kandydaci na wójta

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

kandydaci na wójta

Postprzez eliza » 24 cze 2006, o 14:49

moim zdaniem obecny wójt ma duże szanse na kolejną kadencję
można go oczywiście nie lubić i ogólnie mieć wiele zastrzeżeń ale prawda jest taka,że dopiero w obecnej kadencji coś się w naszej gminie zaczęło dziać
być może zmiany mogą zauważyć tylko ci mieszkańcy,którzy mieszkają tu od około 15-20 lat
ci ,którzy mieszkają w naszej gminie od kilku lat,mogą słusznie podnosić brak kanalizacji, wodociągu i wystarczajacej ilości dobrych dróg,nie mają oni jednak porównania do sytuacji jaka miała miejsce na tym terenie jeszcze kilkanaście lat temu

gminy sąsiednie stawiają nam poprzeczkę bardzo wysoko i mam nadzieję,że nowy wójt i radni,zrobią wszystko,żeby ich w miarę możliwości szybko dogonić

wieść gminna niesie,że o stanowisko wójta będzie ubiegał się wice starosta powiatu Rafał Kwiatkowski z Jabłonny,sekretarz gminy Olga Muniak z Chotomowa i być może obecny wójt Grzegorz Kubalski z Jabłonny

ciekawa jestem waszego zdania na temat tych kandydatów

czy znacie kogoś kto chce się ubiegać o mandat radnego?

właśnie dowiedziałam się,że mają takie zamiary jeden pan z osiedla Pogodnego i pan z osiedla Ekologicznego
może panowie się ujawnią,żeby mogli dowiedzieć się o ich planach mieszkańcy Chotomowa korzystający z forum
pozdr.
eliza

Postprzez Aneta » 25 cze 2006, o 20:25

Elizo,
Czy mogłabyś rozwinąć temat - co takiego znaczącego zaczęło się w Chotomowie dziać w czasie obecnej kadencji, bo może cos uszło mojej uwadze?
Nie wiem czy „rozruszanie” naszego ośrodka kultury, to zasługa wójta (wątpię…), bo poza tym nie widze innych pozytywnych działań.
Ja liczyłam, ze wójt wykaże się większą inicjatywą i energią. W końcu to młody, wykształcony człowiek. Wyborcy liczyli chyba na nowe, lepsze czasy. A niestety, prawdopodobnie ta kadencja zostanie zapamiętana pod znakiem konfliktu z ZTM i ślimaczącego się remontu ul. Modlińskiej…
Aneta
Aneta

Postprzez eliza » 26 cze 2006, o 21:19

przecież ja nawet słówka nie wspomniałam o bumie inwestycyjnym w Chotomowie :) ani o tym ,że miały u nas miejsce wydarzenia zmieniające oblicze tej gminy
miałam raczej na myśli przygotowanie terenu pod przyszłe działanie i oczyszczenie atmosfery po niechlubnej przeszłości tej gminy,jeśli wiesz co mam na myśli
po takim okresie "smuty" nawet najbardziej wykształocony wójt i cudowni radni,nie naprawią wszystkiego w ciągu jednej kadencji

nie będę tu wyliczać co się działo przez tą kadencję(niech się tym chwali kto inny),bo i tak będzie ona oceniona przez pryzmat wybudowanych dróg,chodników i postawionych lamp
ja bardzo chętnie wypomnę to czego,nie zrobiono

nie drgnęła sprawa rozbudowy szkoły i to mogę wypomnieć wójtowi i radnym,mimo że staraliśmy się zainteresować ich tym problemem
niedługo nasze dzieci będą się uczyć na trzy zmiany,już teraz są problemy z rozmieszczeniem klas,dodatkowo klasy są dzielone,bo dzieci ciągle przybywa
ale brak terenów pod rozbudowę to już sprawka poprzednich kadencji i niektórych obecnych radnych ,którzy wtedy też pełnili te funkcję

a jeśli nasze społeczeństwo nie wie co się w gminie działo przez te cztery lata(nie mam na myśli Ciebie bo wiem ,że się interesujesz)to może mieć pretensje tylko do siebie

pozdr.
eliza

Kto powinien kandydować?

Postprzez Maria » 25 lip 2006, o 16:56

Jakie kwalifikacje powinien spełniać dobry kandydat na wójta Naszej Gminy:

1.wiek 30-50lat

2. wykształcenie wyższe kierunkowe (np. prawo, ekonomia lub administracja)

3. doświadczenie zawodowe minimum 5 lat (najlepiej przy pracy nad dużymi projektami)

4. zamieszkanie na terenie gminy minimum 5-7 lat

5. nienaganna prezencja

Powinna to być osoba o wysokich kwalifikacjach i conajmniej z jakims doświadczeniem zawodowym.

Przy całym szacunku obecny pan wójt nie spełnia pkt. 1, 2, 3 i 5.
Jeżeli ktoś jest dobry z fizyki teoretycznej nie oznacza że jest jeszcze dobrym menedzerem w dodatku z zerowym doświadczeniem. Program pierwsza praca się jednak realizuje...

Bezwzględnym tu przykłade może być sprawa sporu z ZTM. Budżet gminy stracił około 100.000 zł, zaś każdy z około 1500 mieszkańców Jabłonny około 80 zł na Translud i inne.
Jako teoretyk a nie praktyk, w dodatku z uporem maniaka pan wójt powoływał się na dziwaczne algorytmy i anality teoretyczne. Po miesiącu okazało się, że jest kompromis... Gmina zapłaci wszystkie zaległości, a koszty obsługi ZTM pozostana na tym samym poziomie.

Pan Kubalski postąpił jak młodzi, żołnierze w powstaniach narodowych XIX wieku. Niestety nie przemyślane decyzje doprowadziły ich na zsyłkę na Syberię... Zresztą do tej pory pan Kubalski nie miał cywilnej odwagi przeprosić za swoją decyzję. W prywatnej firmie odrazu stracił by pracę...

Co dziwne o wiele starsi i doświadczeni radni z komitetu pana wójta na czele z panią Wołosiewicz chcieli realizować utopie pana Kubalskiego.

Zachęcam więc do roztropności w wyborach i spotkania przy urnie 12 listopada !!!
Maria

Postprzez Vera » 10 sie 2006, o 06:32

Chyba ruszyła kampania wyborcza p. MUNIAK. Wczoraj w TOKAJU
rozdawali za darmo gazetę lokalną z wywiadem tej pani. I bardzo dobrze
czas na wójta z chotomowa.
Vera

Postprzez toja » 11 sie 2006, o 20:41

niniejszym kampanię wyborczą 2006,uważamy za otwartą
ciekawe kto będzie chwalił się następny ??co też on nie zrobił dla gminy
tylko gdzie są efekty?
toja

Postprzez eliza » 29 wrz 2006, o 19:52

witam
na dzień dzisiejszy ,znanych jest 5-ciu nieoficjalnych kandydatów na urząd wójta Gminy Jabłonna
1.Buniewicz Marek
2.Dąbrowska Katarzyna
3.Kubalski Grzegorz
4.Kwiatkowski Rafał
5.Muniak Olga
w tym, 3 z Chotomowa (1,2,5)
do wyborów zostało bardzo mało czasu a jakichkolwiek ruchów ze strony kandydatów nie widać
eliza

Postprzez szumski » 29 wrz 2006, o 20:02

No to "napływowi" czy jak to określacie "przybłędy" z największymi PIT-ami Was olali.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez eliza » 29 wrz 2006, o 20:46

nie podoba mi się ani jedno ani drugie określenie :?

ale to fakt,nikt z nowych mieszkańców się nie zdecydował
jest jednak jeszcze trochę czasu,a może jednak ?
eliza

Postprzez MISIO » 2 paź 2006, o 07:57

Ja głosowąc będę na pana Kubalskiego. Tym, którzy myślą, że przez pierwszą kadencję nic nie zrobił, powiem, że grubo się mylą. A wymienić to co zrobił mogę wątpiącym w jego dobrą robotę odpowiedzieć na pw.
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)