Dobra rada na wybory

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez szumski » 25 paź 2006, o 10:19

Tak Machnasiu Drogi. Często myślę, że jak kandydat na wójta, starostę czy prezydenta R.P. nie będzie obiecywał np. pomocy i ułatwień dla małych przedsiębiorców tylko popatrzy prosto w kamęrę i powie mam was w d..... radźcie sobie sami, to właśnie na niego zagłosuję i będę dumny, że nie wybrałem hipokryty. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez General » 25 paź 2006, o 12:14

Machnaś napisał(a):Najlepiej to nic nie obiecywać 8)
No bez przesady ale obiecanki musza mieć swoje granice !!!.Jesli ktoś obiecuje hurtowo to dla paru głosów i palmy na ul.Partyzantów obieca, a 10 sekund po wygranych wyborach o obietnicach zapomni i znowu będzie po staremu czyli 100 lat za (chociażby) Wieliszewem.A smutne jest tylko to że dużo naiwniaków te obiecanki kupi, a "obiecantowi :wink: " w to graj!!.
General

Postprzez Tommy » 27 paź 2006, o 19:44

Ja też czytałem ulotkę p. Muniak. Tam jest wszystko co programach pozostałych kandydatów, tylko zebrane do kupy. Niebywałe! Brakuje tylko małego lotniska w Jabłonie, zamiast komunikacji miejskiej.
Tommy

Postprzez MISIO » 27 paź 2006, o 21:23

Tommy napisał(a):Ja też czytałem ulotkę p. Muniak. Tam jest wszystko co programach pozostałych kandydatów, tylko zebrane do kupy. Niebywałe! Brakuje tylko małego lotniska w Jabłonie, zamiast komunikacji miejskiej.

Nic dodać nic ująć :D :D
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Vera » 27 paź 2006, o 21:24

Tommy lepsze to niż NIC które prezentuje twój kandydat na wójta.
Co się tyczy sondy to widać że koło PO się okrutnie sprężyło.
A tak na marginesie to dwa lata temu była sonda "jak oceniasz pracę wójta" i okazało się że na" bardzo dobrze" głosowało więcej osób niż liczy liczba mieszkańców gminy Jabłonna.
Vera

Postprzez szpak » 27 paź 2006, o 22:44

wij napisał(a):
Machnaś napisał(a):a 10 sekund po wygranych wyborach o obietnicach zapomni i znowu będzie po staremu czyli 100 lat za (chociażby) Wieliszewem.A smutne jest tylko to że dużo naiwniaków te obiecanki kupi, a "obiecantowi :wink: " w to graj!!.

jak to chociazby za Wieliszewem - w koncu Wieliszew to elita zaradnych gmin :evil: :)
szpak
Radny Powiatu

Postprzez Tommy » 28 paź 2006, o 13:24

@Vera

Nie jesteś chyba do końca obiektywna!!?? Lubisz być okłamywana? Wyrób czekolado podobny zamiast pysznej czekolady z orzechami.

Po pierwsze czy takie obiecanki mogą mieć jakąś wartość?
Oczywiście, nie, bo przecież gmina nie ma takiego funduszu. A jeśli te obiecanki mijają się z prawdą to jak to świadczy o kandydacie. To zwykła, kiełbacha wyborcza, na dodatku na papierowej zapyziałej tacce z odzysku. Z odzysku – bo ten kandydat w swojej ulotce pisze o dwudziestu latach pracy w strukturach samorządowych Gminy Jabłonna.

I co? Teraz raptem wie jak przyśpieszyć, zmienić, poprawić. A czy ma szanse oderwać się od swoich korzeni, znajomości, układów, zobowiązań? Pani Muniak naprawdę robi na mnie dobre wrażenie, ale czy jest to osoba, która może nam pomóc zmienić wizerunek gminy i znaleźć się „w elicie zaradnych gmin”? Niech sobie pracuje w gminie, jej doświadczenie - jak funkcjonuje „struktura samorządowa”, - na pewno trzeba wykorzystać.

A jeśli chodzi o „NIC” Marka Półturzyckiego to poczytaj sobie na forum, o czym piszą koledzy z platformy. Jak mało daj znać to z przyjemnością dorzucę.
Tommy

Postprzez realista » 29 paź 2006, o 11:19

Tommy ma rację.
Nawet jeśli Pani Muniak jest poczciwą osobą i chce dobrze, to jednak tak łatwo z układów i układzików się nie wywynie. Tym bardziej, że jak w przedsiębiorstwie jest źle i nie ma wyników, to do posprzątania i poukładania bałaganu nigdy nie zatrudnia się osoby z wewnątrz.
Mówcie co chcecie ale jeśli chcemy,żeby gminia osiągnęła wyniki choćby w połowie zbliżone do wielokrotnie wspominanego Wieliszewa, to nie mamy wyjścia, musimy wybrać kogoś z zewnątrz spoza tych lokalnych układzików.
realista

Postprzez dezorganizator » 29 paź 2006, o 11:57

Tommy napisał(a):Ja też czytałem ulotkę p. Muniak. Tam jest wszystko co programach pozostałych kandydatów, tylko zebrane do kupy. Niebywałe! Brakuje tylko małego lotniska w Jabłonie, zamiast komunikacji miejskiej.

To już lepiej stację kolejową dla ekspresów, wzór jest gotowy, sukces murowany, Włoszczowa niedługo nazwę na Gosiewo zmieni. Za cztery lata planowany jest okrągły jubileusz z okazji 10 pasażera na tej linii, w sam raz na nowe wybory by było...Uczyć się trzeba od najlepszych. Dla kandydatów mam jeszcze parę innych pomysłów gratis:
- Wyższa Szkoła Tańca Góralskiego w Dąbrowie Chotomowskiej
- Port Floty Wielorybniczej w Jabłonnej
- I Mistrzostwa Świata w Sikaniu Pod Wiatr w Skierdach

Była jeszczę ściana wspinaczkowa, ale już powstała w Jabłonnej...
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez szumski » 29 paź 2006, o 12:05

Te mistrzostwa bym zarezerwował tylko w kategorii żeńskiej a tak to jesteś lepszy szutnik i kłusownik ode mnie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)