kandydaci na wójta

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Krzysztof J » 21 paź 2006, o 21:38

@Machnas

Korwin Mikke powiedzialby ze "rzniesz glupa" :oops:

dobrze wiesz ze chodzi o Dariusza Kubalskiego, ktory jest na 1.miejscu listy o nazwie zgoda i praworzadnosc w okregu nr 1 (byl radnym przez jakies 12 lat, wliczajac ostatnia kadencje)
a ty jestes na drugim miejscu z tej listy w okregu nr 4

i teraz pytania za 5 punktow:
1. jakie pokrewienstwo laczy panow wojta GK i radnego DK
2. jaka jest ich historia wspolpracy, a inaczej mowiac kto wymyslil kandydature obecnego wojta 4 lata temu

odpowiedz mi, pls

nikt kto do tej pory byl w radzie albo urzedzie gminy nie powinien byc wybrany, trzeba nowych ludzi :o
Krzysztof J

Postprzez szpak » 21 paź 2006, o 23:33

Pani Krzysztofie - mam nadzieje, ze ta uwaga o glupie to nie do mnie... znam gmine Jablonna ale nie na tyle by wiedziec, ze chodzilo o pana Dariusza a nie Grzegorza.
mam nadzieje, ze ktokolwiek wygra Gmina Jablonna bedzie miala dobrego gospodarza.
Tak troche offtopic to slyszeliscie co sie stalo w Wieliszewie?? Murowany wygrany przez stan zdrowia postanowil ustapic...
pozdrawiam
Paweł Kownacki
szpak
Radny Powiatu

Postprzez Krzysztof J » 22 paź 2006, o 08:33

nikogo nie uwazam za glupa, chodzi o to zeby nie udawac cze sie czegos nie wie
lubie barwny jezyk, ale pelen szacuneczek dla innych sie nalezy

dco do Wieliszewa to ciekawa sprawa, a takim razie kto tam ma najwieksze szanse?
Krzysztof J

Postprzez szpak » 22 paź 2006, o 10:05

Troche niezrecznie jest mi wypowiadac sie w sprawie wyboru na wojta w Wieliszewie gdyz obecny wojt poprosil o kandydowanie osobe o tym samym nazwisku co ja... co w kontekscie powyzszej dyskusji moze rodzic rozne komentarze.
Ale nie zamierzam bic sie w piers i przepraszac, ze zarowno Pawel Kownacki czyli ja - dzialajacy od 4 lat ze stowarzyszeniem EMKA w gminie Wieliszew i powiecie (www.emka.vis.pl) jak i Waldemar Kownacki od 8 lat szef inwestycji w Wieliszewie (inwestycji chyba nie musimy sie wstydzic:)) to jednak rodzina.

Mam nadzieje, ze jednak uwierzycie, ze poza nasza aktywnoscia i checia zrobienia czegos dla lokalnej spolecznosci nie ma innych niecnych motywow mojego i Waldemara Kownackiego udzialu w wyborach.

i po tym zbyt dlugim wstepie przyznam, ze wojt Trojanowski mial wygrane wybory na mur beton to jednak wskazany przez niego kandydat ma trudniejsze zadanie - w koncu wojt Trojanowski jako szef byl kojarzony z cudowna odmiana Wieliszewa. A Waldemar Kownacki jako jego pracownik na ten sukces pracowal ale sie nie lansowal - w koncu nie zakladal, ze zdrowie wojta sprawi, ze to on bedzie teraz musial przejac paleczke w sztafecie. Z drugiej strony barykady stoi nieznany kandydat PiSu, ktory zaslynal jak do tej pory niezreczna/skandaliczna wypowiedzia, na zebraniu wiejskim o zabraniu swoich dzieci z wiejskiej szkoly do Legionowa. Drobiazgow wam oszczedze - podobno lokalna prasa chce o tym napisac.

Pozdrawiam

Pawel Kownacki
szpak
Radny Powiatu

Postprzez pawelski78 » 22 paź 2006, o 12:03

Ja uważam, że wieloletnia praca w gminie nie jest wadą kandydatury Pani Muniak, wręcz przeciwnie. Skoro tyle lat pracuje w gminie to najlepiej zna je problemy. A to, że pracowała za kadencji krętacza (Łuba) i Kubalskiego (szkoda słów) to chyba nie jej wina.
A co do Kubalskiego to ciekawych rzeczy w jego własnym urzędzie każdy może się dowiedzieć. Ostatnio w gazecie (powiatowej chyba - nie jestem pewien) przeczytałem wypowiedź Kubalskiego, że za jego kadencji w kwestii planów zagospodarowania przestrzennego uchwalono dwadziescia kilka procent planów a pozostałe siedemdziesiąt kilka jest w opracowaniu. Ja w urzędzie poprosiłem o informacje o uchwalonych i przygotowywanych PZP. I co? Podliczyłem, że w rzeczywistości uchwalono połowę mniej planów niż mówił Pan Kubalski, a w przygotowaniu jest 3 razy mniej!!! Wkrótce podam dokładne procenty dla zainteresowanych. Kłamstwo???
A co już najbardziej mnie zirytowało (pomijając aferę autobusową, na której gmina finansowo nic nie zyskała, wręcz odrotnie) to strata 800 000,- zł za nieterminową spłatę jednej z rat kredytu na kanalizację (gdyby wszystkie raty były spłacane w terminie to około 800 000, zł z kredytu o wartości około 1,5 mln zł byłoby umorzone). Zna ktoś sprawę i jej szczegóły??? Może Machnaś (chyba tylko (L) nas łączy)???
pawelski78

Postprzez Krzysztof J » 22 paź 2006, o 13:14

wieloletnia praca nie jest wada, o ile przyniosla jakies efekty dla gminy i mieszkancow
wybacz, ale jesli ktos kto kilkanascie lat pracuje w gminie na wysokim stanowisku i potem mowi ze jego marzeniem jest zbudowac kanalizacje i wodociag - to mnie smiech ogarnia

a propos rzekomego "przyspieszenia" i poprawy sytuacji w gminie w czasie ostatniej kadencji - to przytaczalem juz na tym forum dane dotyczace drog:
w ostatniej kadencji powstalo 8110 metrow gminnych drog utwardzonych (z czego jakis kilometr albo wiecej bylo wspolfinansowane przez mieszkancow)
w ciagu przedostatniej kadencji, kiedy wplywy mial wojt Luba, powstalo 6500 metrow takichze drog

roznice jest znikoma, a rozmiar tych inwestycji zalosny (przecietnie 165 metrow na miesiac :shock: :shock: :shock: )

i niech pan wojt Kubalski sie z tego wytlumaczy, razem z pania Muniak, zamiast sciemniac o planach zagospodarowania

nikt kto do tej pory byl w radzie albo urzedzie gminy nie powinien byc wybrany, trzeba nowych ludzi :)
Krzysztof J

Postprzez Krzysztof Broniec » 22 paź 2006, o 14:36

Jestem nowym mieszkańcem Chotomowa i z zainteresowaniem przeczytałem dotychczasowe wpisy pragnąc uzyskać informację o kandydatach od osób, które znają dotychczasowych radnych i wójta. Najwięcej emocji wzbudzają pani Muniak i pan Kubalski, ostateczna konkluzja jest jednak taka, żeby na nich nie głosować, bo dali się już poznać z tego, że nic nie robią tylko konsumują nasze podatki. Czy istnieją zatem jakieś alternatywne kandydatury? Na początku bylo jakoby pięciu kandydatów, ale lista skrócila się do dwóch ostatnio jak mi się wydaje i są to właśnie te dwie osoby wymienione z nazwiska. Wygląda więc na to, że stanę przed wyborem mniejszego zła?
Krzysztof Broniec

Postprzez paula » 22 paź 2006, o 15:18

Nie rozumiem zarzutów pod adresem Pani Muniak. Chyba ich adresat nie ma podstawowej wiedzy na temat zarządzania gminą. Przypomnę więc, że wszystkie strategiczne decyzje związane z gminą może podjąć tylko wójt, gdyż tylko on posiada odpowiednie kompetencje. Na tym stanowisku Pani Muniak nie miała szansy się wykazać. A nowe osoby z "zewnątrz"? Nie chcę znów obserwować jak ktoś uczy się na swoich błędach...
paula

Postprzez Krzysztof J » 22 paź 2006, o 16:06

racja, ADRESAT zarzutow nie ma podstawowej wiedzy :wink:
Krzysztof J

Postprzez PiVi » 22 paź 2006, o 18:48

Krzysztof Broniec napisał(a):Czy istnieją zatem jakieś alternatywne kandydatury? Na początku bylo jakoby pięciu kandydatów, ale lista skrócila się do dwóch ostatnio jak mi się wydaje i są to właśnie te dwie osoby wymienione z nazwiska. Wygląda więc na to, że stanę przed wyborem mniejszego zła?

Lista nie skrocila sie jeszcze do dwoch...
Te dwa nazwiska wywoluja po prostu najwiecej emocji - bo dali sie juz poznac. Ciezko wypowiadac sie na temat osoby o ktorej sie nic nie wie,
albo wie bardzo niewiele- niestety "nowi" nie dali nam za duzo informacji
o sobie.
Alternatywa jest czlowiek z PiSu i PO. Obydwoje z Chotomowa.
Sam boje sie... ze glosy "Chotomowa" podziela sie na "naszych" kandydatow
- mamy ich trzech zas Jabłonna zaglosuje na Slonce Jablonny i bedzie po ptokach. Kleska urodzaju :)
Nadzieja taka ze p. Kubalski nie zbierze polowy stawki i bedzie druga tura.

Pytanie kto sie w niej zmierzy... bo jesli sam mialbym wybierac np Kubalski vs PiS.... brrrr :)

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)