
2. Umowy do gmin dotarły 22 listopada i w momencie ukazania się artykułu w Miejscowej, ŻADNA GMINA powiatu nie zwróciła jeszcze ani podpisanych ani niepodpisanych umów. W tym samym czasie i o tej samej porze wrażliwce ze starostwa pakowały się do Zegrza na balangę, drugą już w tym roku z sołtysami. Koniec imprezy o 3.00 rano następnego dnia. Gdzie zaksięgowany wyszynk nikt nie wie.
3. Rozmowa P. Wójt z P. Kubickim odbyła się w mojej obecności, nie wierzę aby P. Kubicki autoryzował "swoją" wypowiedź cytowaną przez Miejscową.
4. Najbardziej obrzydliwe: MEN ma w Polsce ok. 150 tys. niepełnosprawnych dzieci różnego stopnia. W zależności od stopnia niepełnosprawności przekazuje samorządom - w tym przypadku do starostwa subwencje. Subwencja na niepełnosprawnych jest uzależniona od stopnia niepełnosprawności i wynosi 9 krotność do 10,5 krotność (w przypadku autyzmu) subwencji podstawowej. Subwencja podstawowa to ok. 5000 zł/rok a więc niepełnosprawny "przynosi w zębach" do starostwa ok. 50 000 zł/rok subwencji z MEN. Samorządom prawo nie zabrania wrzucać i tych subwencji do "wspólnego wora" a potem łatać niepełnosprawnymi dziury w budżecie oświaty. Taką też metodę ma nasze starostwo!!! ze SPRAWOZDANIA DYREKTORA Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych: http://pzszsl.republika.pl/SPRAWOZDANIE2012.pdf jasno wynika, że w ostatnim roku rozliczeniowym starostwo przekazało po 29 000 na jednego niepełnosprawnego!!! (ostatnia strona), we wcześniejszych latach jeszcze mniej. Oczywiście wydatki inwestycyjne od 2007r. ZERO!!!
To ja się pytam gdzie jest 20 000 zł/rok każdego skrzywdzonego przez los dziecka??? lub 2000000zł/rok wszystkich 140 dzieci???

Po wyciskającym łzy, artykule w Miejscowej, gminy dorzucą się do rozbudowy, chociaż to obowiązek starostwa. Szkoła będzie mogła przyjąć więcej dzieci, chyba też w wieku przedszkolnym a starostwo dostanie więcej wypasionych subwencji, które podzieli jak do tej pory. Obrzydliwe.

Tadek nic nie podpisywał ani piórem ani siurkiem, bo w tym czasie był na poważnej operacji w szpitalu.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 4 gru 2013, o 08:12

Pkt. 1 - szkoła.
Co do szkoły to Janusz dzięki za super opis tego co będzie. Nie wiem czy ktokolwiek bardziej szczegółowo by to opisał.
Ale rozumiem, że twój opis tyczy się jak na razie pierwszego etapu z pierwszego (pierwszy etap podzielono z tego co wiem na dwa) z trzech etapów budowy szkoły??
Czyli budowany etap szkoły z przeznaczeniem na podstawówkę będzie w stanie pomieścić ok. 700 dzieci?
Biorąc pod uwagę iż obecnie uczęszcza do naszej podstawówki 558 uczniów to rozumiem, że szkoła przyjmie jeszcze ok 140 dzieci z Jabłonny?
Może to i niewiele ale biorąc pod uwagę, że w starej SP w Chotomowie ma być gimnazjum to w końcu Jabłonowskie gimnazjum odetchnie...
Mnie interesuje jeszcze, gdybyś mógł napisać, jaką salę gimnastyczną (metraż + wysokość) będą miały do dyspozycji nasze pociechy i ew. zaplecze tejże + wyposażenie?

Pkt. 2
Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, to ja na miejscu P. Wójt żądał bym natychmiastowego sprostowania. Bo jeśli to prawda to jest to szkalowanie... I mam nadzieję, że masz rację.
Nie zrozumiałem tylko z Twojej wypowiedzi, czy Gmina chce czy nie chce się dołożyć? - niezależnie od tego kto na co przepuszcza kasę.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szer-szeń » 4 gru 2013, o 09:37

To jeśli zdjęcie z tego artykułu z panem Rokickim nie jest tak naprawdę z tego spotkania i cała ta pisanina to kłamstwo, to chyba sprawa powinna sie znalezc w sądzie.
szer-szeń

Postprzez ton » 4 gru 2013, o 10:07

Dzięki szumski. Wygląda na to, że nowa szkoła będzie niemal dwa razy większa niż obecna w Chotomowie. Jeżeli rzeczywiście tak się stanie, to widzę małe światełko na poprawę warunków dla dzieci w Jabłonnie.
ton

Postprzez Cielak » 4 gru 2013, o 13:44

a ja widze jeszcze jedno światełko.
szumskiego można lubić lub nienawidzić :)
Jadnak widząc co się dzieje i jak prowadzi on tą inwestycję - jestem spokojny, że przynajmniej żadnej fuszerki tam nie będzie i pod względem technicznym wszystko będzie tak jak należy.

Pozdrawiamy Pana Inspektora!!! ;)
Cielak

Postprzez ton » 5 gru 2013, o 12:05

Cielak napisał(a):Pkt. 1 - szkoła.
Co do szkoły to Janusz dzięki za super opis tego co będzie. Nie wiem czy ktokolwiek bardziej szczegółowo by to opisał.
Ale rozumiem, że twój opis tyczy się jak na razie pierwszego etapu z pierwszego (pierwszy etap podzielono z tego co wiem na dwa) z trzech etapów budowy szkoły??
Czyli budowany etap szkoły z przeznaczeniem na podstawówkę będzie w stanie pomieścić ok. 700 dzieci?
Biorąc pod uwagę iż obecnie uczęszcza do naszej podstawówki 558 uczniów to rozumiem, że szkoła przyjmie jeszcze ok 140 dzieci z Jabłonny?
Może to i niewiele ale biorąc pod uwagę, że w starej SP w Chotomowie ma być gimnazjum to w końcu Jabłonowskie gimnazjum odetchnie...
Mnie interesuje jeszcze, gdybyś mógł napisać, jaką salę gimnastyczną (metraż + wysokość) będą miały do dyspozycji nasze pociechy i ew. zaplecze tejże + wyposażenie?
To w końcu jak ma być? Bo jeżeli na podstawówkę będzie tylko 700 miejsc, to jest to za mało nawet jak na potrzeby Chotomowa. Przecież oprócz klas 1-6 musi się tam zmieścić zerówka. Z tego co słyszałem, to obecnie w Chotomowie jest około 640 uczniów klas 0-6. Dzięki reformie, w nowym roku dojdzie więcej niż 2 klasy, więc uczniowie w takim układzie się nie zmieszczą, a o przeniesieniu części uczniów z Jabłonny będzie można zapomnieć. To gdzie jest ta obiecywana poprawa?
ton

Postprzez Cielak » 5 gru 2013, o 17:48

Też nie jestem optymista jeśli chodzi o szkołę. Od samego początku stałem na stanowisku że ta szkoła jest za droga źle zaprojektowana. Ale tego się już zmienić nie da. Jakąś poprawę jednak widzę, bo liczby które podałem policzyłem sobie sam przy założeniu, że uczymy się na jedną zmianę. Biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy jakaś poprawa będzie. Szkoda tylo że nie ma odpowiedzi co do sali gimnastycznej i tu widzę duży problem. Nie pamiętam dokładnie jakich oba była rozmiarów ale na pewno była dużo mniejsza niż obecna. A to moim zdaniem będzie ogromny problem.
Cielak

Postprzez szumski » 5 gru 2013, o 20:07

Cielak napisał(a):Też nie jestem optymista jeśli chodzi o szkołę. Od samego początku stałem na stanowisku że ta szkoła jest za droga źle zaprojektowana. Ale tego się już zmienić nie da. Jakąś poprawę jednak widzę, bo liczby które podałem policzyłem sobie sam przy założeniu, że uczymy się na jedną zmianę. Biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy jakaś poprawa będzie. Szkoda tylo że nie ma odpowiedzi co do sali gimnastycznej i tu widzę duży problem. Nie pamiętam dokładnie jakich oba była rozmiarów ale na pewno była dużo mniejsza niż obecna. A to moim zdaniem będzie ogromny problem.

Koszty przyszłego utrzymania zostały zmniejszone ośmiokrotnie w stosunku do założeń pierwotnych (projektu przed zmianą w sierpniu - wrześniu)
Pierwsza opinia:
http://www.pgi.gov.pl/pl/instytut-geolo ... mowie.html
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Następna strona

Powrót do Aktualności