samozadowolenie radnych

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

samozadowolenie radnych

Postprzez Krzysztof J » 22 wrz 2006, o 20:34

wlasnie przeczytalem wywiady w DOOKOLA NAS z dwiema radnymi mijajacej kadencji

jedna pani stwierdzila m.in.:
"udalo sie rozwiazac problem przedszkola w Jablonnie...problemu przedszkola w Chotomowie nie udalo sie rozwiazac"
"remontu do tej pory nie udalo sie przeprowadzic"
"myslalam ze uda sie chociaz w czesci w naszej miejscowosci przeprowadzic wodociag"
"jestem zadowolona ze wspolpracy z innymi radnymi"
"nie mam tu sobie nic do zarzucenia"

a druga pani stwierdzila m.in.:
"gimnazjum nie ma gdzie pobudowac"
"trzeba podjac jakies kroki bo w obecnej szkole robi sie naprawde ciasno"
"na wybudowanie nowej szkoly potrzebna jest duza dzialka budowlana, ktora gmina musialaby kupic"
"wiadomo ze najwieksze pieniadze ida w tej chwili do Jablonny"
"liczylam na wiecej inwestycji na terenie Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej"
"mam poprawne stosunki ze wszystkimi radnymi"

samozadowolenie, ze szkoda gadac

jak ktos kto przez CZTERY LATA reprezentowal mieszkancow Chotomowa i ich interesy w radzie gminy moze wygadywac takie rzeczy???
to przeciez radni maja wplyw na kolejne budzety gminy, na decyzje o inwestycjach, szkole, iwodociagach, td.
a za najwiekszy sukces uwazaja ze sie ze wszystkimi lubia???

radny powinien o interesy swojej spolecznosci WALCZYC, to jest jego obowiazek a nie nawiazywanie kolezenskich stosunkow

dramatycznie potrzebujemy NOWYCH RADNYCH, ktorym sie chce i ktorzy potrafia cos zrobic dla swojej spolecznosci
Krzysztof J

Postprzez szpak » 14 paź 2006, o 23:07

mysle, ze nic tak dobrze nie wplywa na jakosc pracy to konkurencja - dlatego jesli "spoleczni przedstawiciele" zauwaza, ze konkurowanie samymi haslami wyborcom nie wystarcza to napewno niektorzy z nich wezma sie mocno za robote.
Pamietajcie jednak, zeby nie robic wymiany dla samej wymiany - dlatego moze warto byloby zaproponowac zorganizowanie debaty. Papier na ulotki przyjmuje wszystko, za to podczas takiej debaty moze sie okazac, ze "ideal" nie daje sobie rady nawet z kontrkandydatem - a co dopiero z prawdziwymi problemami.
Moze ktos z Panstwa podjalby sie tego?
pozdrawiam
Pawel Kownacki
szpak
Radny Powiatu

Postprzez mieszkaniec » 14 paź 2006, o 23:25

Nie zagłosuję na zadnego z dotychczasowych BEZ-RADNYCH i kandydatów na wójta zamieszanych w obecne i byłe władze gminne bo:
1. Mam dość towarzystw wzajemnej adoracji i ich członków zapatrzonych w siebie.
2. Mam dość nepotyzmu i klanów rodzinnych, które ciągną do władz gminy tylko po to aby być przed innymi klanmi rodzinnymi.
3. Mam dość niekompetencji, braku incjatywy.
4. Mam dość szamba przed domem, które regularnie opróźniam i szamba sąsiada, który swojego szamba nigdy nie opróżnia.
5. Mam dość dróg, które niszczą mi kolejny samochód.
6. Mam dość przepełnionej szkoły
7.Mam dość szefowej przedszkola do jest jaka jest.
8. Mam dośc lokalnych komitetów, które uaktywniają sie na dzień przed wyborami, a nawet jak wygrają w gminie to nie mają przełożenia na powiat, wojewódzctowo bo go miec nie mogą

Czy w naszej gminie dedąjakieś komitety partyjne?
mieszkaniec

Postprzez szpak » 14 paź 2006, o 23:31

ok Mieszkancu - moze masz racje ale szkoda by bylo przy definowaniu obecnych radnych skrzywdzic kogos, kto narpawde ma na celu jakas poprawe sytuacji zycia w Gminie Jablonna.
A ponadto czy nie zauwazyles, ze czesto ludzie maja krotka pamiec i mimo wielu grzechow radnego czy radnej i tak zaglosuja na ta osobe bo to zawsze ktos juz znajomy, a nowa osoba to wielka niewiadoma.
Np zaloze sie, ze ja choc mam wiele lat praktyki w kierowaniu stowarzyszeniem i kilka projektow unijnych za soba mialbym problemy w starciu z obecnym radnym, nawet jesli jego kwalifikacje sa "dopuszczajace". Po prostu ludzie czesto kieruja sie przy tak waznych wyborach emocjami a nie rozumem.
Paweł Kownacki
szpak
Radny Powiatu

Postprzez szumski » 15 paź 2006, o 03:08

"Dlatego moze warto byloby zaproponowac zorganizowanie debaty"

Oczywiście ale raczej do tego nie dojdzie. Na forum mamy już kandydatów na radnych i co? Dyskusja forumowa przypomina dziecięcą grę w "pomidor".
Pytanie - skąd środki na inwestycje, odpowiedź - Pani dyrektor przedszkola nie nadaje się do pełnienia funkcji. Mamy więc lokalnego "Rokitę" w osobie dyrektorki i to musi nam wystarczyć za wszystkie debaty jak Pawlakowi (Sami Swoi) bimber na chrzcinach musiał zastąpić samograja. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szpak » 15 paź 2006, o 07:39

skad srodki??dotychczas radnych to nie obchodzilo - to wojt i jego ekipa powinna sie tym zajmowac, ale jesli taki radny będzie przynajmniej sie orientowal jakie sa programy, gdzie uderzac o pieniadze to bedzie w stanie od wojta wymagac odpowiednich dzialan.
Bedize mogl powiedziec Pani Wojt/Panie Wojcie dlaczego gmina nie wystapila do EFS(albo od 2007 do "Kapitalu ludzkiego") z projektem na szkolenia badz na pomoc w rozwijaniu dzialanosci gospodarczej...
Wracajac do debat = moze zrobilibyscie przynajmniej debate kandydatow na wojta. Wtedy zobaczycie, kto staje do wyborow tylko z haslami a kto z gotowym programem naprawczym.
W razie czego sluze pomoca.
Pawel Kownacki
szpak
Radny Powiatu

Postprzez mieszkaniec » 16 paź 2006, o 03:17

Widać gołym okiem ,że wybory są bardzo blisko

malowanie jezdni
układanie chodników
budowanie pomników
sadzenie zieleni
buzery bajery
Szanowni Państwo nie miejcie złudzeń już w grudniu będzie spokój na kolejne trzy lata

Wybory powinny być co trzy miesiące.
Oj działo by sie działo
mieszkaniec

Postprzez Tommy » 16 paź 2006, o 09:39

Nie może być "spokoju". Szlak mie trafi jak okaże się, że trzeba czekać cztery lata na kolejną szanse. Ktoś fajnie zauważył, że wybory można by organizować częściej choćby co pół roku - byśmy mieli piękne chodniki. Tylko, że to tekst do kabaretu, a nie pomysł na poprawę.

A tu trzeba mieć pomysł, wiedzę jak i doświadczenie. Jestem jak najbardziej za głosem Szpaka. Depata, porównania i wybrać najlepszego. Cudów nie ma. Przydał by się nam Bil Gates, ale tan ma już swój interes. Trzeba wydusić co się da z tego co mamy.
Tommy

Postprzez szpak » 16 paź 2006, o 18:38

Mysle, ze taka debata wymaga spelnienia tylko kilku warunkow - potrzebna jest osoba o swietnej opinii, apolityczna, umiejąca moderowac dyskusje,
do tego sala - chocby Osrodek Kultury w Chotomowie lub Jablonnie ...
moderator jednak powinien miec scenariusz rozmowy by taka debata nie zakonczyla sie pyskowka lub... wiadomo do czego moga prowadzic emocje.
Wydaje mi sie, ze dobrze byloby gdyby zostaly nazwane po imieniu kwestie problemowe najistotniejsze dla gminy i następnie..
podczas debaty kazdy kandydat (np na wojta) bedzie przedstawial swoje stanowisko w danejproblemowej kwestii...
a pozniej zeby jednak podgrzac napiecie:) kazdy kandydat bedzie mogla zadac po jednym pytaniu do kazdego z kontrkandydatow. Oczywiscie Moderator musi caly czas miec wszystko pod kontrola - tzn nie moze pozwalac na obrazanie rozmowcow.
Gdybym nie byl kandydatem do powiatu rowniez z waszej gminy to chetnie bym sie podjal takiej roli - ale moze ktos z was ma moze znajomego dziennikarza albo zna inna osobe, ktora moglaby BEZSTRONNIE poprowadzic taka debate??
pozdrawiam
Pawel Kownacki
szpak
Radny Powiatu

Postprzez Krzysztof J » 16 paź 2006, o 20:20

taka debata to swietny pomysl
jesli wszystkie strony, a przynajmniej wiekszosc, beda zainteresowane to podejmuje sie sprowadzic do nas jakiegos dobrego dziennikarza z TV lub prasy zeby te debate poprowadzil
tylko kandydaci musza sie zrzucic na jego honorarium, :D
i trzeba jeszcze oplacic firme ochroniarska, zeby szyby ani zeby nie powypadaly :wink:
Krzysztof J

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)