Ciągle czekamy

Ciągle czekamy

Postprzez szumski » 25 paź 2006, o 08:34

A mnie proszę poinformować "uprzejmnie" gdzie jest wadium i w jakiej kwocie. Dlaczego i kto bawi się w pisma ponaglające zamiast wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności na te 20%? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez maciek » 25 paź 2006, o 11:23

Niestety wadium zwracają po podpisaniu umowy. A do końca terminu jeszcze trochę zostało, zawsze można się tłumaczyć że jest jeszcze czas.
Mieszkaniec Chotomowa od 14 lat
maciek

Postprzez szumski » 25 paź 2006, o 12:09

No to ja znowu zupełnie bezinteresownie i na złość niektórym podpowiadam. W świecie normalnych białych ludzi do podpisania umowy dochodzi wtedy, kiedy wykonawca wniesie zabezpieczenie (10 % wartości kontraktu) na poczet dobrej jakości wykonanych robót. Może to być gwarancja bankowa, akredytywa itp. Rozliczenie gwarancji może być różne, można np. zwalniać zabezpieczenie - potrącąjąc jednocześnie 10% z każdej faktury przejściowej. Tak czy inaczej 10% wartości kontraktu, zamawiający trzyma cały czas w garści. Prawda Wiju, że proste? Taki zabieg eliminuje przekrętasów i gołodupców. Tymczasem gościu najpierw wygrywa przetarg i dostaje sic. 10% zaliczki a potem szuka ludzi i pożycza od sąsiadów szpadle. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez General » 25 paź 2006, o 12:24

TAK!!! TAK!!! jakże to wszystko proste !!! logiczne!!! jasne!!! tyyy.. nasza.. KRYNICO MĄDROŚCI !!! :wink:
General

Postprzez szumski » 25 paź 2006, o 12:37

Nie zrozumiałeś, bo siedzisz w "chwilówkach" konsumpcyjnych i to Cię przerasta? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez General » 25 paź 2006, o 12:59

Ocho !! czyżby humorek przestał dopisywać ? czy naprawdę uwieżyłeś że jesteś KRYNICĄ MĄDROŚCI ??.Osobiście wolałał bym żeby to jednak był zły humerek bo do tej pory robiłeś pozytywne wrażenie(na podstawie postów).Gorzej jesli popadłeś w samouwielbienie bo w takiej sytuacji to zadanie dla "specjalisty od mózgu".I proszę o troszeczkę luzu przecież nie można cały czas być spiętym!! A na marginesie wadium i te inne bzdety wogóle mnie nie interesują i nigdy nie miałem z nimi do czynienia a jak będę musiał z nich korzystać do zgłoszę się do fachowca czyli do PANA panie KAZKU DROGI!!!!
General

Postprzez szumski » 25 paź 2006, o 14:29

My starzy czekiści nie znamy pojęcia humorek jeżeli w kontekście są publiczne pieniądze. Specjalistę od mózgu wyjątkowo Ci daruję chociaż z racji wykonywego zawodu wyznaję kodeks, który wpajano mi od I roku studiów a jeden z jego art. brzmi:"Jeśli budowniczy wybudował komuś dom, a dzieła swego nie wykonał trwale i dom, który wybudował, zawali się i zabije właściciela, budowniczy ten poniesie karę śmierci", powinienem zastosować wcześniejszy & ten o oku.
Na kłusowanie po tym i innych forach mogę sobie pozwolić bo dla IV-tej płacę podatki z pieniedzy, których nie zarabiam de facto w IV-tej a na podstawie dyrektywy o wzajemnym uznawaniu dyplomów i uprawnień zawodowych jutro mogę powiedzieć bye, ciau, z laptokiem i uznawanym OC wylądować gdzieś tam. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez General » 25 paź 2006, o 14:58

Jak ktoś coś madrego mówi to aż miło słuchać !!! :lol: Ja ze studiów (jakże to było dawno :( ) pamiętam jedną tz. maksymę bardzo tak mi się wydaje mądrego profesorka ; "Z dystansem młodzieży z dystansem bo idzie się zaje..ć " no i my mogliśmy sobie na to pozwolić bo nam najwyżej bibliofilija z półki spaść mogła a wam drogi p.Kazku jak mniemam to chałupa lub most mógł się zawalić.A więc pan niech będzie zasadniczy a ja w tym czasie będę sobie lekkoduchem, ważne co byśmy się szamowali i nie próbowli udawadniać sobie na wzajem swojej wyższości. Z komsomolskim pozdrowieniem Wij.
General

Postprzez PiVi » 25 paź 2006, o 19:51

Jakby ktos mial watpliwosci (osobiscie takie mialem,
poniewaz na forum wchodze bezposrednio z pominieciem
portalu www.chotomow.pl) to caly temat dotyczy remontu
Chotomowskiej (info z www.chotomow.pl)

Ciągle czekamy E-mail
środa, 25 październik 2006
To co było tylko plotką,okazało sie prawdą.Dlaczego do tej pory,nie ruszyła budowa ul.Chotomowskiej,przeczytacie dalej.
Gdy tylko Spółdzielnia Robót Budowlanych z Tłuszcza wygrała przetarg na modernizację i przebudowę ul.Chotomowskiej, dało się słyszeć głosy, że to jedna z najbardziej niesolidnych firm. Nasza gmina miała już doświadczenie z tą firmą przy realizacji ul.Szkolnej w Jabłonnie.
Zapowiadało to kłopoty i tak też się stało. Prace miały się zacząć w pierwszych dniach października i do tej pory ani drgnęły.
19 października do firmy wysłano pismo ponaglające i rzekomo dziś lub jutro prace mają się rozpocząć.
Na dzień dzisiejszy wiadomo,że terminy nie zostaną dotrzymane. Jest to podstawa do naliczenia 20 % karnych odsetek od kwoty ponad 700 tys. zł. lub rozwiązania umowy.
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szumski » 26 paź 2006, o 10:45

Bulwersuje jest (może wielkie słowa) nie zachowanie gminy (dofinansowanie i zrzucanie przez wójta odpowiedzialności na siły wyższe-starostwo) ale zachowanie sponsorów tej poronionej( starostwo dostaje coś z VAT gmina coś z PIT ) inwestycji mieszkańców gminy. Jeżeli potraficie domagać się zniżki u fryzjera (zwyczajowo daje się napiwek) to czemu i jeszcze raz czemu nie spytacie się co jest z kasą przeznaczoną na Chotomowską? Pawlak mówił: a może sołtys sam by swoje myszy łapał. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Następna strona

Powrót do Aktualności