Errata do programu wyborczego KW Zgoda i Praworządność

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez PiVi » 10 lis 2006, o 16:26

Czepiacie się gościa (poltuska).

Dawno nie czytałem tak dobrej satyry.
Są jakieś uwagi do faktów przedstawionych w niej ?

1. Pomnik naprawdę kosztował 180.000 pln
2. Zmarnowano około 600-700 tys pln nie spłacając pożyczki.
(jeśli byłyby spłacane raty terminowo 40% miało być umożone)
3. W Jabłonnie wzdłuż Modlińskiej za rok/dwa będzie kładziona kanalizacja
i wodociągi.

Reszty nie chce mi się sprawdzać.
To akurat są fakty.
A że forma nieco inna od takich samych programów ?
(wystarczyłoby zmienić loga i połowa kandydatów się nie połapie czy ma swój czy cudzy program).

Sam bym to tutaj wrzucił.
Kampania negatywna ? Raczej satyryczna.
Jedyne co nie jest do śmiechu w tym to to, że jest to prawda.

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez Krzysztof J » 10 lis 2006, o 16:27

Tomek,
czemu ty sie tlumaczysz ze nie jestes wielbladem? :shock:
ten gosc dobrze o tym wszystkim wie, chodzi tylko o mieszanie ludziom w glowach :evil:
Krzysztof J

Postprzez szumski » 10 lis 2006, o 16:33

Wilbłądem jeszcze ujdzie ale jeżeli po tej uczelni co Łuba to już wstyd (do samorządu się pchać). Pozdr
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez realista » 10 lis 2006, o 16:35

W sumie niezły mamy wybór.
Albo Słońce Jabłonny z poparciem moherowego elektoratu albo niezatapialnej urzędaski, co to każdą władzę przetrzyma.
W naszym kraju normalnym inaczej kandydaci dostosowują się do trendu.
realista

Postprzez szumski » 10 lis 2006, o 16:41

No to radnych trzeba wybrać tak, żeby na łapy patrzyli i zmuszali do roboty. A najważniesze chyba żeby do takiej kontroli mieli odpowiednie kwalifikacje, żeby kontrola była fachowa i nie budziła tępego oporu. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 10 lis 2006, o 16:43

Panie Kazimierzu,

Barba non facit philosóphum

a uczelnia nie swiadczy o czlowieku
Krzysztof J

Postprzez realista » 10 lis 2006, o 16:48

Tylko gdzie znaleźć tych prawych, co będą dokładnie patrzyli na ręce, na biurko, do szuflady?
Na pewno na listach OM i GK takich nie ma.
Te komitety powstały tylko po to, żeby wypromować liderów czyli kandydatów na wójtów.
A do kandydatów na radnych z tych list pasuje powiedzonko "mierny ale wierny".
realista

Postprzez Fotograf » 10 lis 2006, o 17:00

szumski napisał(a):Wilbłądem jeszcze ujdzie ale jeżeli po tej uczelni co Łuba to już wstyd (do samorządu się pchać). Pozdr

Tommy przynajmniej skonczył studia AWF o ile dobrze pamietam, niestety znaczna część kandydatów charakteryzuje się raczej niskim poziomem wykształcenia. O znajomości języków obcych nie będę wspominał. Jedynym ich plusem jest tzw. "doświadczenie" chociaż w niektórych przypadkach nie wiem czy warto się tym chwalić.

Przeglądałem wszystkie ulotki jakie mi wpadły w ręce naszych kandydatow i prawdę mówiąc nie mam ochoty iść na wybory. Wasze programy są marne nie ma w nich konkretów na pytania o środki na realizację waszych pomysłów odpowiadacie jak mantrą "sfinansujemy ze środków Unii Europejskiej". Czy któryś z was ma jakiś bussines plan bo chyba zdajecie sobię sprawę żeby pozyskać jakieś środki z UE będziecie potrzebowali też gminnych statystycznie w 10-15% wartości inwestycji?
Czasem odnoszę wrażenie że dla was ważne jest żeby was tylko wybrano a potem jakoś będzie.
Ludzie czy nie czujecie że my wyborcy juz dawno sie na was się poznaliśmy? Nadal myślicie że Ciemny Lud wszystko kupi?
Fotograf

Postprzez szumski » 10 lis 2006, o 17:35

Krzysiu zgoda broda nie, a skakanie cztery lata przez kozła tak? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Fotograf » 10 lis 2006, o 17:59

szumski napisał(a):Krzysiu zgoda broda nie, a skakanie cztery lata przez kozła tak? Pozdr.

To spróbuj tam sie dostać zdawać egzaminy z biologii komórkowej biomechaniki itp. przedmiotów. To że ktoś kończy AWF nie znaczy że przez 4 czy 5 lat wyłącznie skacze przez kozła.

Oj panie Kazimierzu widzę że i łacina Panu nie obca znaczy wykształcony z pana człowiek.

Pozdr.
Fotograf
Fotograf

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)