Errata do programu wyborczego KW Zgoda i Praworządność

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez szumski » 10 lis 2006, o 18:04

A to nie po rusku było? Jakieś podobne. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Tommy » 10 lis 2006, o 18:07

@ Szumski

No ładnie, panie Kazimierzu i to pan o tym kożle. Ale wybaczam Panu przykrość, bo zazwyczaj mówią magister od fikołków.
Pracę magisterską to akurat pisałem u eksperta od fizjologi, ciężkie to było przerzycie.

Ale jak komu mało to jeszcze mam studia podyplomowe na WAT, ale dość, bo Krzyś słusznie zwróci mi uwagę, że tylko winni się tłumaczą.
Ostatnio edytowano 10 lis 2006, o 18:17 przez Tommy, łącznie edytowano 1 raz
Tommy

Postprzez mieszkaniec » 10 lis 2006, o 18:14

!!!!!!!!!

Zadzwonił do mnie prze chwilą znajomy i opowiadł rozmowę dwóch meneli pod sklepem, którzy na sikacza się składali. Twierdzi, że słyszał na własne uszy jak mówili, że Najlepszy z Mechaników płaci po 2zł od plakatu Półturzyckiego.

Panowie zrywacze żądajcie co najmiej po 10 bo zapasy się chyba skończyły i taki Półturzycki będzie prawdziwym rarytasem.

Trochę mi szkoda miałem nadzieje, że sobie takiego Półturzyckiego na pamiątkę zdejmę po tym zamieszaniu. Ale ratość tych trębaczy chyba jest ważniejsza.

A może radny M. urządzi jakąś licytację to mu się zwróci.
mieszkaniec

Postprzez szumski » 10 lis 2006, o 18:25

Tommy tak sobie strzeliłem, bo wiedziałem, że Ł. był po AWF a wyście tak to rozdmuchali, że każecie wątpić forumowiczom o tej przelotnej znajomości. Podejrzewam, że fakt ukończenia tej samej uczelni zawsze rodzi pewną solidarność.

A podyplomowe to samorządowe jakieś, że ośmielę się zapytać? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Nic się nie zmieni.

Postprzez Fotograf » 10 lis 2006, o 18:25

Te wybory nic nie zmienią wójtem dalej bedzie GPK. Może za kilka lat to sie zmieni gdy naszą gminę bedzie zamieszkiwać więcej osób napływowych pod warunkiem że tu się zameldują. Ja tu mieszkam od ponad 30 lat Tommy nawet uczył mnie WF'u (pozdr. Tommy) i wiem że przez jeszcze wiele lat nic sie tu nie zmieni. Co do kampanii to Wam powiem że była słaba mam w pracy kilku znajomych którzy od kilku lat mieszkają w Chotomowie Jabłonnie Rajszewie to nowi mieszkańcy ale nic nie słyszeli o kandydatach na wojta czy radnych. Pytaja mnie się na kogo głosować - to chyba niezbyt świadczy o komitetach wyborczych i sposobie przeprowadzania kampanii.
Fotograf

Postprzez PiVi » 10 lis 2006, o 19:30

@Fotograf

nie możesz tak mówić.
Trzeba być optymistą!

Zresztą- powiem Wam jak ja to widzę.
Gorzej być nie może.
To chyba jest oczywiste - nie da się zrobić mniej niż GK.
Nie da się wybudować mniej niż 0 km kanalizacji.
Nie da się nie dostać mniej niż 0 ojro z Unii (rewitalizacji nie licze).
Nie da się budować mniej niż te parę km utwardzonej drogi-
bo zawsze znajdzie się jakieś Pogodne i Ekologiczne które się zrzuci,
gmina dołoży się do tego (społecznicy wychodzą, przygotują papiery itd).
Pomnik ku czci JPII i Solidarności już mamy- w tym kraju nie ma więcej ikon. Matka Polka jest w Łodzi...

Więc... dla mnie obojętnie kto wygra - gorzej nie będzie.
Zatem może być tylko lepiej.
KAŻDA opcja jest lepsza od Słońca Jabłonny.
Jedna jest trochę lepsza.. druga dużo lepsza.
Zatem póki co głosujmy zgodnie z poglądami czy preferencjami wyborczymi.
Później zaś... będzie II tura.. i.. wtedy sam pewnie nie będę głosował za kimś... a będę zmuszony głosować przeciw.

Zatem mieszkańcy naszej Wsi - do wyborów :)

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez E.T. » 10 lis 2006, o 19:37

PiVi napisał(a):Czepiacie się gościa (poltuska).

Dawno nie czytałem tak dobrej satyry.
Są jakieś uwagi do faktów przedstawionych w niej ?

1. Pomnik naprawdę kosztował 180.000 pln
(...)

Owszem są:

"Pytanie: (kategoria: Drogi)
Witam Panie Wójcie.
1. Prosze o konkretne odpowiedzi na następujace, dwa, proste pytania.
Kiedy zostanie rozpoczeta modernizacja ulicy Chotomowskiej, jak również przewidywany termin zakończenia prac.
2. Ile kosztował obelisk/pomnik przed domem ogrodnika. Prosze o podanie kwoty związanej z samym obeliskiem jak również kwoty całości tzn. włączając wszystkie prace ziemne.
Dziekuję i pozdrawiam
(Tomek Tommi, 24.10.2006 r.)
Odpowiedź:
1. Nie wiemy kiedy zostanie rozpoczęta, natomiast wiemy, że zgodnie z umową zawartą przez Powiat z wykonawcą prace powinny zakończyć się do 13 listopada br.
2. Cała inwestycja wraz z projektem kosztowała 141.256,19 zł, w tym sam obelisk 49.607,- zł.
Joanna Kajdanowicz, Inspektor ds. Public Relations"

50 a 180 tysięcy to chyba dość istotna różnica? Swoją drogą wydawałoby się, że światli ludzie tu pisują, a nie biorą poprawki skąd pochodzi owa "satyra". To cytat ze strony kandydata Kwiatkowskiego, który w obecnej kampanii wsławił się wyjątkową niewiedzą o tym, co się dzieje u niego w gminie. W swoich ulotkach wyborczych twierdzi np. że u nas zero imprez sportowych. Na tej samej ulotce kandydat na radnego z jego listy zachwala jak to wiele imprez sportowych odbywa się w gminie - oczywiście sobie przypisując ich autorstwo. Sami oceńcie.
E.T.

Postprzez PiVi » 10 lis 2006, o 19:46

E.T. napisał(a):1. Nie wiemy kiedy zostanie rozpoczęta, natomiast wiemy, że zgodnie z umową zawartą przez Powiat z wykonawcą prace powinny zakończyć się do 13 listopada br.
2. Cała inwestycja wraz z projektem kosztowała 141.256,19 zł, w tym sam obelisk 49.607,- zł.

50 a 180 tysięcy to chyba dość istotna różnica?

Zaraz zaraz.. znowu ktoś ma nas za szarą masę.
Jakie 50 ??? 140... więc do 180 jest 40 tys. co jest niebagatelna kwotą.
Zatem tutaj zwracam honor.
Pomniczek kosztował nas jedynie 141 tys z okładem.

A może jak już kolega jest tak dobrze zorientowany opowie nam o tych zmarnowanych 600-700 tys pln ? (chętnie poznam dokładną kwotę).
Dotyczy to kredytu który nie został spłacony w terminie i w związku z tym
40% które miało być umorzone gmina musiała spłacić.

Zwracanie uwagi na różnice między 180 a 140 tys pomijając drobny problem 700 tys..
jest lekko... śmieszne.
Błędne wskazywanie na 50 tys zamiast 140 tys... jest.. manipulacją.

Co do Kwiatkowskiego... zgadza się pochodzi to z jego strony,
ale w tym przypadku (na tym forum) nie zostało to wykorzystane do promocji jego osoby.
Zatem ten wątek możemy sobie darować.

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szumski » 10 lis 2006, o 19:54

A dla mnie istotne w tej wypowiedzi jest co innego "Nie wiemy kiedy zostanie rozpoczęta," i tu jest nie 50 a 500 tys. z którymi nie wiadomo co się dzieje. A obelisku proponuję nie rozbierać. Wiem, wiem manipulacja z rocznicą i inne, ale rozebranie prztniesie co najwyżej dalsze koszty. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez E.T. » 10 lis 2006, o 22:23

PiVi napisał(a):
E.T. napisał(a):1. Nie wiemy kiedy zostanie rozpoczęta, natomiast wiemy, że zgodnie z umową zawartą przez Powiat z wykonawcą prace powinny zakończyć się do 13 listopada br.

50 a 180 tysięcy to chyba dość istotna różnica?

Zaraz zaraz.. znowu ktoś ma nas za szarą masę.
Jakie 50 ??? 140... więc do 180 jest 40 tys. co jest niebagatelna kwotą.
Zatem tutaj zwracam honor.
Pomniczek kosztował nas jedynie 141 tys z okładem.

W odpowiedzi kolejny cytat:

"Pytanie: (kategoria: Inne)
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jaki był koszt budowy pomnika, który stanął w Jabłonnie (niedaleko poczty). Ciekaw jestem kto jest autorem tego, wątpliwej jakości artystycznej, dzieła.
Pozdrawiam
(Wojtek, 17.10.2006 r.)
Odpowiedź:
Całkowity koszt inwestycji prowadzonej pod hasłem „Zagospodarowanie terenu przed Domem Ogrodnika wraz z wykonaniem obelisku upamiętniającego pontyfikat Jana Pawła II i NSZZ Solidarność” wyniósł 141.256,19 zł, w tym:
- projekt obelisku i zagospodarowania całego skweru,
- projekt oświetlenia,
- obelisk,
- kostka granitowa,
- budowa fundamentów,
- montaż obelisku,
- roboty brukarskie,
- wykonanie oświetlenia,
- rewitalizacja trawnika wzdłuż skweru.
Obelisk zaprojektował zespół pod kierownictwem dr inż. arch. Edwarda Kołakowskiego.

O kredycie nic nie wiem niestety. Ale jeśli źródłem tej informacji jest również strona p. Kandydata Kwiatkowskiego, nie byłoby dziwne, gdyby znowu była tam jakaś "drobna" nieścisłość...
E.T.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)