program wyborczy PO

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

program wyborczy PO

Postprzez Krzysztof J » 31 paź 2006, o 17:21

Szanowni Panstwo

Ponizej zamieszcza strategie rozwoju naszej gminy, opracowana przez Platforme Obywatelska. Kazdy z tematow jest opracowany bardziej szczegolowo, ale tutaj sa zebrane najwazniejsze cele i projekty. Zachecam do dyskusji o naszych propozycjach.
Zakonczmy przekonywanie sie kto ma lepszy sposob na wygranie wyborow. Pospierajmy sie o konkretne propozycje.

Zapraszam wszystkie komitety do przedstawienia swoich programow i do dyskusji.

Strategia rozwoju gminy

Wizja gminy:

Gmina Jabłonna - to przedmieścia Warszawy, atrakcyjne miejsce do mieszkania, bez uciążliwego przemysłu, posiadające rozwiniętą i nowoczesną infrastrukturę (drogi, wodociągi, kanalizacja). Gmina zapewnia mieszkańcom oświatę na wysokim poziomie (żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i liceum), dzięki czemu ich dzieci uczą się w miejscu zamieszkania. Mieszkanie jest bezpieczne i spokojne. Dojazd do Warszawy jest wygodny. Miejscowości zaspokajają potrzeby kulturalne i społeczne ich mieszkańców.

Strategiczne cele do osiągnięcia w latach 2006-2010:

1. Infrastruktura
- rocznie budowa minimum 5 km dróg utwardzonych
- podłączenie do wodociągów 30% mieszkańców
- podłączenie do kanalizacji 40% mieszkańców
- dokończenie budowy obwodnicy
- bezkolizyjny przejazd kolejowy w Chotomowie

2. Oświata
- ukończenie budowy sali w gimnazjum w Jabłonnie
- stworzenie gimnazjum w Chotomowie
- rozbudowa szkoły podstawowej w Chotomowie
- uzdrowienie sytuacji w przedszkolu w Chotomowie
- założenie żłobka w Jabłonnie

3. Środowisko
- system segregacji odpadów
- stworzenie służby wiejskiej pilnującej porządku
- utrzymywanie w czystości wszystkich terenów leśnych

4. Aktywność społeczna, sport i kultura
- rozwój gminnych ośrodków kultury
- boisko w Chotomowie
- korty tenisowe w Jabłonnie
- rozwój harcerstwa w szkołach
- zmniejszanie bezrobocia poprzez roboty publiczne

5. Zwiększanie dochodów gminy
- fundusze unijne pokrywające do 65 % kosztów inwestycji infrastrukturalnych
- ułatwienie osiedlania się nowych mieszkańców
- racjonalne zagospodarowanie przestrzenne
- ułatwienia dla osób prowadzących działalność gospodarczą
Krzysztof J

Postprzez Krzysztof Broniec » 1 lis 2006, o 01:00

Kochany Panie Krzysztofie

Mam pytania bardzo konkretne, ale i proste.
Gdzie będzie zlokalizowany kort tenisowy w Jabłonnie? Dla kogo te korty będą budowane? Ile będzie kosztowała budowa tego kortu? Ile będzie boisk? Czy to będą korty sezonowe czy całoroczne? Czy będzie oświetlenie? Kto ma być użytkownikiem tych kortów? Ile bedzie kosztowało utrzymanie tych kortów po zbudowaniu? Ile będzie kosztowało użytkowanie kortów dla mieszkańca? Ile będzie mieszkańca, który nie gra w tenisa, kosztowało utrzymanie kortów?
Witam z radościa tę inicjatywę bo płacę za prywatny kort w Jabłonnie 50 zł za godzinę. To i tak tanio w porównaniu z Warszawą, ale każdą niższą ofertę powitam z radością. Konkurencja gminnego kortu w tej samej miejscowości wymusi obniżkę cen mam nadzieję.
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Broniec

Postprzez Krzysztof J » 1 lis 2006, o 14:36

ciesze sie ze panu podoba sie ta inicjatywa, a tymczasem w innym poscie stwierdzil pan ze odda glos na kogo innego - a skoro popiera pan ten pomysl to powinien pan zaglosowac na naszych kandydatow do rady :wink:

koszty budowy kortu wahaja sie od 20 tysiecy do 100 i wiecej; wszystko zalezy od nawierzchni;
uwazam ze do naszego klimatu najlepiej pasuja rozwiazania sprawdzone w takim samym klimacie w USA - czyli korty tzw. betonowe
sa one praktycznie bezobslugowe, czyli ich eksploatacja wlasciwie nic nie kosztuje - podczas gdy utrzymanie kosztow "ziemnych" czyli z maczki jest pracochlonna i kosztowna
uwazam ze dla naszej gminy najlepszym rozwiazaniem bedzie na dzis budowa dwoch kortow "betonowych", wtedy koszt budowy obu nie powinien byc wyzszy niz 60-80 tysiecy zlotych, wliczajac niezbedne wyposazenie

pneumatyczne zadaszenie jednego kortu to wydatek okolo 100 tysiecy - mysle ze zadaszenie mozna bedzie zrobic tylko pod warunkiem pozyskania srodkow na ten projekt z funduszy strukturalnych lub dotacji z Totalizatora Sportowego

mozna by pomyslec o wlaczeniu sie mlodziezy do procesu budowy kortow, na zasadzie pracy spolecznej, wtedy koszty bylyby nizsze

lokalizacja - w planach zagospodarowania sa przewidziane tereny pod uslugi sportowe, nie chcialbym tutaj przesadzac, bo wybor miejsca powinien byc decyzja zwlaszcza mieszkancow i radnych z Jablonny; wydaje mi sie ze najlepiej byloby je umiejscowic w rejonie boiska Lotosu

uzytkownikiem powinien byc klub, ktory jest finansowany przez gmine, w czasie dnia powinny z nich korzystac przede wszystkim szkoly i klub, natomiast wieczorami i w weekendy przy komercyjnym wynajmie powinny obowiazywac znizki dla mieszkancow gminy

cena wynajmu powinna byc tak ustawiona, ze zapewni obiektowi samofinansowanie sie i zwrot z inwestycji w ciagu 3-4 lat, tak aby nie-grajacy nie dokladali do tego biznesu; mysle ze moze byc wtedy o wiele nizsza niz wspomniana przez pana, na poziomie max. 25 zlotych za godzine

moze sie umowimy na maly sparring?
pozdr
Krzysztof J

Postprzez General » 2 lis 2006, o 14:24

Drodzy panowie mam poważne obawy czy budowa kortu tenisowego nie wzbudzi pomruku niezadowolenia wśród "szaraczków".Tenis jest sportem elitarnym i dosyć drogim(rakieta,obuwie strój,opłata za kort) dla przeciętnego "ludzia :wink: ", i co taki ludź sobie pomyśli :"No proszę ci z Alternatywy to będa sobie drogę budować do swoich rezydencji,a ci "bisnesmeni" z PO to sobie korta za nasze pieniędze machnąć zamierzają bo kto z takiego korta będzie korzystać jak nie klika kilkunastu nadzianych cwaniaczków których stać na takowe rozrywki.To my takim mówimy PRECZ OD WŁADZY !!!!!.Zamiast jakiegoś tam nikomu nie potrzebnego korta to może dofinansować obiady dla uczniów w szkołach gminy lub remont boiska przy szkole zrobić co by dzieciaki miały gdzie w gałe pokopać dlatego jeszcze raz PRECZ!! PRECZ!! PRECZ!!".No i co wtedy moi drodzy zrobicie ????
General

Młode Talenty

Postprzez Tommy » 2 lis 2006, o 14:45

Wiju :lol: to jest odpowiedź na pytanie. Zwróć uwagę na to jak temat został przemyślany. Rozważono kilka koncepcji, wybrano optymalną. Korty miałyby służyć nie wyłącznie graczom za kase, ale również, młodzierzy, ze szkoły i klubu - zapewni interesujące zajęcie dzieciakom,przynajmniej w jakimś stopniu. To jest pomysł na wychowanie. "Więcej sportu mniej szatana". Na dodatek projekt zakłada zrefundowanie i samofinansowanie. A pamiętasz ile kiedyś było mowy o młodych talentach?
Ostatnio edytowano 3 lis 2006, o 22:49 przez Tommy, łącznie edytowano 1 raz
Tommy

Postprzez szumski » 2 lis 2006, o 15:05

Wij, no mistrzostwo świata, tym postem zrobiłeś PO taką przysługę, jakiej nie mogła się spodziewać nawet od PiSu. Pomykając tym służbowym oplem walnij się w ten ..... może zaczniesz odróżniać status finansowy szaraczka od mentalności szaraczka czytaj kołtuna. Po całodobowym wrzeszczeniu: YES, OF`COURSE, zachciało Ci się odreagować kompleksy na wiejskich szaraczkach. Ja ciemne bydlę chotomowskie zaręczam Ci, że sprzedał bym cię jak worek kartofli a Ty byś się nawet nie zorientował, że jeszcze rachunek za transport zapłaciłeś. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez General » 2 lis 2006, o 16:18

W przeciwieństwie do pana P.Szumski nie jest mi obce samodzielne myślenie i kiedy coś mi się podoba to to mówię a jak mi się nie podoba to o tym krzyczę !!!. W przeciwieństwie do CIEBIE bo tobie z zasady nic się nie podoba i każdego uważasz za przygłupa na tle wielkiego Kazka( zaiste dziwna forma dowartościowania ,znam parę zdecydowanie bardziej męskich metod).Po wtóre sugeruję uważne czytanie postów a jak się ich nie rozumie to trzeba zapytać żony ona napewno pomoże i nie będziesz błądził po ciemaku.I po trzecie służbowego autka nigdy nikt mi nie dał a szczególnie Opla dlatego proszę nie porównywać mnie do siebie bo może mi to uwłaczać. (I proszę się nie obrażać bo język jakim to napisałem nie różni się zupełnie od języka jakim raczy nas Pan w swoich "pisankach", nas innych forumowiczów, no chyba że jest Pan hipokrytą).Czołem.[/i]
General

Postprzez PiVi » 2 lis 2006, o 16:26

Koledzy... @wij i @szumski....

EASY jakby powiedzieli hamerykanie...

Widze ze atmosfera wyborow udziela sie wszystkim.

Kazek ma racje ze normalny gosc tak nie pomysli... chyba ze ktos podsunie mu ten pomysl.
Oczywiscie nie zakladalbym ze nikt z konkurencji wyborczej nie wpadnie
na to by tak to ludziom przedstawic- tak jak jedzie sie z Alternatywa
opowiadajac ze robili tylko dla siebie i dalej tak beda robic...
A dla kogo niby mieli robic ?
Dla Misia Kolargola z Rajszewa? (w tym miejscu polecam dowcip)

Wij przedstawil po prostu jak zostanie to wykorzystane w wyborach.

Wiec jak ktos sam juz pisal (nie ty wij?).. PAX :)
To nie Wy startujecie w wyborach :)

PiVi
Ostatnio edytowano 2 lis 2006, o 18:40 przez PiVi, łącznie edytowano 1 raz
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szumski » 2 lis 2006, o 17:02

Pod koniec ubiegłego wieku (nie mam tu na myśli prawdziwych miłośników tego sportu) zasadą było, że im większy gołodupiec tym więcej kii golfowych w hallu stało. Szkoda tylko, że ponoszenie kosztów nobilitacji gołodupców spadło na NASZĄ SZARACZKOWĄ gminę. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 2 lis 2006, o 17:24

No tak to niestety jest.
Trzeba byc "cool" "trendy" "stail" "jezzi" albo...po prostu fajny.
I isc za tlumem... kopiowac kopiowac kopiowac- i to najlepiej to co sie z Dynastia kojarzy... i Carinctonem.
Jakie Denver tacy... Carinctonowie :)
Powstanie tu kort to przez najblizsze pol roku bedzie oblozony
jak pierwszy McDonald w miescie :)

Co do sluzbowych samochodow... przyznaje sie...sam jezdze takim...
... ale uwazam to za jedna z lepszych rzeczy - podobnie jak telefon
bez limitu oraz firmowa karte...

Tylko ze nie lubie Opli :)
Pewnie ty Wij tez nie darzysz tej marki sympatia- to miales racje ze Cie zirytowalo. GM..prawie jak samochod. Obok niemieckiego to nawet nie stalo...

Zreszta.. z innej beczki. Mogl Ci dosunac od Daewooo albo jak mawiaja goscie z TopGear:

Samochody dziela sie na dobre i te na F:
-Fiat
-Ford
i...
-Francuskie

A teraz wracamy do programu wyborczego PO.
Oczywiscie mogli napisac jedynie minimum - dla wszystkich rowno,
tak co by sie nikt nie obrazil:
- drogi
- kanalizacja
- wodociag
- szkola
- oswietlenie

Bo jak dopisali kort- to bedzie ze ja nie gram a moja kase na kort wydadza. Jak dadza kolejny basen- to ze nie plywam, boisko szkolne ?
Alez ja nie gram w pilke.... Nie maja na co wydawac _mojej_kasy???
Generalnie chodzi o to by dopasowac sie jak najwiekszej grupie wyborcow.
Czyli wracamy do naszych wyborow Miss... i przecietnosci.

AMEN!

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)