Stanowisko Koła PO Gminy Jabłonna

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Vera » 13 paź 2006, o 15:35

Krzysztofie,a co ty zrobiłeś ażeby uzdrowić sytuacje w przedszkolu.
Vera

Postprzez Krzysztof J » 13 paź 2006, o 16:13

nie chce sie chwalic, ale troche pomagalem mojej zonie i jej kilku kolezankom ktore przez pare miesiecy staraly sie doprowadzic do zmian w przedszkolu, w tym m.in. poprzez powolane stowarzyszenie na rzecz poprawy edukacji w Chotomowie
byly np. rozmowy z urzednikami gminy i z wojtem - ktory chcial pomoc, oraz z radnymi z Chotomowa - ktorzy obronili pania dyrektor i zachowali status quo, bo w glosowaniach byli przeciwko zmienianiu czegokolwiek
i powiem szczerze ze wlasnie ta historia mnie przekonala zeby wystartowac w wyborach, bo zobaczylem, ze jak mi sie cos nie podoba to zamiast narzekac musze sam sprobowac to zmienic, bo inni za mnie tego nie zrobia
Krzysztof J

Postprzez Krzysztof J » 13 paź 2006, o 16:27

@toja

piszac o dziwacznych kolach nie chcialem nikogo obrazac tylko wyciagnalem wnioski w poprzednich wyborow
np. w 2002 roku jeden z radnych wystartowal z komitetu o nazwie CHOTOMOW 21 WIEKU a dzis nie moze kandydowac bo ma wyrok - znaczy sie na tym polega 21. wiek? :wink:

lista partyjna - to zawsze jest jakis wiekszy konkret, ogolny program, sa ludzie ktorzy to firmuja, sa procedury przyjmowania kandydatow i ich usuwania jesli zachowaja sie niegodnie
oczywiscie nie daje to nigdy stuprocentowej gwarancji, ale po prostu stwarza wieksze szanse ze ci ludzie spelnia swoje plany dzialania, ze bedzie ich jak rozliczyc i skontrolowac
Krzysztof J

Postprzez szumski » 13 paź 2006, o 20:34

No to pajechali. Proszę jeszcze raz Szanownego Pana o ustosunkowanie się do mojego pytania odnośnie monopolu i UOKiK, oraz czy i jakie stawki opłat adiacenckich Wasza partia będzie forsować w radzie. Chyba nie chcesz mi Pan powiedzieć że kasa na te autostrady, wodociągi, gazociągi etc. w Chotomowie to nagle z nieba spadnie. W krótkich żołnierskich słowach. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Vera » 14 paź 2006, o 07:02

W czym tkwi problem przedszkola chotomowskiego . Moje dzieci są wychowankami tego przedszkola i bardzo sobie to chwalę. Nawet wczoraj rozmawiała z sąsiadką na ten temat, której dziecko uczęszcza do naszego przedszkola i niema żadnych poważniejszych zastrzeżeń.T ak jak twierdzi jest bardzo dobra opieka,miłe panie opiekunki i stworzona przyjazna rodzina atmosfera.
Vera

Postprzez Krzysztof J » 14 paź 2006, o 08:45

@vera
przedszkole chotomowskie poznalem dobrze bo moje dziecko tam chodzilo
panie sa bardzo fajne, lokal dobry, mila atmosfera, ale z jednym wyjatkiem -
problem tego przedszkola tkwi w pani dyrektor, ktora jest osoba absolutnie nie nadajaca sie do pelnienia takiej funkcji
szczegolowe zarzuty oraz przyklady jej zachowan znajdziesz jak uwaznie poczytasz posty w watku przedszkolowym obok

natomiast z formalnego punktu widzenia umowa jest tak skonstruowana ze nie zabezpiecza interesow gminy
tylko jeden przyklad - gmina dofinansowuje kazde dziecko ktore chodzi do przedszkola suma okolo 385 zlotych, ale ile dzieci naprawde chodzi - gmina nie moze zweryfikowac, moze polegac tylko na oswiadczeniu pani dyrektor, zadna kontrola nie jest mozliwa
oprocz tego kwestia remontow, ktore powinna pani dyrektor wykonywac a nie robi tego, itd.
idz do gminy i poczytaj sobie te umowe, zobaczysz jakie smieszne punkty sie tam znajduja
Krzysztof J

Postprzez Vera » 14 paź 2006, o 10:45

Czy wiesz kto i kiedy podpisał umowe w imieniu gminy Jabłonna.
Jak długo ta umowa ma jeszcz obowiązywać.
Vera

Postprzez Krzysztof J » 14 paź 2006, o 12:11

oto informacja na www.jablonna.pl z pytan do wojta gminy Jablonna:

Budynek, w którym mieści się Prywatne Przedszkole w Chotomowie został oddany w bezpłatne użytkowanie w zamian za prowadzenie w nim przedszkola na podstawie uchwały Rady Gminy Jabłonna Nr XVII/174/2000 z dnia 19.04.2000 r. na okres dziesięciu lat, tj. od dnia 01.09.2000 r. do 31.08.2010 r. (...)
Krzysztof J

Postprzez toja » 14 paź 2006, o 18:25

pomagales żonie ?
a to przepraszam ,ale rzuciles mnie na kolana
toja

Postprzez Krzysztof J » 15 paź 2006, o 12:45

@szumski
Panie Kazimierzu, a propos oplat adiacenckich powinni sie wypowiadac kandydaci na wojta a nie radnych
Chyba pan wie, ze rada gminy dwa lata temu, w marcu 2004, uchwalila oplaty w maksymalnie dopuszczalnej przez ustawe wysokosci 50%
I to bylo wszystko co radni moga zrobic, reszta nalezy do wojta - to on zgodnie z ustawa i rozporzadzeniem RM nalicza oplaty i decyduje o ich pobieraniu lub uchylaniu
W naszej gminie do tej pory wojt nie naliczyl nikomu ani zlotowki, z dwoch powodow - 1 - bo tak malo sie u nas prowadzi inwestycji (oplata powstaje kiedy dzieki nwestycjom w infrastrukture ze srodkow publicznych wzrosnie wartosc dzialki), 2 - a nieliczne przypadki kiedy to mozna bylo zrobic - podobno skomasowano oplaty ze srodkami na wykup drogi
oplaty adiacenckie gmina powinna traktowac jako wazne zrodlo srodkow z ktorych sa finansowane inwestycje
pozdrawiam
Krzysztof J

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)