Okręgi wyborcze

Re: Okręgi wyborcze

Postprzez szmergiel » 31 lip 2014, o 07:25

To jak jest liczone to "bez pomp = 341 540 kWh" a jak jest liczone "z pompami 59 556 kWh". Czy te 341 540 kWh to dla starej szkoły, czy dla nowej bez okien -skąd to się bierze? Od nastu postów w koło przeplatasz te same wartości - to pokaż konkrety jak powstały te szacowania. Skoro założenie pomp w cudowny sposób zmniejszyło zapotrzebowanie na energie to chyba za tym stoi jakaś matematyka czy tylko mnożenie przez stałą "Szumskiego". I nie rób z nas kretynów którzy nie rozumieją że "180 000 < 1 300 000 " - pokaż skąd są te wyliczenia bo tylko o to prosimy i doprosić się nie możemy. Chyba ze wyliczenia są, ale lepiej ich nie pokazywać przed wyborami :-)
szmergiel

Postprzez Jendrula » 31 lip 2014, o 07:36

Kazek latasz po liczbach zamist dać to zestawienie o które prosiłem, zawsze taki skrupulatny jesteś a tu same mętne "smaczki" że nauczycielom w "gruszkach" będziemy płacić albo że coś tam z odszkodowań dostaliśmy czyli kolejne "a w USA to Murzynów biją" sorry ale to typowa "kołchozowa agitacja", myślisz że ktoś się na to złapie? :razz:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 31 lip 2014, o 19:51

@Szmergiel, zastosowano free cooling. Już pisałem wyżej: czynnik poprzez pompy ciepła chłodzi się w ziemi. Nie ma agregatów, chilerów itp. Cała energia na chłodzenie to wyłącznie pompy cyrkulacyjne w pompach ciepła.
Wyliczenia są też już pisałem, że są w NFOSiGW jako część dokumentacji do LEMUR.
Przyjedź do gminy dam Ci cały audyt, zostawię w okienku podawczym żebyś się nie krępował. Wkleić nie wkleję bo to ponad 100 stron. Wymyśl jakiś @ adres na który można by było wysłać załącznik to prześlę pocztą. Będziesz mógł przeanalizować linijka po linijce.

Włodziu, Twój adres mam to Ci wysyłam poczytaj i się ustosunkuj.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szmergiel » 1 sie 2014, o 08:01

Bardzo Ci dziękuje za propozycje, ale zwyczajnie nie mam czasu się z tego doktoryzować, a moje pytanie nie wymaga 100 stron na odpowiedź. Nic, życie pokaże jak będzie to działać w szkole. EOT
szmergiel

Postprzez Jendrula » 1 sie 2014, o 19:55

Najlepsza odpowiedź czemu to jest "tak berdzo opłacalne" to fakt dotacji państwowych, skoro to teki interes to czemu trzeba z państwoeej kasy zabranej wdowom-emerytkom dopłacać do tych cudeniek, warto też zapytać głównego rzecznika obrony tych cudeniek : jaki to Kolego sąsiedzie masz system ogrzewania w swoim domu, czyżby połączenie solarów fotovoltaiki ,domu pasywnego rekuperacji i odzesku ciepła z wody ściekowej, która jest cieplejsza od zwykłej wody ze studni..... Całość mi wygląda na podobną operację z moich rodzinnych stron , otóż w Lidzbarku Warmi nskim przy udziale dotacji z UE , BOŚ i funduszu ochrony środowiska zbudowano TERMY do których dopwowadzono wody podziemne...które trzeba podgrzewać! Jedyne takie TERMY w Europie, oczywiście biurokratycznie projekt jest OK i "opłaca się". Czy podobnie będzie ze szkołą? Po rocznym użytkowaniu porównamy rachunki, jeśli nie edzie to utajnione ze względu na "dobro publiczne" czyli żeby nas wszystkich Qu....ca nie wzięła i żebyśmy pomysłodawcy nie zlinczowali. Za linczem nie jestem ale żyby pomysłodawca pokrył z własnej kieszeni te "cudeńka" to jestem zdecydowanie.
Jendrula

Postprzez szumski » 1 sie 2014, o 20:37

Jendrula przesłałem Ci raporty - nie są tajne. Nie umiesz się do nich ustosunkować? Teraz twierdzisz, że utajnię liczniki??? To już schizy.
Pisałem wyżej: każdy rodzaj energii jest "olicznikowany" i przez 3 lata w postępie godzinowym będzie rejestrowany. Gmina udostępni hasło i będziesz śledził online zużycie energii o każdej porze dnia i nocy.

Oczywiście że mam rekuperację od samego początku (pozwolenie na budowę 1998) - chyba pierwszy dom z rekuperacją w Chotomowie
Oczywiście że mam solary do CWU (bufor 400l) i od początku maja wyłączony kocioł przy 5 osobowej rodzinie. Teraz w lipcu na dachu dochodziło do 170 st. C i musiałem włączać dodatkową cyrkulację do schładzania. W moim przypadku (kocioł olejowy) czas zwrotu solarów to 2 lata.
Fotowoltaikę będę miał NATYCHMIAST po wyborze przez NFOŚiGW banków do prosumenta. Transformator mam na podwórku - odległość podłączenia do sprzedaży prądu żadna, to grzech nie mieć paneli
Jeża z odwiertami jeszcze nie wpuściłem do ogrodu tylko dlatego, żeby nawiedzony Jendrula nie pitolił że zrobiłem to przy okazji odwiertów na szkole.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 2 sie 2014, o 07:42

Kazek!
Nie chce mi się czytać tych tomów z cyferkami, prosiłem Ciebie o proste zestawienie zbiorczych kosztów zakupu i eksploatacji obu systemów.
Mniej więcej wiem jak to wychodzi ale wolałbym żebyś na forum napisał że wychodzi to XXzł na plus tych cudeniek, choćby po to żeby skonfrontować to z późniejszym zużyciem. Nikt korupcji Ci nie zarzucał za to fascynacje drogimi gadżetami to i owszem. Swoje solary rekuperacje porównujesz z kosztami kotła olejowego więc na pewno będzie taniej, bo olej jest teraz najdroższy, porównaj to zz kosztami gazu ziemnegow dobrze ocieplonym domu. Robiłem analize przy solarach i D, bo rocznie płacę za gaz ok 3500-4000zł i nawet z dopłatą te solary to kiepski biznes bo latem mało gazu zużywam a i tak 90zł opłat stałych trzeba płacić. Pompa ciepła- chyba by mnie rozum opuścił, moje dzieci by nie dożyły zwrotu inwestycji(oczywiście wcześniej cudeńko by się rozsypaało bo nie dają 50 letniej gwarancji).
Wyrażnie unikasz prostej odpowiedzi na proste pytanie:ile kosztuje zakup i 10 letnia eksploatacja każdego z systemów. Dlaczego?
Jendrula

Postprzez szumski » 2 sie 2014, o 11:38

Jendrula setki razy pisałem, przesłałem Ci raporty dla obu systemów. O co Tobie chodzi człowieku? W raportach masz roczne, nie umiesz pomnożyć przez dziesięć? Ja nie będę prorokował ile za dziesięć lat będzie kosztował prąd a ile gaz. Jak nie chcesz przeczytać prostych danych to o czym w końcu dyskutujesz.
Ja Ci wysłałem raport dla szkoły, przedstaw w liczbach swoje proroctwa co do OŹE, inaczej prezentujesz zachwalaną przez siebie wyżej, kołchoźniczą propagandę.
I przynajmniej nie kompromisuj się porównywaniem domku 150 m do szkoły 5000 m. Jak cyferki za trudne to policz ile Ty razy dziennie otwierasz drzwi przy ujemnych temperaturach o ile razy będą otwierane w szkole w dodatku 2x szersze.
Obecnie obowiązujące rozporządzenie, które też wklejałem wymusza już dla wszystkich szkół oszczędności energii i bez rekuperacji będzie to nie do osiągnięcia.

Olej do samej ciepłej wody jest ok. Gaz ma opłaty stałe. Energia spalania dla kg. porównywalna tylko że litr oleju waży 0,8 kg. Nie chcę mieć osmolonych garów i nie potrzebuję Twojego gazu, chociaż mam w płocie
Jak zakładałem olej to litr kosztował 0,48 zł
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 2 sie 2014, o 11:46

Wolałbym zebyśTy te liczby przedstawił i wziął za nie odpowiedzialność. Co do reszty zgadzam się z Tobą, też rozważałem olej 11 lat temu bo był porównywalny z gazem ale teraz olej to D blada. Cudeńka nie są takie super bo trzeba do nich dopłacać a zobaczymy jak to będzie prąd zuzywać "po sezonie zimowym".
To jak podasz te zestawienie wg obecnych cen za 10 letni okres esploatacji czy mam szukać w tych "opracowaniach"
Jendrula

Postprzez Cielak » 5 sie 2014, o 08:30

A nie prościej było by się umówić na piwo?
Kazek by CI raport omówił, ty byś mu od razu pytania zadawał...
Jakoś tak mnie tknęło, że ta wasza dyskusja bez sensu jest.

Po spotkaniu napiszesz nam Jendrula swoje odczucia i przemyślenia.

Nie to żebym się czepiał, ale Kazka trochę znam. Ma swoje wady ale co do jednego jestem prawie pewien - na budownictwie i sprawach technicznych związanych z budynkami to on się zna, więc może warto się z nim umówić i pogadać?

A może zrobimy jakieś większe spotkanie? Mieszkańców? Jakiegoś grilla, gdzie będzie można o tym wszystkim pogadać?

Co wy na to?
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności