Errata do programu wyborczego KW Zgoda i Praworządność

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez szumski » 10 lis 2006, o 22:43

E.T. jakem Kazek przysięgam, że obelisk zostanie na swoim miejscu, ale gdzie te pół banki na Chotomowską z budżetu gminy, bo z tych cytatów jasno wynika, że ani gmina ani Twój pupil Rafciu tego nie wiedzą. Jak mówił Rywiński w Kilerze w p...........??? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 12 lis 2006, o 20:35

E.T. napisał(a):Całkowity koszt inwestycji prowadzonej pod hasłem „Zagospodarowanie terenu przed Domem Ogrodnika wraz z wykonaniem obelisku upamiętniającego pontyfikat Jana Pawła II i NSZZ Solidarność” wyniósł 141.256,19 zł, w tym:
- projekt obelisku i zagospodarowania całego skweru,
- projekt oświetlenia,
- obelisk,
- kostka granitowa,
- budowa fundamentów,
- montaż obelisku,
- roboty brukarskie,
- wykonanie oświetlenia,
- rewitalizacja trawnika wzdłuż skweru.
Obelisk zaprojektował zespół pod kierownictwem dr inż. arch. Edwarda Kołakowskiego.

Joanna Kajdanowicz, Inspektor ds. Public Relations"

Dobra,
szybciej nic nie pisałem- cisza wyborcza itd.

Bo my się chyba nie rozumiemy...
Zatem żeby raz a dobrze nazwać rzecz po imieniu i darować sobie tę wyliczankę.

Pomniczek wraz z paroma halogenikami które rzucają na niego blask oraz kostką, projektem i opłatą dla artysty kosztował nas 141.000 pln.

Dla mnie za dużo i bezsensownie.

Oczywiście @szumski ma racje - rozbiórka to dodatkowe koszty,
i jeszcze pewnie ekskomunika... zresztą nie o to w tym chodzi.

Chodzi po prostu o zasadę- żałosna kiełbasa wyborcza.
Bo jak pisałem już z JPII oraz Solidarnością to wątpliwe dzieło artystyczne,
w fatalnym miejscu ma niewiele wspólnego.

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez poltusk » 23 lis 2006, o 17:49

Trochę byłem zajęty i nie mogłem śledzić tego tematu, ale dobrze jest się do czego odnieść na koniec. Koszt obelisku jest niejasny. Nawet dla miłościwie nam panującego wójta. Wynikało to wprost z jego wypowiedzi na zebraniu wiejskim w Jabłonnie. Kilkadziesiąt osób to słyszało. Źródło jakim jest p.Kajdanowicz do obiektywnych trudno zaliczyć. W każdym bądź razie niech pouczy swojego szefa ile to kosztowało. W budżecie, a jest to dokument stoi jak byk 180.000 zł! Ile poszło bokiem na ten cel przy remoncie chodnika nie wiadomo. To jest przykład kręcenia przez wójta.
poltusk

Postprzez E.T. » 23 lis 2006, o 18:48

Jasne, najbardziej obiektywne źródła informacji to p. Muniak i p. Modzelewski. Aha, i nie zapominajmy o p. Sygule niewinnie skazanym przez sąd...
E.T.

Postprzez poltusk » 23 lis 2006, o 18:54

Nawet 1 zł to za dużo na taką bzdurę! Źródła podałem - zebranie wiejskie w Jabłonnie i uchwała budżetowa. To ostatnie można sprawdzić. Pierwsze moze nie, bo nikt nie nagrywał - Michnik zaspał.
poltusk

Postprzez E.T. » 23 lis 2006, o 18:59

Człowieku zainteresuj sie lepiej co to jest budżet. Polecam ksiązeczkę wydawaną przez gmine pt. "Skąd mamy pieniądze..." itd.
To jest plan, a kwoty wydatków podaje się na podstawie faktur, czyli tego co się faktycznie zapłaciło, a nie planu. Skoro w budzecie było 180 tys. a wydali 141 tys. to tylko pochwalic za oszczedność (pomijając kwestię celowości samej inwestycji, ale to jak słusznie zauważył Szumski sprawa rady, a nie wójta).
E.T.

Postprzez Marian Koniuszko » 23 lis 2006, o 19:22

E.T., daj człowiekowi spokój bo się z trudu przedźwiga. Coś tam usłyszał, chce się wykazać, a że nie wie co to budżet i co się z tym później robi...
Nie bądźmy drobiazgowi.
Marian Koniuszko

Postprzez poltusk » 24 lis 2006, o 14:21

Akurat troszkę wiem co to jest budżet. Zwracam uwagę, że nikt inny jak GPK wymienił publicznie tę sumę dodając, że są też inne koszty, które by można dołozyć do tej kwoty. Może p.Kajdanowicz jednak nie wszystko zliczyła. Należy zauważyć, że budżet początkowo przewidywał 150.000 zł. Później dołołożo 30.000 zł. W sumie właśnie 180.000 zł. Tyle byli na to gotowi wydać. Dobrze, że intencje rozminęły się z rzeczywistością i zaoszczędzono około 40.000 zł. Szkoda, że nie zaoszczędzono tych 141.000 zł. Bo żadne wyliczanki nie są w stanie zasłonić idiotyzmu tej decyzji inwestycyjnej.
poltusk

Poprzednia strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)