KASA LEżY NA DRODZE

KASA LEżY NA DRODZE

Postprzez szumski » 27 paź 2006, o 14:37

Pytanie: (kategoria: Ochrona środowiska)
Szanowny Panie Wójcie.
Czy gmina nałożyła opłaty odministracyjne z tytułu wydania pozwolenia na wycinkę drzew pod budowę obwodnicy? Jeżeli tak to jakie są to kwoty, jeżeli nie to dlaczego? Pozdr.
(Zenek, 14.10.2006 r.)
Odpowiedź:
Gmina nie nałożyła opłat administracyjnych z tego tytułu, gdyż zgodnie z art. 21 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczegółowych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg krajowych (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 721) do usuwania drzew i krzewów znajdujących się na nieruchomościach objętych decyzją o ustaleniu lokalizacji drogi nie stosuje się przepisów o ochronie przyrody w zakresie obowiązku uzyskiwania pozwoleń na ich usunięcie oraz opłat z tym związanych.

Hanna Zielińska, Inspektor ds. Ochrony Środowiska


Ja na forum mam samych wrogów, ale jak wchodzę w teren to płacę. Tutaj można albo tak albo nie.

Może Pani Zielińsko przytoczyć przepis jak się wycenia drzewka? mam rozporzadzenie ale sił już brak... i oczy nie te. Pozdr.[/img]
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Powrót do Aktualności



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość