Co Starostwo Powiatowe zrobiło i zrobi dla Chotomowa

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Co Starostwo Powiatowe zrobiło i zrobi dla Chotomowa

Postprzez Mariusz Grzybek » 7 lis 2006, o 10:44

Co na to Kandydaci na Radnych do Powiatu

Ignorancja Starostwa Powiatowego przerasta już wszelkie możliwe poziomy. Nie odpowiadają na pytania Chotomowian i nie interesują się drogami powiatowymi w Chotomowie i w całej Gminie. Realizują tylko drogi powiatowe u siebie czyli w Legionowie. Reszta leży głebokim odłogiem, przykład nasza Chotomowska, która teraz jest zagrożona niewykonaniem inwestycji w tym roku. Starostwo przeciągało strunę (wyborczą), aż nadzeszła zima i asfaltu ... nima, a struna chyba pękła. Niepokojacy jest również fakt, że Starostwo domaga się danin z Gminy w postaci połowy udziałów w budowanych drogach powiatowych (nalężących do POWIATU). Gmina nie mając wyjścia pakuje tam pieniądze Gminne i w kasie na drogi gminne brak money. Powiat nie interesuje sie również dodatkową infrastrukturą drogową (dróg powiatowych) tj. ścieżki rowerowe, chodniki, wycinka krzewów w rowach, oświetlenie). Przez kilka lat Powiat powtarza, że nie ma możliwości technicznych realizacji ww. przedsięwzięć nie wskazując innego rozwiązania problemu lub nawet zajęcia się nim. Żeby jeszcze można było zadać im pytanie na portalu Powiatu i uzyskać odpowiedź ...?

No właśnie, kolejna rzecz to fikcyjne forum zapytań do Starostów (Portal Starostwa - http://www.powiat-legionowski.pl/) , gdzie na odpowiedź czeka się rok i nadal bez odpowiedzi. Tylko proste pytania typu, "w którym pokoju mogę wyrobic paszport" uzyskuje odpowiedź. Czy tylko na takie pytanie Starości znają odpowiedzi ...? Bez komentarza.

Dlatego tak ważne jest wybór mądrego i odpowiedniego kandydata do Rady Powiatu, który współpracował będzie z Radą Gminy. Dlatego mam pytania do przyszłych Radnych do Powiatu (w celu sprecyzowania wyboru) jak mogą nam Chotomowianom i Dąbrowianom w ww. problemach pomóc i co jeszcze możecie dla nas zrobić ...?

Pzdr.
www.chotomow.com.pl
Mariusz Grzybek

Postprzez szpak » 7 lis 2006, o 11:43

Wobec braku srodkow w powiecie potraktujmy, ze taka wspolpraca gminy to mniejsze zlo. Ale problem jest jednak w tym, ze takiej wspolpracy miedzy Powiatem i Gmina brak... Wyglada na to, jakby celowo ktos blokowal ta inwestycje.
Oczywscie te porozumienia nalezaloby zastapic wieksza aktywnoscia powiatu w pozyskiwaniu srodkow zewnatrznych a tego kompletnie brak.
Ja chce... jednak poza dzialaniami "twardymi" tzn - infrastruktura - zainteresowac sie dzialanimi miekkimi, ktore beda mialy na cel wspieranie rozwoju spolecznosci. Stad moj pomysl na realizacje programu Leader+ i powstanie ogolnopowiatowego partnerstwa, ktore wspolnie czesto poza strukturami administracyjnymi realizowac bedzie szereg projektow wspieranych przez Unie - pozwolicie ze opowiem o tym szerzej jak minie ta zawierucha - ewentualnie prosze o kontakt.
Chce z waszymi stowarzyszeniami realizowac wymiane miedzynarodowa, chce zorganizowac podobne do wieliszewskich workcampy i dlugoterminowe wolontariaty miedzynarodowe.
Powalcze o rozwoj szkoly w Chotomowie - choc to nie bezposrednie zadanie powiatu to-- lobbing tez jest jakims narzedziem.
A ponadto - pamietajmy ze wciaz nie zostal wprowadzony do administracji podpis elektroniczny a ... powinien. I dzieki temu wizyta w starostwie bedzie tylko konieczna w najwazniejszych przypadkach.
pozdrawiam
szpak
Radny Powiatu

Postprzez Mariusz Grzybek » 7 lis 2006, o 12:55

Paweł dzięki za informacje ale bezpośrednio nie odniosłeś się do moich pytań:

1. Budowa dróg powiatowych z budżetu powiatu uwzględniająca ścieżki rowerowe, chodniki i oswietlenie.

2. Pielęgnacja istniejących dróg powiatowych - wycinka krzewów, koszenie trawy, sprzątanie rowów.

3. Kontakt mieszkańców z Powiatem - portal który obsługuje forum mieszkańców ze Starostami jest martwy, nie wspominając o telefonach, które sa wiecznie zajęte. I jak tu można mieć zaufanie do takiej instytucji, która unika kontaktów z mieszkańcami Powiatu.

4. Marnotastwo pieniędzy na budowę nieżywego portala Powiatu oraz źle zorganizowanej łączności telefonicznej (dostępność tylko dwóch numerów).

Powyższe nie istnieje lub raczkuje, a tu jest potrzebny zdecydowany postęp. Dlatego czekam na odpowiedź czy ktoś z przyszłych radnych powiatowych będzie chciał się zająć tymi problemami Powiatu i w jaki sposób (już chęć odpowiedzi daje pół punktu dla kandydata).

Co do programu Leader + to będzię on służył w głównej mierze odbiorcom prywatnym (wtedy po części nam) ale chodzi mi o udział Starostwa w naszych problemach. Program Leader + nie ma nic wspólnego ze Starostwem oprócz obszaru terrytorialnego na którym może funkcjonować.

Co do podisu elektronicznego to problem krajowy, a nie powiatu.

Paweł czekam na Twoje i innych kandydatów propozycje.

Pozdrawiam
Mariusz Grzybek

Postprzez szumski » 7 lis 2006, o 13:04

Ludziska Kochane znowy mi mąt do łba zadaliście. Już byłem zdecydowany na Grzesia głosować a Wy mi tu Rafałka podsuwacie. Gdyby wybory były ciutkę później i przy -17 st. C ( martwy sezon ) ochnasty raz rozkopano ul. Kościuszki, żeby np. zakopać butelkę z dyplomem dla v-ce starosty za wzorową organizację modernizacji tej że, wybór był by o wiele prostszy - tylko Rafałek. On wie jak się robi chodniki w Jabłonnie o czym pouczał naszego Grzesia na zebraniu wiejskim. No cóż folklor jak Wierzejski w W-wie, że o swoim imienniku nie wspomnę. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez witold » 7 lis 2006, o 13:33

A kto Ci pcha w ręce Rafałka Kwiatkowskiego. Po postach tego nie mogłem odczytać. Pewnie jakieś niezrozumienie.

Wracając do Pana Kiatkowskiego to wykazał się niekompetencją w Powiecie. Dla Chotomowa nic nie zrobił to jako Nasz Wójt i Prezydent tym bardziej.
Witek
witold

Postprzez szpak » 7 lis 2006, o 14:34

Mariusz Grzybek napisał(a):Paweł dzięki za informacje ale bezpośrednio nie odniosłeś się do moich pytań:

1. Budowa dróg powiatowych z budżetu powiatu uwzględniająca ścieżki rowerowe, chodniki i oswietlenie.

2. Pielęgnacja istniejących dróg powiatowych - wycinka krzewów, koszenie trawy, sprzątanie rowów.

3. Kontakt mieszkańców z Powiatem - portal który obsługuje forum mieszkańców ze Starostami jest martwy, nie wspominając o telefonach, które sa wiecznie zajęte. I jak tu można mieć zaufanie do takiej instytucji, która unika kontaktów z mieszkańcami Powiatu.

4. Marnotastwo pieniędzy na budowę nieżywego portala Powiatu oraz źle zorganizowanej łączności telefonicznej (dostępność tylko dwóch numerów).

Powyższe nie istnieje lub raczkuje, a tu jest potrzebny zdecydowany postęp. Dlatego czekam na odpowiedź czy ktoś z przyszłych radnych powiatowych będzie chciał się zająć tymi problemami Powiatu i w jaki sposób (już chęć odpowiedzi daje pół punktu dla kandydata).

Co do programu Leader + to będzię on służył w głównej mierze odbiorcom prywatnym (wtedy po części nam) ale chodzi mi o udział Starostwa w naszych problemach. Program Leader + nie ma nic wspólnego ze Starostwem oprócz obszaru terrytorialnego na którym może funkcjonować.

Co do podisu elektronicznego to problem krajowy, a nie powiatu.

Paweł czekam na Twoje i innych kandydatów propozycje.

Pozdrawiam

zaczne od koncowych kwestii - program Leader+ jest jak najbardziej istotna kwestia w skali calego naszego powiatu - po prostu daje nam ten program kompletnie mozliwosci - wlacznie z finansowanie tych problemow, ktore wyzej wymieniles. Powstanie lokalnego partnerstwa sprawi, ze powiat, gmina uzyska nowego sprzymierzenca, ktory dzialajac na terenie powiatu bedzie mogl wspomagac wiele projektow. Na poczatku beda to projekty miekkie, ale nie wyklucza to zupelnie wspierania konkretnych inwestycji.
Ale ok zostawmy leadera - niech sie program rozkreci - wtedy bedziemy o nim dyskutowac a jeszcze lepiej realizowac.
W kwestiach organizacji dzialanosci powiatu - to zgadzam sie wiele jest do naprawienia - ale wystarczy odpowiedni gospodarz, ktory po 1. uno potrzebny jest gospodarcz, ktory bedzie czul, ze dla mieszkancow powiatu takie "drobiazgi" jak marna, nieaktualizowana strona, czy zajety wciaz telefon to naprawde istotne kwestie. po 2. mysle, ze potrzeba kontynuacji projektow z Przejrzystej Polski - w tym rokroczne meldowanie o wydatkowaniu budzetu, a takze grzecznego zwrocenia uwagi niektorym pracownikom, ze mieszkancy powiatu sa klientami urzedu a nie petentami.
Sam pracuje w urzedzie i wiem, ze kazdy moze miec zly dzien - ale jednak to dzieki Panstwu urzednicy maja prace.
Mysle, ze podpisu elektronicznego bym nie lekcewazyl, gdyz treoretycznie to on juz wszedzie powinien obowiazyc - tylko kazdy "udaje" ze nie ma problemu i nikt sie nie wyrywa.
...co do pielegnacji drog...
Dzieki wsparciu powiatu a dokladniej Powiatowego Urzedu Pracy, do gmin kierowani sa pracownicy gospodarczy na okreslony czas i wlasnie Ci pracownicy dbaja o pobocza drog, wycinanie krzakow.
Tak to wyglada w Wieliszewie - sam jestem odpowiedzialny za przyjmowanie takich pracownikow - te osoby wyposazone w sprzet gminny wycinaja trawe, krzaki, sprzataja smieci bez ogladania sie czy droga jest gminna, powiatowa czy wojewodzka.
I tak powinno byc rowniez w Gminie Jablonna.

Na koniec budowa drog, sciezek oswietlenia - nie wiem czemu nasze Starostwo tego nie robi, ale mam przyklad sasiedniego starostwa w Nowym Dworze Mazowieckim i sa pieniadze unijne na drogi i mozna z nich korzystac i doprawdy nie wiem jak mozna bylo stracic te dwa lata.
A to Starostwo w Nowym Dworze uczestniczy aktywnie w programie Equal, w ramach ktorego powstalo Partnerstwo w Widlach Trzech Rzek... czyli jednak mozna.
szpak
Radny Powiatu

Postprzez Mariusz Grzybek » 7 lis 2006, o 14:50

Paweł. Jestem zadowolony z Twojej odpowidzi.
Mariusz Grzybek

Postprzez szpak » 7 lis 2006, o 14:58

staram sie :)
szpak
Radny Powiatu

Postprzez Janusz » 8 lis 2006, o 00:57

Janusz Wanat kandydat do Rady Powiatu
Witam Panie Mariuszu startuje do Rady Powiatu z listy Nr 5 poz 1
Jestem mieszkańcem Chotomowa więc siłą rzeczy będę reprezentował naszą społeczność na forum Rady. Myślę, że podstawowym zadaniem Radnego jest przenosić oczekiwania społeczne na forum publiczne. Aby Radni mogli sprostać swej roli, muszą bardzo dobrze znać problemy swego terenu. Nie zapominajmy,że z okręgu obejmującego Gminy Jabłonna-Wieliszew będziemy mieli czterech radnych, którzy to bez wsparcia pozostałych nie będą w stanie nic "zdobyć" dla swojego terenu.
W ulotkach wszystkich kandydatów możemy znaleść co jest potrzebne lub czego nie ma. Tylko tak naprawdę co z tego jest później realizowane.
Nie obiecam Panu,że wybuduję piękną szeroką drogę powiatową.
Mogę Panu obiecać ,że jako przedstawiciel społeczności lokalnej będę starał się przełożyć potrzeby na język zadań mieszczących się w granicach zadań przypisanych do realizacji Rady Powiatu. Radny powinien być skuteczny i komunikatywny a przede wszystkim zdolny do nawiązywania współpracy nie tylko ze społecznością lokalną ale także z podmiotami zewnętrzymi. A co najważniejsze aby radny był zdolny do merytorycznej współpracy z innymi radnymi.
Te sprawy, które Pan wypunktował można załatwić bardzo szybko przy odrobinie chęci i zaangażowania. Na to nie są potrzebne olbrzymie środki finansowe z wyjątkiem tego pierwszego (budowa drogi).
Oczywiście tak jak wspomniał Paweł skoro w sąsiednich Gminach jest coś co działa to nie traćmy czasu na wymyślanie tego poprostu to należy skopiować.
Pozdrawiam Janusz WANAT
Janusz

Postprzez Mariusz Grzybek » 8 lis 2006, o 07:54

Witam Panie Januszu,

Zgadzam się, że powyższe nie wymagają dużych nakładów, tylko chęci współpracy. Zaniechana CHotomowska razem z cyrkiem wyborczym Pana Kwiatkowskiego doprowadziła, że prawdopodobnie w tym roku poszerzonej Chotomowskiej nie będziemy mieć, a nawet jeśli byłaby martwiłbym się o jej stan w latach następnych.

Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam
Mariusz Grzybek

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)