Komunikacja podwarszawska

Komunikacja podwarszawska

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 11 paź 2006, o 14:21

Poniżej zamieszczam, jako ciekawostkę, link do tekstu z Gazety Stołecznej, odnośnie komunikacji miejskiej w gminach podwarszawskich. Wczoraj odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin podwarszawskich w tej sprawie, a tekst jest jego echem.
Ponieważ swego czasu problem dotyczył również naszej Gminy (obecnie jako jedyni nie dostaliśmy podwyżki od ZTM), może to Państwa zainteresuje.
Pozdrawiam

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3678052.html
Joanna Kajdanowicz

Postprzez szumski » 11 paź 2006, o 18:18

Pani Joanno ja jestem ciemny chłop z Chotomowa i nie bardzo widzę związek

"Na specjalne spotkanie w Piasecznie zjechali wczoraj przedstawiciele 13 podwarszawskich samorządów. Chcieli usłyszeć wyjaśnienia od szefa Zarządu Transportu Miejskiego Roberta Czapli. Ten jednak nie przyjął zaproszenia. Jego rzecznik Igor Krajnow przekazał "Gazecie", że "dyrektor nie będzie pojawiał się na spotkaniach wyborczych"

Jak szef ZTM nie przyjął zaproszenia a spotkanie nie zakończyło się żadną konkluzją to po jaką ciężką cholerę oni tam pojechali? Nasze Słońce Jabłonny też tam był? Pojedli, popili, zamówili pismaka i poooojechaliiiiiiiii.

Problem dotyczył naszej gminy w tym tylko komtekście, że umowa była podpisana a faktury nie przyjęte i nie zapłacone. W prywatnym biznesie za taką sumę idzie się siedzieć, ew. jedzie na wózku inwalidzkim bo wcześniej kontrahentom póściły nerwy. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 12 paź 2006, o 08:03

Wójt nie był na tym spotkaniu. A problem polega na tym, że W-wa działa w przypadku komunikacji z pozycji monopolisty i wymusza od gmin podwarszawskich dopłaty do niej w wysokości nie popartej żadnymi trzymającymi się kupy wyliczeniami. Zacytował Pan akurat najmniej ważną część tekstu w G.Stołecznej. Istotne było w kontekście sporu gmin podwarszawskich z W-wą to, że ZTM żąda trzykrotnej podwyżki dopłat, a argumentem za podpisaniem aneksu jest "bo jak nie, to autobusy nie będą jeździły".
A co do strony prawnej sporu Jabłonny z ZTM, to nie ma Pan racji. Porozumienie nie miało mocy wiążącej, nie chce mi się kolejny raz pisać dlaczego - można to przeczytać na stronie gminy. A ponieważ nie weszło w życie, nie mogło być podstawą do zapłaty faktur.
A na koniec, nie bez złośliwej satysfakcji, muszę stwierdzić, że nie żal mi wójtów i burmistrzów pozostałych podwarszawskich gmin, którym ZTM zafundował taki prezent tuż przed wyborami (bo co do tego, że czas na wysłanie aneksów nie był przypadkowy raczej nie ma wątpliwości). Kiedy Jabłonna postawiła się ZTM-owi to nie było odważnych, żeby nas poprzeć, choć wspólnie można było coś wywalczyć. A teraz oni wszyscy mają ból głowy, a Jabłonna jest jedyną gminą, która nie dostała podwyżki.
Pozdrawiam
Joanna Kajdanowicz

Postprzez toja » 12 paź 2006, o 12:29

Kazek chlopie jak to ty nie widzisz zwiazku :?:
ZTM to komunistyczny zatechly monopol
jak nasza gmina się postawila to wszyscy sie w glowy pukali a ludziska psy na nich wieszali
bo nie chcieli placic zlodziejskich stawek
a teraz cala reszta sie obudzila bo im sie ZTM do d..y dobral
toja

Postprzez szumski » 12 paź 2006, o 13:16

1) Nie widzę związku artyku ze sporem naszj gminy z ZTM.
2) Dalej podtrzymuję, że bezcelowe było spotkanie, bo nie było na nim szefa ZTM.
3) Jeżeli gmina zaoszczędziła złotówkę pomiędzy tym co było w porozumieniu a tym co zapłaciła, to cała moja rodzina będzie głosowała na Panią Joannę Kajdanowicz, której kandydaturę niniejszym zgłaszam. Proszę mi wybaczyć Pani Joanno, że bez porozumienia z Panią ale dla prawdziwego czekisty każda publiczna złotówka jest tak ważna, że może się Pani już czuć wójtem, biorę to na siebie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 12 paź 2006, o 20:16

z monopolem trzeba walczyc, tu sie w pelni zgadzam, ale trzeba walczyc tak zeby wygrac
a co do tego to nie wydaje mi sie zeby nasza gmina wygrala z ZTM
generalnie to potrzeba zeby gminy dookol Wraszawy zebraly sie do kupy i wspolnie podjely dyskusje z ZTM
jesli do rady gminy wejda kandydaci PO, czyli z naszej listy, to nawiazemy wspolprace "po linii paryjnej" z kolegami radnymi PO z innych gmin, zeby w ten sposos stworzyc wspolny front
szansa na takie dzialanie to najlepszy argujment za tym zeby w radzie byli ludzie z partii a nie lokalnych komitetow - bo takie lokalne ruchy nosa nie wychyla za swoja miedze i nie maja sily przebicia wyzej
taki brak SWOJEGO przebicia na poziomie powiatu to ostatnio pan wojt nawet zauwazyl w cytowanej w TO i OWO odpowiedzi a propos nierownych inwestycji w Olszewnicy (gm. Wieliszew) i Chotomowie (gm. Jablonna)
Krzysztof J

Postprzez szumski » 13 paź 2006, o 04:09

" Z monopolem trzeba walczyć" Jeżeli to jest monopol to proszę mnie poinformować kiedy Wasza partia zgłosiła te praktyki monopolistyczne do UOKiK? Gdzieś tu już pisałem, że takie górnolotne farmazony to się wygłasza z trybuny sejmowej a z ciemnym chotomowskim chłopem Kazkiem Szumskim to ja bardzo proszę zwięzłym językiem inżynierskim. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 13 paź 2006, o 20:53

"A co do strony prawnej sporu Jabłonny z ZTM, to nie ma Pan racji. Porozumienie nie miało mocy wiążącej" i tu już mi puszczają nerwy. Szanowna Pani porozumienie obliguje do przestrzegania warunków w nim zawartych tak samo jak umowa. Nie będę dalej tego komentował proponuję założyć prywatny biznes i wyskoczyć z takim tekstem do kontrahentów tylko nie przy jakichś zakichanych zamówieniach publicznych (ruja i poróbstwo) a przy inwestycji 15~20 mln. EUR. Powodzenia i pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 16 paź 2006, o 08:09

Zgadzam się Panie Kazimierzu, że należy przestrzegać warunków zapisanych w porozumieniu i powinno to dotyczyć wszystkich warunków, a nie tych, które sobie jedna ze stron umowy wybierze. Jednym zaś z warunków w nim zapisanych było to, że zyska ono ważność, jeśli obydwie Rady podejmą odpowiednie uchwały - co nie miało miejsca.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez Bartek » 21 gru 2006, o 10:10

Nowym szefem ZTM został były dyrektor w PKP - wielki zwolennik transportu szynowego. Już zapowiedział rewolucję w transporcie publicznym w aglomeracji warszawskiej. Szansa na radykalną poprawę komunikacji wydaje się być jak najbardziej realna. Od połowy przyszłego roku "wspólny bilet" ma objąć również gminy sąsiadujące z Warszawą.

A to link do artykułu o SKM do Modlina (oby z przystankami na terenie gminy Jabłonna)
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34864,3797022.html
Bartek

Powrót do Aktualności