Radni bezradni i inni ..

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez Krzysztof J » 12 paź 2006, o 20:07

no to witam konkurencje, bo ja kandyduje z tego samego okregu :)
ale uwazam ze takie dorazne komitety w rodzaju MIESZKANCY PRZECIWKO, ODLOTOWA WIES, MILOSC I WIERNOSC nie maja sensu, bo natychmiast po wyborach sie rozpadaja i radni wybrani z ich listy nie maja zadnego spojnego programu ani zaplecza
dlatego ja osobiscie startuje z listy partyjnej PO
bedziemy teraz mogli prowadzic merytoryczna dyskusje na forum
pozdro
Krzysztof J

Postprzez szpak » 14 paź 2006, o 23:01

MOze ktos uzna ze moja wieksza aktywnosc na waszym forum wynika, ze kandyduje do Rady Powiatu, ale mysle, ze moge jednak zabrac glos w tej dyskusji.
Jestem koordynatorem projektu w ramach programu Leader+, ktory to projekt ma za zadanie przesuniecie decyzyjnego punktu ciezkosci z administracji samorzadowej w kierunku spolecznosci a zwlaszcza utworzonych w ramach programu Lokalnych Grup Dzialan.
Taka grupa powstala i u nas tzn na terenie gmin Jablonna, Wieliszew, Nieporet, Serock - pierwszy etap realizacji tej grupy byl realizowany przy pomocy firmy zewnetrznej, ale dopiero gdy w realizacje tego projektu wlaczyly sie stowarzyszenia idea leadera nabrala prawdziwych kolorow.
Dlatego wydaje mi sie, ze powinnismy mniej narzekac na radnych, na wojtow tylko nalezy sprawy brac we wlasne rece, zakladajcie stowarzyszenia, wstepujcie do LGD. W nowym okresie programowania wlasnie takie Lokalne Grupy Dzialania bedą jednymi z podmiotow, ktore beda "rozdawac" srodki na projekty lokalne - mysle ze im mniej zewnatrznych specjalistow (choc napewno wielokrotnie są niezbedni) a wiecej zaangazowania spolecznosci tym wieksza szansa, ze nadrobimy spory dystans dzielacy nas w tej dziedzinie od spoleczenstw zachodnich. (leader sprawdzil sie we Francji, Wloszech, Hiszpani i Niemczech)
Jesli moge odpowiedziec na jakies pytania dotyczace idei Leadera- sluze swoja osoba.
Pawel Kownacki
szpak
Radny Powiatu

Postprzez mieszkaniec » 14 paź 2006, o 23:30

Nie zagłosuję na zadnego z dotychczasowych BEZ-RADNYCH i kandydatów na wójta zamieszanych w obecne i byłe władze gminne bo:
1. Mam dość towarzystw wzajemnej adoracji i ich członków zapatrzonych w siebie.
2. Mam dość nepotyzmu i klanów rodzinnych, które ciągną do władz gminy tylko po to aby być przed innymi klanmi rodzinnymi.
3. Mam dość niekompetencji, braku incjatywy.
4. Mam dość szamba przed domem, które regularnie opróźniam i szamba sąsiada, który swojego szamba nigdy nie opróżnia.
5. Mam dość dróg, które niszczą mi kolejny samochód.
6. Mam dość przepełnionej szkoły
7.Mam dość szefowej przedszkola do jest jaka jest.
8. Mam dośc lokalnych komitetów, które uaktywniają sie na dzień przed wyborami, a nawet jak wygrają w gminie to nie mają przełożenia na powiat, wojewódzctowo bo go miec nie mogą

Czy w naszej gminie dedąjakieś komitety partyjne?
mieszkaniec

Postprzez Krzysztof J » 15 paź 2006, o 13:00

jasne ze sa listy partyjne
zapraszam do glosowania na liste PO - nie mamy nikogo z dotychczasowych ukladow
za to mamy na listach managerow z doswiadczeniem w urzedach i duzymy oraz mniejszym biznesie, profesjonalistow z roznych dziedzin - zarzadzania, inwestycji infrastrukturalnych, oswiaty, marketingu
pozdro
Krzysztof J

Postprzez eliza » 15 paź 2006, o 15:09

szpak
wywnioskowałam ,że jesteś bardzo optymiztycznie nastawiony do tego programu,ja też byłam i od początku uczestniczyłam w jej powstawaniu z ramienia gminy Jabłonna ,optymizm jednak szybko minął
mam jednak nadzieję,że się pomyliłam bo to rzeczywiście może być cenna inicjatywa
jeśli znajdziesz czas to napisz mi na doch@wp.pl na jakim jesteście teraz etapie
pozdr.
eliza

Postprzez szpak » 15 paź 2006, o 16:47

eliza napisał(a):szpak
wywnioskowałam ,że jesteś bardzo optymiztycznie nastawiony do tego programu,ja też byłam i od początku uczestniczyłam w jej powstawaniu z ramienia gminy Jabłonna ,optymizm jednak szybko minął
mam jednak nadzieję,że się pomyliłam bo to rzeczywiście może być cenna inicjatywa
jeśli znajdziesz czas to napisz mi na doch@wp.pl na jakim jesteście teraz etapie
pozdr.

Nastawiony jestem i optymistycznie i moze troche sceptycznie, optymizm wynika z samego sensu programu a ta nuta sceptycyzmu wychodzi z obaw, ze niezla idea moze sie potknac w naszej dziwnej rzeczywistosci.
Wyslalem juz maila ze szkicem sytuacji projektu - jesli ktos jeszcze z Forumowiczow bedzie zainteresowany to opowiem o projekcie tutaj na Forum.
pozdrawiam
Pawel Kownacki
szpak
Radny Powiatu

Postprzez młody » 20 paź 2006, o 15:21

Dzisiaj do rąk moich nieczystych wpadła mi ulotka wyborcza. Pełen radości i entuzjazmu zacząłem lekturę. Ulotka pana Boreckiego to pełen profezjonalizm artystyczny i komercyjny podparty "wojskową szkołą". Ładna szata graficzna i piękne zdjęcia z bombami-jednym słowem czysta, żołnierska forma. Ale.....zawsze musi być jakieś ale. Otóż nasz "szeregowiec Rayan" pisze takie słowa".....wychowywałem się w duchu Jasnej Góry..." , "Bóg w sercu..." czy coś takiego- nie ważne. Ważny jest fakt posługiwania się w tej "kampanii" najwyższymi wartościami dla większości Chotomowiaków i nie tylko. Jestem zły że ludzie potrafią posunąć się do takich rzeczy. Wiem że "to" dobrze działa na "moherowe bereciki" ale myślę że wiele osób może poczuć się urażonych i zdegustowanych. :evil: Niedługo to może doczekamy się przemówień na mównicy kościelnej a nasz Ksiądz będzie mówił na jakiego radnego głosować......

ludzie- trochę opamiętania.....
młody

Postprzez szpak » 20 paź 2006, o 15:52

moj plakat tez sie wielu nie spodoba... ale chyba bardziej duzo starszej mlodziezy - spece od marketingu uznali, ze przesadzilem:)...
ale wracajac do tematu - mysle, ze slowa "wychowalem sie w duchu Jasnej Góry" to tylko pusta formula - niech czyny kandydata poswiadcza, ze naprawde w tym duchu sie wychowal - moze pomaga innym, ratuje zycie, ....
pozdrawiam
Pawel Kownacki
szpak
Radny Powiatu

Postprzez młody » 20 paź 2006, o 17:03

szpak napisał(a):bardziej niech czyny kandydata poswiadcza, ze naprawde w tym duchu sie wychowal - moze pomaga innym, ratuje zycie, ....
pozdrawiam
Pawel Kownacki

ale pomagać i ratować życie można również w duchu Elvisa czy Boba Marleja. Obnosić się ze swoją "religijnością" i wykorzystywać to w swojej kampanii wyborczej jest nietaktem...
młody

Postprzez PiVi » 20 paź 2006, o 17:48

młody napisał(a): Niedługo to może doczekamy się przemówień na mównicy kościelnej a nasz Ksiądz będzie mówił na jakiego radnego głosować......

ludzie- trochę opamiętania.....

Osobiscie zdziwie sie gdy tego nie uslyszymy :)
W Jablonnej z pewnoscia bedzie o Sloncu Jablonny.
W Chotomowie... nie mam pojecia :)

A tutaj cos na temat obecnej wladzy i blokowania list:

Obrazek

PiVi
Ostatnio edytowano 25 paź 2006, o 19:56 przez PiVi, łącznie edytowano 1 raz
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)