Errata do programu wyborczego KW Zgoda i Praworządność

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez poltusk » 10 lis 2006, o 14:07

W necie znalazłem taki tekst (link pomijam, bo zdaje się nie można)
Errata
do materiałów wyborczych Komitetu Wyborczego Zgoda i Praworządność niesłusznie zwanego ZGROZA I NIEUDOLNOŚĆ.
O czym zapomniał Wójt i jego poplecznicy zwani Rodziną Trzymającą Władzę. Przez 3,5 roku spaliśmy. Jak się trochę przebudziliśmy to chodziliśmy na sesję pobrać dietki i coś tam jeszcze.

Jak się teraz przebudziliśmy, jakieś dwa miesiące temu to machnęliśmy:

- obelisk za co najmniej 180.000 zł (wg zapisów w budżecie i słów Wójta na zebraniu). Wójt nawet nie wykluczył, że może to kosztowało więcej. Obelisk oprócz tego że taniutki to jest przepiękny. Symbolizuje wszystko tylko nie to czemu jest poświęcony. Kawałek obłupanego kamienia to jednak symbol epoki w jakiej się znalazła Gmina – epoki kamienia łupanego. Kto był w stanie odczytać napisy (ze dwie osoby), to może zauważyć dwie dedykacje – w 25-tą rocznicę Solidarności i pamięci Jana Pawła II. To nie jest wina Wójta, że 25-lecie nie przypadło w roku wyborów samorządowych to wina Solidarności!!! O ile sobie można przypomnieć to Papież apelował o nie stawianie mu pomników. Widać Wójt wie lepiej, bo prowadził gazetkę parafialną.

- chodniki po to by je zrywać pod wodociąg i kanalizację. Chyba, że nie chce się robić ani kanalizacji, ani wodociągu. I to jest chyba prawdziwe wytłumaczenie. Przez całą kadencję sieć wodociągowa wzbogaciła się o 0 metrów!

- kilka huśtawek. Jest to tak skomplikowana inwestycja, że przez cztery lata z przyczyn jak najbardziej obiektywnych nie można było tego wykonać. Ale teraz tydzień przed wyborami...

- przepiękne kanciaste wiaty przystankowe. Po co było stawiać wiaty jak komunikacja była wg Wójta zbędna. Autobusy nie musiały się zatrzymywać to i wiaty nie były potrzebne. Teraz też nie o to chodzi, żeby służyły pasażerom. One są po prostu piękne jak obelisk. Pewnie też taniutkie jak on.

- parę asfalcików. Od ogrodzenia do ogrodzenia, żeby woda nie miała gdzie się podziać. Przecież sporty wodne są bardzo atrakcyjne.

- halę sportową. To znaczy zaczęliśmy, bo nigdy jej nie skończymy. Teraz na zimę będzie rozgrzebana, ale na wiosnę też trochę rozgrzebiemy. Przecież 4 miliony to za mało na taki obiekt. Jak wzrośnie koszt do 5 milionów to będzie dopiero dobrze. Bo czym tu by się chwalić. Jak powiemy, że hala kosztowała 5 milionów to każdy to doceni. Że w sądzie przegraliśmy jakąś sprawę z mieszkańcami o budowę tej hali to nieważne...
I jeszcze trochę obiecaliśmy, że zrobimy parę rzeczy do końca roku przecież zimę Rodzina Trzymająca Władzę odwołała jednogłośną uchwałą. Zresztą po 12 listopada to będzie można nas pocałować…
W przyszłej kadencji też sobie pośpimy. Planujemy obudzić się we wrześniu 2010 roku i znowu was nabierzemy.
Na pewno trochę też potracimy pieniędzy, bo jesteśmy w tym dobrzy. Obiecujemy to twórczo rozwinąć. Fajnie było co nieco stracić. Nie trzeba wyjeżdżać do Monte Carlo. W gminie ruletka też dobrze działa. Przypomnimy tylko kilka ciekawych strat:

- 750.000 zł nieumorzenia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Nie chciało nam się wpłacić w terminie jakieś jednej raty pożyczki. Że wyklucza to gminę z umorzenia to przecież nie nasza wina tylko Funduszu i krasnoludków.

- 900.000 zł za awanturę o autobusy. To dopiero była akcja! Wójt podpisał umowę z Zarządem Transportu Miejskiego na obsługę gminy przez czerwonaki, ale ją olał. Po co płacić. Wyobraźcie sobie, że te łobuzy z ZTM miały czelność żądać wykonania umowy, bo nie będą się zatrzymywać w Jabłonnie! Czysta bezczelność. A niech nie jeżdżą. Puścimy taniutkie i pojemne busiki. Że zima trzeszczy. Nieważne. Nie ma przymusu wychodzić z domu, bo racja Wójta jest bezdyskusyjna. Jak powiedział, że na pewno wygra w sądzie to wygra. Szkoda, że sprawa w sądzie się nie odbyła. Wcześniej trzeba było ugodzić się z ZTM, bo ciemny lud chciał zamiast komfortowymi taryfami jeździć rozklekotanymi autobusami. Ciemny lud jak to ciemny lud szykował licz na Wójcie. Życie ludzkie, a Wójta w szczególności jest bezcenne. A jakieś tam kilka setek tysięcy złotych...

12 listopada wybieramy Grzegorza P. Kubalskiego na Wójta osobę o największym w okolicach szacunku, bo nieprawdą jest że jest arogancki, niechlujny, niewiarygodny, przemądrzały itd. Nieprawdą jest że jest pośmiewiskiem Jabłonny i okolic w tym Warszawy. To są opinie nielicznej grupy ludzi. My Rodzina Trzymająca Władzę zapewnimy Wam błogostan pod jego przewodnictwem.
poltusk

Postprzez bodziowymiatacz » 10 lis 2006, o 14:16

Naprawdę jesteś półtuskiem w dodatku do kwadratu
bodziowymiatacz

Postprzez PiVi » 10 lis 2006, o 14:18

Co by tu nie napisać....mocne... zaprawdę mocne..ale..prawdziwe.

Mała poprawka.
25-cio lecie Solidarności było..rok temu.
W końcu powstała w sierpniu `80.
Więc 25-cio lecie to 2005 rok..nie 2006.
Zatem jak już gdzieś napisano uczciliśmy ten fakt.. w 26 lat po powstaniu.
Wybory..wybory..i jeszcze raz wybory.

Co do reszty - satyrycznie przedstawiono 4 lata rządów Słońca Jabłonny.
Cyfry się zgadzają.
Lepiej się to czyta niż program "Zgoda i Praworządność" :)

Obrazek

Obrazek z tej samej strony :)

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez toja » 10 lis 2006, o 14:53

poltusk
czy jesteś prawa reka p.Kwiatkowskiego ? czy tylko preferujesz jego kampanie negatywną
toja

Postprzez mieszkaniec » 10 lis 2006, o 14:59

@ poltosk

Wybacz mi poprzednią uszczypliwość, zachwyciłeś mnie tym postem. Dlaczego nie dwa tygodnie temu. Takiej ilości wiedzy nie dam rady przetrawić w dwa dni.

Czy mógłbyś rozwinąć wątek umożenia pożyczki, coś tam słyszałem. Czy cię dobrze zrozumiałem z powodu lenistwa zaniedbania głupoty czy co tam jeszcze przepadło 750 tyś, czy może się jeszcze da coś zrobić? Może się by go dało za jakąś niegospodarność pociągnąć.

A te piękne chodniczki naprawde zostaną zniszczone? Przecież to się nie da podnieść, żeby się nie potłukło!

Człowieku powinieneś na wójta startować :lol: z taką wiedzą.
mieszkaniec

Postprzez Krzysztof J » 10 lis 2006, o 15:05

poltusk to zapewne ktorys z dotychczasowych radnych :evil:

tonacy brzydko sie chwyta :shock:
Krzysztof J

Postprzez mieszkaniec » 10 lis 2006, o 15:16

poltosk to rzecznik forumowy p. Rafała Kwiatkowskiego, a może p. Olgi. Czy mógłbym się dowiedzieć od kolegi rzecznika czy to nagranie to montaż. Bo strasznie wypadł. :lol: Chociaż radości wszystkim dał co niemiara! To taka radość wyborcza była zamiast kiełbasy.
mieszkaniec

Postprzez mieszkaniec » 10 lis 2006, o 15:26

@ poltosk

Strasznie mi się podoboają twoje komentarze. Bardzo bym prosił myślę że inni też będą zaniteresowani o opisanie działań innych naszych "wielkich" Najlepszego mechanika, naszej najsławniejszej obywatelki pani Kasi i naszych bardzo zadowolonych radnych Pustelnik i Saks no i herubinaka Krzyżanowskiego. Oczywiście możesz pominąć swoją opcje "polityczną", co będziesz swoich kopał.
mieszkaniec

Postprzez poltusk » 10 lis 2006, o 15:53

Do Mieszkańca. Tekścik jest ściągnięty. Mógłbym popisać o innych, ale nie mam czasu. A tak w ogóle to gospodarzem gminy jest wójt także na nim trzeba się koncentrować. Kubalski to niewyczerpana skarbnica inspiracji dla ironii, sarkazmu, szyderstwa i czego tam jeszcze. Jeśli uważasz mnie za rzecznika Kwiatkowskiego i Muniak to twoja sprawa. Mam to gdzieś. Wydaje mi się, że na tym forum na wójta szukacie "księcia z bajki." A tu nie ma książąt, bajki to nieprawda... Wymyślanie ludzi z nikąd jak "Najlepszy kandydat Półturzycki" jest śmieszne. Gość, może skądinąd sympatyczny, niczym nie dał się poznać lokalnej społeczności podkreślam GMINNEJ. Wybory obejmują teren całej Gminy, a nie południowego Chotomowa. Szyld w moim odbiorze dobry jakim jest Platforma Obywatelska (ale w wydaniu krajowym) nic nie pomoże. O działalności w jakiś spółkach w Warszawie nikt tu nic nie wie nie będzie chciał się dowiedzieć. Szkoda naboja...
poltusk

Postprzez Tommy » 10 lis 2006, o 16:22

@ Poltusk

Wybacz, że się wtrącam, ale chyba nie szkoda naboja. Jestem przekonany, że warto było. Na tym polega demokracja, żeby porównywać. I jeśli ludzie wybiorą to wiadomo, że było, w czym wybierać. Nikt nie powie, jaki "mamy głupi naród" (cytat bodajże z Lepera). Nam świat się nie zawali. Gorzej z tymi, co przyrośli do stołków. My chcemy poprawiać, a tamci przetrwać, bo to ich zawód. Jeśli przetrwają to wiedzą od teraz, że muszą rozpocząć kampanie wyborczą już w niedziele. I nie chodzi o plakaty, lecz o dokonania, jak się nie postarają to się ich wymieni następnym razem, a jak się postarają to też jest to, o co chodziło. Czyli idą dobre czasy. Pozdrawiam

PS
Nie bardzo mi się chce tłumaczyć z powiązań z Łubą, ale… Łubę poznałem przez mojego kolegę z czasów szkolnych Rafała Kwiatkowskiego, który przedstawił mi go jako wybitnego sportowca, bardzo mi to imponowało, bo był byłym zawodnikiem, piłkarzem ręcznym w kadrze narodowej. I to tyle „powiązań” z Łubą, którego w tamtych czasach widziałem może ze trzy razy. A w twoich „ustach” zabrzmiało to jak oskarżenie o udział w mafii. Trochę mi łyso, ale innym się bardziej dostało. W końcu nikt mi nie kazał. Uff jeszcze tylko dwa dni.
Tommy

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)