Nowa szkoła w konkursie

Re: Nowa szkoła w konkursie

Postprzez ton » 26 sie 2014, o 20:43

Co do rond, przykład Francji i innych krajów pokazuje, że spisują się doskonale. Czasami tylko kierowcy nie potrafią po nich jeździć, ale to nie wina rond.
ton

Postprzez Cielak » 27 sie 2014, o 07:37

Jak dla mnie to na każdym skrzyżowaniu może być rondo.
To przy szkole faktycznie jest trochę małe. Czas i życie pokaże jak się sprawdzi, chociaż uwagi o jego niedostosowaniu do ciężkich i dużych pojazdów wydają się zasadne...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szmergiel » 27 sie 2014, o 08:13

Ronda maja sens ale muszą mieć odpowiednią średnice i widoczność. Przykład - jak jedziemy z Choto do Legio, drugie rondo. Guzik widać, rondo średnicy szklanki, podjeżdżasz spokojnie, patrzysz, wolne i ruszasz, a tym momencie wpada ktoś na pełnym gazie i z racji prędkości, włącza się przed tobą a ty, choć pierwszy dojechałeś, wjeżdżając wymuszasz mu.

A przy szkole moim zdaniem to nie rondo ale inteligentne światła są potrzebne które działają jak szkoła pracuje, które dają dzieciakom zielone na przejściu na tyle ile trzeba, które widząc jadący przecinak dają mu czerwone tylko po to aby przytępić zapędy rajdowe. Tu nawet fotoradar zestrzelający na czerwonym byłby wskazany. A rondo średnio rozwiązuje sprawę bo kierowcy bardziej będą patrzeć czy mogą wjechać na nie niż na przejście, a już zjeżdżając z ronda i widząc przed sobą prostą pieszy będzie intruzem.
szmergiel

Postprzez Cielak » 28 sie 2014, o 07:38

Ja cie nie pier... o czym ty piszesz?
To jest SZKOŁA i chodzą tam DZIECI, każdy kierowca powinien wiedzieć, że ma zwolnić i zachować szczególną ostrożność! I koniec kropka! Jak ktoś nie zwolni to dla mnie jest imbecylem, któremu należy zabrać PJ bo się do prowadzenia pojazdów nie nadaje.
To w takim razie ja odpowiem: światła nie zdadzą egzaminu. Wczoraj samochód potrącił pieszego na światłach (pieszy miał zielone).
Zbudujmy tam kładkę! A najlepiej z windą!

Nie popadajmy w paranoję. Rondo ma dobrą widoczność. Nie jest znowu takie małe. A jeśli nawet jest małe, to i dobrze! Będą ludzie bardziej uważać. Jestem przekonany, że przez to rondo nie będzie już takich niebezpiecznych sytuacji jak wcześniej a i z Kisielewskiego będzie łatwiej wyjechać.
Poza tym, zatrudni się osobę, do przeprowadzania dzieciaków i przynajmniej ktoś będzie miał pracę.

I powiem Ci, że masz dziwne podejście do pieszych. INTRUZ? Jeśli dla Ciebie pieszy na pasach to INTRUZ to Ja CI gratuluję...
Pieszy na pasach to ŚWIĘTOŚĆ i ty jako kierowca masz tą świętość czcić!
A przy szkole to masz już kilometr wcześniej go wypatrywać, zwolnić i szczególnie uważać!
To twój zasrany obowiązek jako kierowcy.

Pozdrawiam.
Cielak

Postprzez szmergiel » 28 sie 2014, o 11:07

Cielak napisał(a):Ja cie nie pier... o czym ty piszesz?

Zanim zaczniesz komuś dosrywać to naucz się czytać ze zrozumieniem bo faktycznie, tak jak byś chciał na drodze to w twoim trybie pojmowania czyjejś wypowiedzi co chwila pojawia się rondo.

Cielak napisał(a):I powiem Ci, że masz dziwne podejście do pieszych. INTRUZ? Jeśli dla Ciebie pieszy na pasach to INTRUZ to Ja CI gratuluję...

Dziękuję za gratulację ale w którym miejscu pisałem ze dla mnie pieszy to INTRUZ? Pisałem generalnie o kierowcach z okolicy bo niestety wyrobiłem sobie zdanie jak jeżdżą niektórzy mieszkańcy Chotomowa - wystarczyło ostatnio stanąć na czerwonym na mijance (przy budowie ronda) a 3 do 6 aut wyprzedzało zawsze tych co stali na czerwonym i wbijało na czołówkę aby szybciej. A potem wymuszenie, gaz do dechy, długa prosta i skręt w Jasna, Bagienną czy do Feniksa - znaczy swojaki. I tak dzień w dzień obserwowałem przy powrocie z pracy wiec nie spodziewałbym się aby te istoty zważały na fakt ze rondo stoi przy szkole a dziecko/pieszy to świętość. MOŻE czerwone światło by je poskromiło, może fotoradar ale zapewne dla niektórych tępaków z flotowych autach pozostaje tylko rów przeciw czołgowy.

I generalnie zluzuj warkocz, doczytaj wpierw a potem docinaj skoro musisz, szanuj innych i ich opinie bo to
Cielak napisał(a): To twój zasrany obowiązek jako
usera.
szmergiel

Postprzez Cielak » 29 sie 2014, o 07:46

Tak czułem, że nie zrozumiesz...

po co pisać takie bzdury jakie ty wypisujesz? Siejesz zamęt. Już wiesz, że rondo jest złe a co innego będzie lepsze.
Piszesz żeby obstawić rondo światłami i wszelkiej maści sygnalizacją bo dzieci itd.
NIE! To pisz do kierowców! Żeby jeździli jak należy!
Op... sąsiada! Sąsiadkę! Że za szybko jeździ i jest nieodpowiedzialną idiotką. Od tego zacznij.
Wszyscy mają obowiązek jeździć tak, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innych. A i tak nawet jeśli już tak będzie to wypadki będą się zdarzać.
I nie słyszałem o lepszym sposobie na takie newralgiczne miejsca jak człowiek z wielgachnym znakiem STOP przeprowadzający dzieciaki przez jezdnię. W Chotomowie pod starą szkołą zdało to egzamin. I tutaj też zda.

Piszesz: "Pisałem generalnie o kierowcach z okolicy bo niestety wyrobiłem sobie zdanie jak jeżdżą niektórzy mieszkańcy Chotomowa"
Znasz ich? Skąd wiesz, że to mieszkańcy Chotomowa? A jeśli ich znasz to ile razy podszedłeś do nich i zwróciłeś im uwagę?
Poza tym sam piszesz, że to "niektórzy". Ja wiem, że to mniejszość. Wyjątki. Też jeżdżę po naszych drogach i nie zaobserwowałem tego co ty. Nigdy nie widziałem sytuacji, którą opisujesz. Może dlatego, że nie jeżdżę rano do Warszawy? Nie wiem.

Ja nie jestem idealistą. Ale uważam, że zamiast budować "klosze" nad naszymi dziećmi lepszym rozwiązaniem jest rozmowa z ludźmi, edukacja, egzekwowanie przepisów (np. ruchu drogowego) i własna ostrożność. A przede wszystkim stanowcza reakcja na każde niewłaściwe bądź skandaliczne zachowanie mojego sąsiada (a ze wszystkimi mam świetne stosunki).

Ty natomiast chciałbyś obstawić szkołę zasiekami, rondo światłami i najlepiej żeby z daleka wyglądało jak UFO...
Nie tędy droga.
Cielak

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności