Polemika Platformy Obywatelskiej RP z Alternatywą

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Polemika Platformy Obywatelskiej z Alternatywą

Postprzez Małgorzata Mączyńska » 31 paź 2006, o 15:43

Krzysztofie,
powiem więcej, lokalni działacze nie tylko będą zabiegać, oni już są zakładnikami własnych obietnic wyborczych. Kiedy trzeba będzie wybierać zadania, zdecydować o hierarchii spraw będą w konflikcie ze sobą! To zapoznany mechanizm. Tylko silny klub w Radzie moze przeciwdziałać takim tendencjom.
Małgorzata Mączyńska

Postprzez Krzysztof Broniec » 1 lis 2006, o 00:12

Kochany Panie Krzysztofie

Myślę, iż przeoczyłem pańskie wpisy dotyczące budowy dróg osiedlowych, we współfinansowaniu infrastruktury, w akcjach społecznych związanych z edukacją, w opiniowaniu projektów planu zagospodarowania, itd. Podziwiam, że robiliście to nie pod szyldem PO, tylko prywatnie, jako mieszkańcy i sąsiedzi, czyli na tej samej zasadzie co Alternatywa. Wygląda na to, że Alternatywa zaczyna być pewnym punktem odniesienia w naszej wymianie zdań, co mnie cieszy.
Zgadzam się z panem, że patologią jest jeśli gmina nie buduje infrastruktury (jak mniemam, pani Mączyńska użyła po prostu niefortunnego skrótu myślowego), tylko musza to robic sobie sami mieszkańcy - płacąc drugi raz za to samo bo przeciez 39% ich PIT już do gminy trafiło wcześniej.
Rozumiem, że podobnie jak Alternatywa, stworzyliście koło PO poniewaz uważacie, że w ten sposob można skuteczniej zabiegac o sprawy gminy. To tylko powód do zadowolenia dla mnie. Mam nadzieję, że bardzo szybko uda Wam się znaleźć wspólny język z lokalnymi dzialaczami w realizacji lokalnych interesów, zarówno na poziomie osiedla jak i gminy.
Myślę też, że jest bliżej niż dalej do takiego porozumienia.
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Broniec

Re: Polemika Platformy Obywatelskiej z Alternatywą

Postprzez zorro1 » 1 lis 2006, o 14:57

Małgorzata Mączyńska napisał(a): ...powiem więcej, lokalni działacze nie tylko będą zabiegać, oni już są zakładnikami własnych obietnic wyborczych (...) To zapoznany mechanizm. Tylko silny klub w Radzie moze przeciwdziałać takim tendencjom.

Mówiąc krótko: gdy radni PO (o ile zostaną wybrani) bedą realizować obietnice wyborcze - to OK i będzie to wierność tymże obietnicom. Gdy zaś będą to robić radni z lokalnych komitetów, to tylko dlatego, że są bezwolnymi zakładnikami własnych obietnic. Cóż logika p. Mączyńskiej powala. Nie pierwszy raz zresztą. Przeglądając jej posty nie mogę oprzeć się wrażeniu, że mam do czynienia z przemądrzałą doktrynerką po przyśpieszonych kursach partynych sypiącą wyuczonymi (p. Małgorzato proponuję w wolnej chwili sprawdzić w słowniku PWN znaczenie słowa "zapoznany") formułkami na temat wyższości radnych partyjnych nad wszystkimi innymi. Mentorski ton jej wypowiedzi coraz bardziej przekonuje mnie, żeby nie głosować na listę, na której będzie jej nazwisko.

ad Krzysztof J
Popieram Dezorganizatora w kwestii anonimowości. Mnie też krew zalewa gdy słyszę wezwania do ujawnienia swojego nazwiska na forum, świadczące o zupełnym niezrozumieniu medium jakim są fora internetowe. Nie Panowie! To nie my startujemy w wyborach. To nie my walczymy o wasze głosy tylko odwrotnie. W związku z czym sugeruję trochę wiecej pokory.
Zorro1 (imię i nazwisko do własnej wiadomości)
zorro1

Re: Polemika Platformy Obywatelskiej z Alternatywą

Postprzez dezorganizator » 1 lis 2006, o 18:16

Małgorzata Mączyńska napisał(a):Krzysztofie,
powiem więcej, lokalni działacze nie tylko będą zabiegać, oni już są zakładnikami własnych obietnic wyborczych.

Ludzie, lokalni działacze będą realizować swoje obietnice!!! Zgroza, nie wolno do tego dopuścić!!! Jeszcze je naprawdę zrealizują, i co ??? Co będziemy obiecywać ciemnemu ludowi w następnych wyborach??? Powinno się tego zabronić, bo może się okazać, że trzeba się będzie wziąć do roboty i poważnie traktować te dyrdymały, które co cztery lata obiecujemy motłochowi!!!
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez Krzysztof J » 1 lis 2006, o 18:51

masz racje @zorro, pokora zawsze jest potrzebna

nie naduzywaj anonimowosci do rzucania wyzwiskami, a wszystko bedzie OK
Krzysztof J

Postprzez zorro1 » 1 lis 2006, o 19:45

O ho, ho. Solidarność partyjna działa. Wyzwiskami? Poproszę o konkrety. Przypomina mi się jak Tusk na trybunie sejmowej stawał w obronie Zyty Gilowskiej. Swoją droga skoro jestęście państwo tacy delikatni, to może nie bierzcie się za politykę. To nie jest zajęcie dla wrażliwych panienek i obrażalskich paniczyków.
Z partyjnym pozdrowieniem
Zorro1
zorro1

Postprzez Krzysztof J » 1 lis 2006, o 19:56

"przemądrzała doktrynerka" to chyba nie komplement
Krzysztof J

Postprzez Krzysztof J » 1 lis 2006, o 20:00

aha, jeszcze jedna uwaga

pamietajmy ze w wyborach samorzadowych oddajemy glosy na LUDZI a nie listy
kazdy z nas jako wyborca w wyborach do rady gminy dysponuje tylu glosami ilu radnych wybieranych jest w jego okregu
np. w obu okregach z Chotomowa kazdy wyborca moze oddac trzy glosy

i moze oddac trzy glosy na trzy osoby z trzech roznych list
glosy na poszczegolne nazwiska na liscie nie sumuja sie

kazdy kandydat zbiera tylko swoje glosy; listy sluza tylko dookresleniu kto zacz, wybory nie sa proporcjonalne

obywatele! do urn!
Krzysztof J

Postprzez dezorganizator » 1 lis 2006, o 20:01

zorro1 napisał(a): Swoją droga skoro jestęście państwo tacy delikatni, to może nie bierzcie się za politykę. To nie jest zajęcie dla wrażliwych panienek i obrażalskich paniczyków.

Dokładnie... Jak już kiedyś napisałem, polityk to taki, co jak mu w gębę naplują, to mówi, że deszcz pada.... W radach nawet na szczeblu gminy jest niezłe bagno i na Wersal nie ma co liczyć, więc jak już się na początku poobrażacie na siebie, to potem będziecie mówić: Chcieliśmy dobrze, ale wyszło jak zwykle (z tym że winni są oni a nie my)... Pragmatyzm i pokora, ot co!
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Polemika Platformy Obywatelskiej z Alernatywą

Postprzez Małgorzata Mączyńska » 1 lis 2006, o 20:17

Zorro 1, Dezorganizator

Słowo daję nie chodziło mi ani o zawłaszczanie prawa do realizacji obietnic wyborczych ani krytykowanie tychże. Raczej usiłowałam zwrócić uwagę na sytuację, w której nadmiernie spolaryzowana Rada ma trudności w budowaniu wiekszości.
Jeżeli chodzi zaś o wadliwie sformułowane zdanie, to macie Państwo rację, miało być -" to poznany mechanizm".No cóż, trzeba bardziej się pilnować, jeżeli ma się tak nieprzychylnych rozmówców. Swoją drogą, myślałam,że tylko wymieniamy się opiniami, a nie walczymy ze sobą. Przecież każdy z dyskutujących może pozostać przy swoim zdaniu. Pozdrawiam

Małgorzata Mączyńska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)