ALTERNATYWA DLA CHOTOMOWA - KANDYDACI NA RADNYCH

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez General » 24 paź 2006, o 13:00

No dobra pytanie wzglendem waszego programu :1)dlaczego na szarym końcu jest kwestja drogi i chodników wedle Chotomowskiej(uważam jeśli chodzi o drogi to PRIORYTET !!!!!) ?? za przeproszeniem co mnie może intersować jakaś droga łącząca osiedla zachodniego Chotomowa czyżby najpierw robimy sobie dobrze a jak styknie kadencji to i może coś zrobimy dla pozostałych mieszkańców Chotomowa 2)Znamy realia finasowe i techniczne w gminie to dlaczego tyle obiecanek?, nie lepiej powiedzieć tak: nie zrobimy tego i tego bo z powodów np. finansowych nie damy rady, ale za to staniemy na uszach i wyprujemy sobie żyły żeby np.skanalizować cały Chotomów od dechy do dechy, tak by było chyba uczciwiej ?. Nie jestem ani z PO ani z PiS,LPR czy Samoob. i najśmieszniejsze że sam mieszkam w zachodnim Chotomowie dlatego proszę nie traktować moich pytań jako prowokacji lecz uczciwie na nie odpowiedzieć.Czołm!!!
Avatar użytkownika
General
 
Posty: 856
Dołączył(a): 11 paź 2006, o 14:06
Lokalizacja: Chotomów

Chotomowska

Postprzez Maro » 24 paź 2006, o 13:48

Owszem Chotomowska to bardzo ważny cel ale dla Powiatu, bo jest drogą powiatową. Gmina może jedynie partycypować w kosztach jak do tej pory. Jednak moje zdanie jest zupełnie inne. Powiat jak widać inwestuje głównie we wszystkie drogi powiatowe ale w Legionowie i tam skupia swoje zaangażowanie. Natomiast Chotomów jest dla nich wioską pod MIASTEM LEGIONOWEM i nie ma zamiaru pakować tutaj pieniędzy.
Efekt, droga Chotomowska modernizowana jest już od czterech lat po 600 mb. Gmina musi namawiać Powiat żeby on "zechciał zrobić swoją drogę", a potem Powiat realizuje ją jęśli zostaną funfusze na koniec roku z 50% udziałem Gminy.
Niestety tak nie może być bo Gmina jest zbyt biedna, żeby inwestować w nieswoje drogi, potem brak pieniędzy na drogi Gminne.

Streszczjąc jestem za Chotomowską ale realizwaną przez Powiat. Gmina powinna skupić się na swoich drogach, których przybywa jej rocznie kilkadziesiąt i na egzekwowaniu realizacji przez Powiat.

Ponadto jako Rada Osiedle Pogodne wystąpiliśmy do Wójta o wprowadzenie stosownych zmian do planu zagospodarowania przestrzennego tak aby było mozliwe wykonanie projektu ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż tej drogi i dokończenie brakującego oświetlenia Chotomowskiej na długości ok. 1 km. Obecnie projekt jest w trakcie realizacji.

Mariusz Grzybek - Rada Osiedla Pogodne
Maro
 

Postprzez General » 24 paź 2006, o 14:00

A co jest dla was bezwzględnym priorytetem takim najważniejszym dla którego jesteście w stanie wyjść na barykady i będziecie go realizować "po trupach :wink: ".No bo wiadowmo realizacja jednocześnie waszych sześciu punktów programu jest (wedłóg mnie !!) całkowicie niemożliwe.
Avatar użytkownika
General
 
Posty: 856
Dołączył(a): 11 paź 2006, o 14:06
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez Maro » 24 paź 2006, o 14:16

Odpowiem tak - najważniejsza jest infrastruktura (w pierwszej kolejności drogowa) jednak żeby mogła ona byc realizowana musi być przygotowany mądry i przede wszystkim zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzennego Zachodniej części Chotomowa, bo bez niego nie ma żadnej inwestycji.

Mariusz Grzybek - Rada Osiedla Pogodne
Maro
 

Postprzez szumski » 24 paź 2006, o 14:34

Masz rację ale zawsze jest ale. Pisałem już tutaj, że właściwym dla drogi powiatowej jest powiat ok, jeżeli jednak już się mleko wylało i pół banki rocznie poooooszło to gmina jest też niejako inwestorem i powinna zadbać o wywaloną kasę a nie pozwalać na topienie jej w błoto. Wasz program dotyczy tylko części Chotomowa a to nie przysporzy Wam zwolenników, ściskanie łapki a`la Wałęsa też. Wszystkie parametry dla dróg publicznych są zawarte w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej (pobocza, oświetlenie, ścieżki rowerowe też) i to trzeba egzekwować tzn. zaskarżać do PINB, WINB i na koniec do GUNB. Trzeba położyć kres dyletanckiemu "kruszywowaniu" i topieniu publicznych pieniędzy w błoto.

Zanim popadniecie w samouwielbienie z powodu tej nowej drogi na Osiedle Pogodne przejrzyjcie zał. nr. 5 do wwym. rozporządzenia żeby ciemny chotomowski chłop Kazek Szumski po dwóch sezonach zimowych nie nadijał się na forum jak to to się rozlezie. Zapewniam, że nie omieszka bo jest ze Wschodniego Chotomowa - czyli nie objęty tym Waszym edenem. Szczęść Bo.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez General » 24 paź 2006, o 14:55

A czy w tej sytuacji nie obawiacie się że elektorzy z pozostałej części Chotomowa(duża większość!!) pomyslą sobie tak:-"No proszę te cwaniaczki z zachodniej części chcą sobie wybudować wygodną drogę dla swoich limuzyn a my nie mamy kanalizacji,szkoła pęka w szwach,a co nasze uliczki są gorsze toż to jedna wielka dziura!!!!Będą załatwione globalne problemy Chotomowa ,będą chodniczki wedle głównych dróg, bedzie szkoła, kanalizacja to potem budujmy sobie nasze lokalne uliczki a narazie to WARA OD WŁADZY !!!!". No i co moi drodzy wtedy zrobicie !!!!
Avatar użytkownika
General
 
Posty: 856
Dołączył(a): 11 paź 2006, o 14:06
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez Krzysztof J » 24 paź 2006, o 15:38

drogami powiatowymi musi sie zajmowac powiat

i dlatego radni naszej gminy powinni miec przelozenie na to co sie dzieje w powiecie
takie przelozenie powstanie tylko wtedy kiedy radni beda pochodzic z partii politycznych obecnych na forum rady powiatu i rady gminy
od lat w naszej gminie rzadza lokalne stowarzyszenia i kola, komitety osiedlowe bez jakiegokolwiek wplywu wyzej, bez mozliwosci oddzialywania na starostwo czy wojewodztwo
i jak znow wybierzemy kolejnych osiedlowych dzialaczy to znowu powiat nam pokaze gest Kozakiewicza albo kaze sie dokladac do swojej ulicy

think global, act local
Krzysztof J
 
Posty: 537
Dołączył(a): 17 wrz 2006, o 20:45
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Plan zagospodar. zach. części Chotomowa-według Alternatywy

Postprzez Małgorzata Mączyńska » 24 paź 2006, o 16:51

Maro napisał(a):Odpowiem tak - najważniejsza jest infrastruktura (w pierwszej kolejności drogowa) jednak żeby mogła ona byc realizowana musi być przygotowany mądry i przede wszystkim zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzennego Zachodniej części Chotomowa, bo bez niego nie ma żadnej inwestycji.

Mariusz Grzybek - Rada Osiedla Pogodne


Niewątpliwie ważny jest plan, szkoda tylko,że w momencie kiedy trzeba było go oprotestować, w związku z jego licznymi wadami zajęliście się Państwo wyłcznie swoją częścia czyli Osiedlem Pogodne.
Małgorzata Mączyńska
 

Postprzez Małgorzata Mączyńska » 24 paź 2006, o 17:11

wij napisał(a):A czy w tej sytuacji nie obawiacie się że elektorzy z pozostałej części Chotomowa(duża większość!!) pomyslą sobie tak:-"No proszę te cwaniaczki z zachodniej części chcą sobie wybudować wygodną drogę dla swoich limuzyn a my nie mamy kanalizacji,szkoła pęka w szwach,a co nasze uliczki są gorsze toż to jedna wielka dziura!!!!Będą załatwione globalne problemy Chotomowa ,będą chodniczki wedle głównych dróg, bedzie szkoła, kanalizacja to potem budujmy sobie nasze lokalne uliczki a narazie to WARA OD WŁADZY !!!!". No i co moi drodzy wtedy zrobicie !!!!


Muszę niestety przyznać rację tej opinii.Lokalni samorządowcy minionej kadencji, ale też obecni kandydaci( np Alternatywa) prześcigają sie w obietnicach. Po wyborach zapewne rozpocznie się wyścig o kasę na te lokalne dróżki. O tym, czy nie zgubimy priorytetów mam nadzieję zdecydują wyborcy.Głosujcie na poważne partie polityczne.
Małgorzata Mączyńska
 

Postprzez amam » 25 paź 2006, o 13:59

wij napisał(a):.... za przeproszeniem co mnie może intersować jakaś droga łącząca osiedla zachodniego Chotomowa czyżby najpierw robimy sobie dobrze a jak styknie kadencji to i może coś zrobimy dla pozostałych mieszkańców Chotomowa .....


Nie zgadzam się
Wystarczy sprawdzić co się dzieje codziennie rano w okolicach wyjazdu z z Bagiennej i Żeligowskiego na Partyzantów
Znaczna częśc tego ruch zostanie przejeta przez nową ulicę - centrum Chotomowa ze zjazdem na Legionowo na pewno na tym skorzysta
Patrząc na ilość nowych domków w okolicach osiedla ekologicznego jest to jak najbardziej potrzebna inwestycja wręcz niezbedna w perspektywie kilku lat
amam
 

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron