Powitajmy o. Dyrektora

Powitajmy o. Dyrektora

Postprzez zorro1 » 4 lis 2006, o 00:13

Szanowni Państwo
Czy nie sądzicie, że warto byłoby się pojawić 6 listopada na otwarciu przebudowanego odcinka drogi 630 i z całego serca podziękować kochanemu Dyrektorowi MZDW za twórczy wkład w rozwój korkownictwa drogowego w gminie Jabłonna? Swoją drogą, podejrzewam, że termin został wybrany nieprzypadkowo. Większość beneficjentów radosnej twórczości Dyrektora będzie wtedy w pracy. To jednak prawda, że bezczelność ludzka nie zna granic.
z.
zorro1

Postprzez toja » 4 lis 2006, o 08:38

fakt będzie ciężko
ale może chociaż jakieś pismo "gratulacyjne" wystosujmy w podzięce i złóżmy na ręce przedstawiciela dyrekcji
jest tu kilka krasomówców,kto się zgłasza na ochotnika?
toja

Postprzez szumski » 4 lis 2006, o 19:15

"Przebudowa ta wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu." Czy Wy wreszcie zrozumiecie, że nikt czarteru do Warszawy Wam nie obiecywał? Jest faktem niezaprzeczalnym, że poprawa bezpieczeństwa jest. A może walnąć się w te managiersko - bankierskie piersi i przyznać, że nowa organizacja ruchu wymusza solidarność z szaraczkami stojącymi w ogonku? Ja wiem, że w NY, ba nawet w Bolonii z najstarszym europejskim uniwersytetem i światowej klasy zabytkami, ktoś potrafił pogodzić autostradę z realiami. Tutaj realia są zupełnie inne i nie spodziewacie się, że od Chotomowa do Placu Bankowego jest 10min. autostrady i 5min. zjazdu jak w Boloni tylko tam Chotomowa nie ma.
Znacie morał - dowcip prof. Stommy długoletniego pracownika i wykładowcy w Sorbonie?

Matka owsik z córką owsik wyszły na spacer.

córka pyta: mamo to takie piękne co pięknie świeci i inspiruje do życia to co to jest?

Słońce - mówi matka

A to piękne i niebieskie co jest od nieskończoności do nieskończoności?

Niebo

A to wszystko dookoła nas zielone, kwitnące?

To są drzewa i kwiaty i wszystkie rośliny.

To dlaczego my mieszkamy tam gdzie mieszkamy???

Bo to jest nasz kraj córciu.

Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez zorro1 » 4 lis 2006, o 21:46

No to chyba mówimy o dwóch różnych drogach. Ciekawe skąd nagle wzięły się półgodzinne korki kończące się niemal pod lasem. Dlaczego samochody jadące od Legionowa mają dwa pasy skrętu, a my tylko jeden na wprost i to w dodatku wiecznie zablokowany przez sachochody Legionowskie? Dlaczego światła w dalszym ciągu pracują tak jak pracują (czyli do dupy)?. Dlaczego dopiero teraz robi się badania natężenia ruchu drogowego? Nie mozna było ich zrobić równolegle z remontem nawierzchni? Mnie interesuje efekt. Mówiąc krótko: jeżeli po remoncie jest gorzej niż przed remontem, to znaczy że remont był nieporozumieniem. A co do poprawy bezpieczeństwa ruchu: podobny efekt mozna było osiągnąć o wiele taniej - ustawiając znak ograniczenia prędkości do 5 km/h.
PS. Do Pana Szumskiego: na chama wpychali się, i wpychają nadal, zarówno bankowcy w mercedesach jak i lud pracujący miast i wsi w swoich lanosach i polonezach. Więc proszę bez komunistyczno-populistycznej demagogii. Kompleksy jakieś czy co?
Ukłony załączam
zorro1

Postprzez Krzysztof J » 4 lis 2006, o 23:02

wpychaja sie wszyscy, to prawda

dlatego moja rada - wybrac sobie inne sciezke do Warszawy i olewac skrzyzowanie w Jablonnie

proponuje konkrus na najlepszy skrot - ile km i ile minut w godzinach rannych wam zajmuje dojechanie na druga strone Wisly?

nagroda za najlepsza odpowiedz - puchar przechodni im. Grzegorza K.
Krzysztof J

Postprzez zorro1 » 5 lis 2006, o 00:22

To jest właśnie przykład klasycznej polskiej aberracji: po "modernizacji" drogi trzeba szukać objazdów. Tymczasem rozwiązanie problemu jest bardzo proste i nawet debil po półgodzinnej obserwacji tego skrzyżowania by sobie z tym problemem poradził. Czyli (oprócz przeprogramowania świateł) trzeba albo dołozyć chotomowianom jeden pas jazdy na wprost, albo (co by było najlepszym rozwiązaniem) zlikwidować jeden pas skrętu w lewo od strony Legionowa i całkowicie ZLIKWIDOWAĆ pas z lewej strony za skrzyżowaniem (tuż przed zwężeniem drogi).
Zapewne w najbliższym czasie sytuacje ulegnie CZĘŚCIOWEJ poprawie, ale tylko dlatego, że zostały wprowadzone ograniczenia w ruchu TIR-ów w Warszawie
zorro1

Postprzez szumski » 5 lis 2006, o 06:07

Ad. Zorro. Ze światłami masz rację, co niewiele zmieni. Jechałem kilka razy przez Legionowo zobaczyć jaki to miód i korek od Mc Donalda. Snucie wizji o bezkolizyjnym przepuszczeniu Chotomowian do Warszawy jest dziecinadą i staje się nudne, bo często już na Henrykowie jest korek a za ratuszem Białołeka i tak odowiązkowe 40 min. Dlatego nie zabierałem głosu na ten temat a twierdzenie, że wyjazd z Chotomowskiej jest bezpieczniejszy - podtrzymuję. Kompleksy nie tylko moje ale całej mojej rodziny polegają na tym, że żona zrezygnowała z samochodu i autobusikiem ( bus-pas) jest o wiele szybciej w pracy i ma dodatkowy czas na książki a ja umawiam spotkania tak żeby przed dziewiątą nie wychylać nosa z domu. Wracamy do domciu razem, jednym samochodem i świetnie to wpływa na więzi małżeńskie, wszystkim zestresowanym lait managierom radzę wypróbować. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 5 lis 2006, o 08:38

Światła jedynie "wyrównają szanse".
(drugi pas od ND do jazdy prosto).

Sam codziennie rano jadę do biura i już dawno przećwiczyłem trasę
by nie wjeżdżać do Jabłonny od Nowego Dworu, a od strony Legionowa.
Znaaaacznie szybciej - dwa pasy do jazdy od Legionowa - 1 od Chotomowa.

Co do poprawy bezpieczeństwa jazdy- tak- pod warunkiem że ludzie się stosują i grzecznie jadą za jakimś zdechlaczkiem 40 km/h w peletonie.
Jest z tym różnie- a teraz mamy jeszcze do tego slalom gigant między słupkami.

Prawda jest taka, że modernizacja drogi nie pogorszyła sytuacji dla osób
którzy na skrzyżowaniu od ND wjeżdżają do Jabłonny.
Był 1 pas= jest jeden pas. Trochę dłużej postoją Ci którzy poprzednio jechali ND-Legionowo- czyli... głownie chyba pracownicy urzędu gminy :)
Cała reszta może z ND jechać przez Chotomów do Legionowa...
Problem jest w drugą stronę (wracając) ale tu można odcierpieć te 200 m do skrętu na Chotomów.
Z kolei załatwiła problem cwaniaczków którzy niezmiennie codzień rano
niemiłosiernie mnie wk.... irytowali gdy jak biały człowiek czekałem na moją kolej by jechać prosto, a na samym skrzyżowaniu cała plejada asów wcinała się z lewego pasa- dlatego zawsze z uśmiechem witałem tam panów w białych czapkach.

PiVi

P.S.
Dla właścicieli aut off-road jest jeszcze jedna droga :)
Na samym początku Jabłonny (na przeciw firmy sprzedającej bramy)
jadąc od Chotomowa w lewo... (koło składu budowlanego Ponichtery)
i wypadamy na wprost Kauflandu/Obi :)
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez robertr » 6 lis 2006, o 13:48

Witam
Trochę mnie bawi obarczanie przebudowy Modlińskiej za korki - ale cóż jakiś powód musi być. Faktycznie mniej ludzi jedzie teraz na wprost z lewego pasa łamiąc prawo co wpływa na przepustowość.
Chciałbym zwrócić uwagę na coś innego. Wystarczą dwa-trzy samochody włączające się za skrzyżowaniem ażeby znacznie ograniczyć przepustowość - naprawdę!!!!. I tutaj pytanie do wójta - dlaczego przdszkole Bajkowy Dom działa w tak krępującym miejscu?

Pozdrawiam
RobertR
robertr

Postprzez E.T. » 10 lis 2006, o 21:56

Wyborne! :D Przedszkolaki winne korkom...

Poważnie zaś: przedszkole działa w miejscu, gdzie powstał przed wielu laty budynek na to przeznaczony. Było to zdaje się tak dawno, że sam obecny wójt jeszcze przedszkolakiem był...
E.T.

Następna strona

Powrót do Aktualności