Pytanie do kandydatki Muniak i kandydata Kwiatkowskiego ???

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Pytanie do kandydatki Muniak i kandydata Kwiatkowskiego ???

Postprzez Michal2010 » 8 lis 2006, o 11:10

Pani Muniak i Pan Kwiatkowski byli najbliższymi współpracownikami byłego wójta Jabłonny Pana J. Łuby. Proszę mi odpowiedzieć jak można po takich aferach (szczegóły poniżej) starać się ponownie o poparcie społeczne ?

Znalazłem w necie taki artykuł,
pełna wersja pod linkiem: http://gospodarka.gazeta.pl/gielda/1,49583,1930756.html
cytuję fragment
"Jerzy Łuba, były wójt Jabłonnej, jako pierwszy wójt w Polsce (w 2001 r.) został na wniosek prokuratora zawieszony w czynnościach. Sprzedawał grunty gminne fałszując dokumenty, protokoły z posiedzeń zarządu gminy i latami wydawał nielegalne pozwolenia na budowę.

W dawnych czasach grał w piłkę z Wiesławem Huszczą. Był w radzie nadzorczej spółdzielni Mieszkanko, której członkami w latach 1992-99 byli m.in. szef UOP Andrzej Kapkowski, były zastępca prokuratora generalnego Stanisław Śnieżko, szef policji Marek Papała, jego zastępca Roman Kurnik i oficerowie Komendy Głównej Policji. Wśród nich - Wiesław Niewiadomski pseudonim "Wariat", jeden z szefów gangu wołomińskiego (zastrzelony w 1998 r.).

Łuba przyjaźnił się z "Wariatem", wynajmował mu pustą pieczarkarnię.

Dziś Łuba ma na karku prawomocny wyrok (dwa lata więzienia w zawieszeniu za nieumyślne paserstwo), bo przyjął w rozliczeniu od "Wariata" kradzioną mazdę 626. W wydziale karnym sądu w Legionowie leżą cztery akty oskarżenia przeciwko Łubie: za poświadczenie nieprawdy przy inwestycjach i podrabianie dokumentów, składanie fałszywych zeznań i groźby karalne. Ma jeszcze sprawy w wydziale grodzkim - groźby karalne i pomówienia.

W styczniu NIK podała, że dwa supermarkety w Jabłonnie wybudowano na podstawie dokumentów podrobionych przez Łubę. Sprawą zajęła się prokuratura.

Łuba był wójtem 11 lat. Gdy startował w poprzednich wyborach na plakacie obok swojego zdjęcia napisał: "Znacie mnie wszyscy". Wybory przegrał. " koniec cytatu.
Michal2010

Postprzez General » 8 lis 2006, o 13:30

Trafiły do mojej skrzynki pocztowej ulotki wyborcze Komitetu P.Muniak z których jednoznacznie wynika że wszyscy kandydaci z tej listy to wieloletni działacze powiatowi i gminni. Czy to właśnie ci kandydaci mają być remedium na całe zło ?. Czy to oni mają nas wprowadzić do gminy wiecznej szczęsliwości ? To ma być ta nowa jakość ?. To ja się pytam gdzie byli ci państwo kiedy p.Łuba robił swoje przekręty? Co nic nie widzieli nic nie słyszeli, a może nie chcieli nic widzieć i słyszeć. Dlaczego wtedy nie rzucili swoimi mandatami? nie zrobili "Rejtanka" w drzwiach sali posiedzeń widząc tak jawny przekręt i skok na kasę (nie przekonują mnie tłumaczenia w stylu :nie mogliśmy, bo bylo nas za mało,bo chcieliśmy ale to i tamto..., a w ogóle to byliśmy "za a nawet przeciw") by w swojej uczciwości nie mieć z tym nic wspólnego. Drodzy państwo najłatwiej jest powiedzieć "umywam ręce"!!!. Dlatego uważam że cały ten Komitet to jedynie grupa starych działaczy liczących na kolejne czery lata pobierania diet (myślę że taka dieta to pewnie z sześć stów miesięcznie, jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Czołem.
General

Postprzez mieszkaniec » 8 lis 2006, o 13:35

Czy Kwiatkowski i Muniak z nim współpracowali? Tym Łubą. No to ładnie. Krewni i znajomi Wariata. JJeśłi chodzi o Łubę to coś chyba o Dziadzie słyszałem ale mi sie widocznie pomyliło a może nie?
mieszkaniec

kolejny przykład z netu

Postprzez Michal2010 » 8 lis 2006, o 13:55

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34889,1866430.html
- i proszę kolejny link i cytat " Najwyższa Izba Kontroli zarzuca byłemu wójtowi Jabłonny Jerzemu Łubie podrobienie wstępnej zgody na budowę supermarketu. Sprawę bada prokuratura, która zapowiada postawienie zarzutów kilku osobom. Dziś o sprawie poinformuje NIK na specjalnej konferencji

Sprawę wykrył urzędujący od roku wójt Jabłonny Grzegorz Kubalski. Gdy robił porządki w dokumentach, nie znalazł pieczątki, którą posługiwał się wójt Łuba (odszedł w 2001 r. po tzw. aferze rozporkowej - zastępczyni oskarżała go o korupcję i groźby; wójt skomentował wtedy: "To pomówienia porzuconej kochanki"). - O zwrot pieczątki poprosiłem go w grudniu. Oddał ją w styczniu - mówi Kubalski.

Odpowiedź dla kolegi o nicku "Mieszkaniec". Czy oni wspólpracowali ? Tak, oczywiście Pani Muniak była wtedy sekretarzem gminy a Pan Kwiatkowski zastępcą wójta. I nie mylił się Pan kojarząc "Wariata" z "Dziadem", to przecież bracia. Z tym, że jeden już nie żyje. Macie Państwo na swoim terenie dzięki wspaniałemu wójtowi sąsiadów w postaci potomków Pana "Dziada". Jego synowie mają dom w Chotomowie.

Takich to własnie mymy super kandydatów. Polcam poszukać w googlach nazwiska i wtedy znajdziecie dużo, dużo więcej afer z tych czasów.
Michal2010

Pytanie do kandydatów Muniak i Kwiatkowskiego

Postprzez poltusk » 8 lis 2006, o 14:00

Czy inni kandydaci nie współpracowali w jakikolwiek sposób z Łubą? Pan Półturzycki i Wanat nie byli w tej samej spółdzielni? Nie byli sąsiadami wspomnianych Wariata, Kapkowskiego, Kurnika? A Pan kandydat na radnego Rybałko jak się znalazł w Chotomowie, chyba jako nauczyciel w czasach Łuby? A Pan kandydat Kubalski nie działał w różnych komisjach za czasów Łuby - nie był radnym i nie miał takiego obowiązku. Też mógł zostać Rejtanem...
poltusk

Postprzez Michal2010 » 8 lis 2006, o 14:04

No dobrze, zostawmy Łubę w spokoju. Proszę oto kolejny artykuł z internetu: link -
http://toiowo.tio.com.pl/index.php
option=com_content&task=view&id=361&Itemid=140

i cytat"
Czy starosta Rafał Kwiatkowski sprzedając w 2003 roku działkę należącą do skarbu państwa naruszył przepisy? O odpowiedź na to pytanie poseł Hanna Gronkiewicz-Waltz, zwróciła się w interpelacji do Ministra Skarbu Państwa. W 2003 roku Rafał Kwiatkowski sprzedał firmie Skład Celny Fermata działkę położoną w Zegrzu Południowym. Prezesem Fermaty jest brat prezydenta Legionowa, kolegi starosty, Piotr Smogorzewski."
Michal2010

Postprzez poltusk » 8 lis 2006, o 14:12

do Michal2010 A jaka była odpowiedź Ministra Skarbu?
poltusk

Postprzez Tommy » 8 lis 2006, o 14:13

@ poltusk

Zorientowany kolega się trafił. Ale to duże nadużycie porównywać współpracowników do członków spółdzielni, ale poszło w net i pewnie coś się przyklei. A oskarżenia prokuratora czy NIK to są fakty.

PS
Rybałko nie znalazł się w Jabłonnie w czasach Łuby, bo to był rok 87 i Łuba nie był jeszcze Wójtem jak sądzę.
Tommy

Postprzez mieszkaniec » 8 lis 2006, o 14:18

poltusk to ty sugerujesz ze ci dwoje jak byli współpracownikami łuby to nic nie wiedzieli, ale może jakieś udziały mieli co? Jak tak wszystko wiesz o wszystkich. I chcesz powiedzieć, że Grześ o wszystkim wiedział?
Jakby to oni do prokuratora łube nadali to ja bym wierzył, że są święci. Ciekawe czego sie przy nim nauczyli.
mieszkaniec

Postprzez poltusk » 8 lis 2006, o 14:20

do Michal2010 Jesteś nieźle poinformowany. W takim razie następne pytania - gdzie są dokładnie te domy synów Dziada, bo bym chętnie tam zamieszkał. Powinno być tam bezpiecznie, bo policja musi mieć wyczulone oko na taką okolicę. Czy jest jakiś artykuł, chociaż lepszy byłby akt oskarżenia, o współudziale kandydatów w tych zbrodniach? Czy tego Łubę skazano za to co wypisali? Tyle czasu upłynęło, że chyba powinien już być wyrok.
poltusk

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)